חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
15/12/2019
 
 
 
החזר על הוצאות האימון הוא רק חלק מהתמונה הכוללת
חזור לרשימה
 
תאריך: 01/08/2013
כותב: נדן צור
כתובת דוא"ל: 
 

 אנו מתנהלים היום בסביבת עבודה שבה הדרישה להציג תמורה על ההשקעות באימון והדרכה (ROI – (Return On Investment גובר.


זוהי תופעה מובנת ומקורה בהבנה של מנהלי משאבי אנוש שעל מנת להציג ערך, עליהם להתאים את מתודות המדידה שלהם למתודות המדידה של שאר חלקי הארגון העסקי ולהציג יעילות בשפה הכלכלית של הארגון.
 
הגדרה של החזר על השקעה (ROI) במושגים פיננסיים של עולם העסקים:
 
"הוא מדד כלכלי להערכת הכדאיות של פעולה הכרוכה בהשקעת כסף, זמן או משאבים אחרים. על ידי השוואת כמות ההכנסה המתקבלת ביחס לעלות ההשקעה, המדד משמש גם להשוואה בין חלופות ההשקעה השונות העומדות בפני ארגון.

חישוב המדד מתבצע באמצעות חישוב הרווח מההשקעה חלקי עלותה."
 
מגמה זו הינה, בעיקר, ניסיון למקד מחדש את נקודת המבט הארגונית על עלויות ההדרכה וההכשרה מ-'עלות' ל- 'השקעה'. ללא ספק ניסיון זה להגדיר מחדש את תחום ההדרכה כתחום בעל תרומה כלכלית משמעותית ראוי להערכה.

עם זאת, חשוב לנקוט זהירות בשימוש הסמנטי באופן זה, מכיוון שהגישה שבה אימון והדרכה הם לא יותר מהשקעה עלולה לגרום נזק לארגון.

במציאות היום יומית, אימון והדרכה יכולים להיות השקעה או עלות קבועה, בהתאם לנסיבות. לדוגמא, ידוע לכל שבכדי לשמר את איכות שירות הלקוחות, הארגון חייב לבצע פעילות אימון והדרכה עקביים וזאת על מנת לשמור על רמה גבוהה. עלות קבועה זו משויכת לתחזוקה השוטפת של שירות הלקוחות ישנה רק דרך אחת למדוד את האפקט של עלויות אימון והדרכה קבועות - להפסיק את האימון ולבדוק מה יקרה! החלטה נועזת שמעטים יהיו מוכנים לקחת!
 
מצד שני, אם, מסיבות אסטרטגיות, הארגון מעוניין להוציא כסף בכדי לשפר את רמת שירות הלקוחות שלו, אזי אימון שירות הלקוחות הנקודתי הזה הופך להיות השקעה עליה כדאי ונכון לבדוק החזר על השקעה. לכן בדוגמת שירות הלקוחות, האימון יכול להיות הוצאה קבועה או השקעה בהתאם לסיבות שבגללן מעבירים את האימון. ברם, מדידה של החזר על ההשקעה מתאים אך רק במקרה של השקעה בהדרכה ואימון.

בכדי לבדוק באופן ברור כיצד עלינו למדוד השקעה בהדרכה ואימון, יש לשקול שילוב של ארבע גורמים מרכזיים עוד בטרם יתחיל האימון.

  1. גורם האובייקטיבי – תוצאות ברורות ומדידות (קשר ישיר אשר ניתן להציגו עם ROI).
  2. הגורם הסובייקטיבי – שינויים התנהגותיים (קשר לא ישיר אך ניתן להצגה עם ROI).
  3. הגורם האינטואיטיבי – בעל תרומה להתפתחות אישית (קשר חלש עם ROI)
  4. פְּלָצֶבּוֹ- הבנה של העניין שהזדמנויות לאימון והדרכה משמרות ולעיתים משפרות את הביצועים בארגון בכל מקרה. (קשר קלוש ל ROI)

בארגונים אשר בהם אנשי משאבי האנוש וגופי ההדרכה מתקדמים יותר, קיימת הבנה ששילוב ואיזון בין ארבעת הגורמים הנו חיוני לאסטרטגיית אימון אפקטיבי ברמת החברה.

לעומת זאת, הגבלה של הערכת ההשקעה באימון והדרכה לקריטריונים אובייקטיביים בלבד הנה כשל בחשיבה העסקית ניהולית.

זכור\זכרי
'לא כל מה שניתן לחשב נחשב; ואת מה שנחשב לא תמיד ניתן לחשב'
 


 
TEAM DYNAMICS הינה חברה מובילה המתמחה בפיתוח והעברה של תוכן מותאם אישית בעל אפקטיביות גבוהה עבור צוותים וקבוצות. TEAM DYNAMICS מפעילה טווח רחב של פעילויות ODT  ו- (IDT (INDOOR TRAINING, סדנאות שטח וסדנאות מנהלים ללמידה התנסותית בכדי ליצור חווית למידה עוצמתית. ומהנה.
 
נדן צור, מנחה סדנאות שטח, חינוך מבוגרים למידה התנסותית וימי גיבוש וחוויה
http://odter.co.il
nadantzur@gmail.com
054-8046746
 
תואר 1:B.A. בפילוסופיה עם התמחות בפילוסופיה של הנפש מוסד לימודי:ממכללת HUNTER בניו יורק
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798