חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
11/12/2019
 
 
 
תקשורת חירשת
חזור לרשימה
 
תאריך: 22/07/2013
כותב: נירית דביר
כתובת דוא"ל:  nirit@sight.org.il
 

זוכרים את הסיפור על הצפרדע החירשת שנפלה לבור והודות לחרשות שלה היא ניצלה? זו שחשבה שהחברות שלה מעודדות אותה, בעוד שהן צעקו לה לוותר ושאין סיכוי שתצליח? זוכרים? היא לא שמעה אותן וזה היה הסוד שלה...  


נכון שלפעמים גם אתם הייתם מעדיפים להיות חרשים? (אצל הורים זה קורה בעיקר עכשיו בחופש הגדול בסביבות השעה 21:00 בערב, ואם עוד פעם תשמעו אימא או אבא.... זה יגמר בבכי)

עכשיו רגע למציאות שלכם, אתם יושבים במשרד בסוף היום, היה לכם יום מחורבן. יש גם ימים כאלה. ובכל, זאת קצת נמאס לכם, והשעה 18:00 בערב, ויש עוד אור בחוץ, למה אני בעצם לא בים עכשיו? אתם שואלים את עצמכם. המצגת לא היתה טובה, לא הייתם במיטבכם, אחד הקולגות שלכם הפגיז בשאלות, אתם בטוחים שזה עניין אישי פוליטי, וזה גרם לכם להרגיש מחורבן וזה הביך אתכם מול כל שאר המנהלים. והנה, נכנס לחדר אחד המנהלים הקרובים אליכם. אתם משתפים בהרגשתכם והנה התשובות:
" אני חושב שאתה מגזים,  וחוץ מזה, תמיד יש ימים כאלה, צריך לדעת להפיק את המיטב"
"אוי נו באמת זה לא היה כזה נורא, בסך הכול היית בסדר"
"מה אתה מתרגש מזה? אתה לא יכול להתרגש מדבר כזה פעוט? מה יהיה שתהיה בכיר יותר, שם בכלל יש מלחמה"

בכל התשובות שקבלתם שללו את ההרגשה שלכם והסבירו לכם  שאתם לא מרגישים נכון.
ובזה הרגע, עדיף שתהיו חרשים.
או
"תשמע, אני חושב שכדאי שתתחיל את הישיבה הבאה בהבהרות"
"תלך ותדבר איתו"
"בשבוע הבא, הוא מציג..."

בכל התשובות, הפעם, שקיבלתם, עצו לכם מה לעשות. פתרונות, פתרונות , פתרונות. פרגמאטיים לא? הייתם רוצים להיות חירשים נכון? 

טעות מספר 1 - שאנחנו עושים בתקשורת עם אנשים– אנחנו מסבירים להם שמה שהם מרגישים עכשיו הוא לא נכון. אנחנו שוללים את הרגשה שלהם. קחו שבוע ותהיו בתשומת לב, כמה פעמים אתם שוללים את ההרגשה של מי שמסביבכם, כמה פעמים שוללים לכם את ההרגשה. כשאנחנו שוללים את ההרגשה, במילים אחרות, אנחנו לא מקבלים את ההרגשה, אנחנו לא מכבדים את הרגשות, ואנחנו מביאים שיפוטיות. זה סוגר, ולאורך זמן, אנחנו גורמים לעובדים שלנו ולקולגות שלנו לא לסמוך על עצמם.

טעות מספר 2 – לתת עצות ופתרונות. סליחה, אבל מי ביקש מכם בשלב הזה. וכשאנחנו קופצים לפתרונות אנחנו לא מאפשרים למי שמולנו לעבד את החוויה, למצוא את מה שנכון לו. את מה שמתאים לו , את האמת שלו.

נהינו כל-כך פרגמטיים וכל-כך עסוקים בחשיבה חיובית (וזו לא חשיבה חיובית זה הבלבול שרוב אנשים עושים) שאנחנו לא מכוונים להקשיב לרגשות לא נעימים. כשאנחנו מקשיבים גם לחלקים הלא נעימים של הרגש אנחנו מאפשרים למי שמולנו לעבד את רגשותיו ולמצוא את כוחות בתוכו להמשיך ולמצוא פתרונות ולהתמודד. כשאנחנו מבקשים ממי שמולנו להקשיב לנו, אנחנו מאפשרים לעצמנו למצוא את האמת שלנו. אז מה עושים? אחד המנהלים שאני מאמנת היטיב להגדיר- שותקים. "אני פשוט קצת שותק ואת לא מאמינה זה עובד"
 

 


נירית דביר
בעלת חברה ליעוץ ופיתוח אירגוני, Sight-רואים רחוק www.sight.org.il
מרצה באוניברסיטאות ובמכללות בנושאי ניהול
M.B.A, האוניברסיטה העברית

 

 
תואר 2:M.B.A מנהל עסקים מוסד לימודי:אוניברסיטה עברית ירושלים
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798