חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
14/12/2019
 
 
 
סגנונות תקשורת
חזור לרשימה
 
תאריך: 02/09/2013
כותב: גלית קסלסי
כתובת דוא"ל: 
 
כבר מגיל צעיר לימדו אותנו לזהות סגנונות מתחומים שונים:
סגנונות לבוש : אלגנטי, ספורטיבי, מחוייט.... 
סגנונות מוסיקה: קלאסית, פופ, ג'אז.
אבל אף אחד לא לימד אותנו לזהות סגנונות תקשורת של אנשים!


ידעתם שאם תדעו לזהות מהו סגנון התקשורת של האדם אשר מולכם, ותתאימו את סגנון התקשורת הנדרש- תוכלו לייצר מפגש איכותי בו תשיגו את כל המטרות והיעדים שלכם מפגישה זו!
פגישת שירות, פגישת מכירה, פגישה ציוותית ניהולית, ועוד.

לדעת לדבר סגנונות תקשורת שונים, מאפשר לי להעביר מסרים בהתאמה לאדם אשר איתו אני מדבר, ככה נוצרת תקשורת איכותית.
מהי תקשורת איכותית?
תקשורת איכותית מוגדרת כתקשורת בה אני מעביר מסר, והאחר הבין אותו בדיוק כפי שהתכוונתי.
אם לא הבין אותו- האחריות היא עליי!
אנשים שונים מתקשרים בסגנונות תקשורת אחרים.
אחד המרכיבים החשובים ביותר ביצירת תקשורת איכותית, הוא היכולת לזהות ולדבר סגנון תקשורת של האחר אשר מולו אני מתנהל באותה הסיטואציה.
ישנם 4 סגנונות תקשורת עיקריים (נציג בקצרה את המאפיינים הבולטים):
סגנון תקשורת "מקדם"- אדם בעל סגנון תקשורת זה הוא אנרגטי ותוסס, אוהב להיות במרכז העניינים, יחד עם זאת לעיתים מתקשה בסדר וארגון.
סגנון תקשורת "משימתי"- אדם בעל סגנון תקשורת זה מדבר ומתנהל קצר ולעניין, עוצמתי מאוד. מה שחשוב לו זה "תכל'ס, שורה תחתונה", לעיתים יוצר תחושת ניכור וריחוק מהסביבה.
סגנן תקשרת "מנתח"- אדם בעל סגנון תקשורת זה הינו נעים ומנומס, ענייני אוהב לעבוד. אוהב לשאול המון שאלות, לאסוף הרבה אינפורמציה לפני שמקבל החלטה, עלול להתפרש כהססן וחסר ביטחון.
סגנון תקשורת "תומך"- אדם בעל סגנון תקשורת זה אלוף בהתעניינות אמיתית וכנה בשלום האחר! לא מסתפק בתשובה אלא חייב לשתף גם בתחושותיו! הוא ייפגע אם לא יביעו בו עניין חזרה.

  • חשוב לציין כי אף אדם אינו בעל סגנון תקשורת אחד!
  • סגנון תקשורת יכול להשתנות ולהתפתח ולעיתים תלוי סיטואציה ומצב. לעיתים במהלך שיחה- אדם ישנה את סגנון התקשורת בו מדבר בהתאם למסרים שרוצה להעביר.
  • קל לנו לנהל תקשורת טובה עם אנשים אשר סגנון התקשורת שלהם זהה לשלנו, קושי עולה כאשר אנו נדרשים להתמודד עם אדם אשר שונה מסגנון התקשורת שלנו.

כמה טיפים להתאמת סגנונות תקשורת:
עובד בעל סגנון תקשורת "מנתח"- זקוק לאינפורמציה רבה וכתובה לפני שניגש לבצע את המטלה שניתנה לו (נדרשת סבלנות רבה אם אתה מנהל בסגנון תקשורת "משימתי").
עובד בעל סגנון תקשורת "מקדם" – הוא נלהב ואוהב ליזום רעיונות נפלאים ויצירתיים, אך לעיתים מתקשה להוציאם לפועל, כדאי לחבר אליו עובד "משימתי" אשר יוכל להניע את הרעיון- ככה תנצל את כישורי 2 העובדים.
עובד בעל סגנון תקשורת "משימתי"- יש לפנות אליו באופן קצר, ותמציתי. יש להגדיר נושא מטרות ודרכי פעולה ולהניח לו לפעול.
עובד בעל סגנון תקשורת "תומך"- זקוק לתשומת לב והתעניינות אישית, כך ניתן לרתום אותו לעשייה ושיתוף פעולה. תחושותיו ורגשותיו חשובים לא פחות מהישג התוצאות.


לסיכום,
אין זה חשוב כלל מהו סגנון התקשורת שלנו!
אם נרצה להשיג שיתוף פעולה של העובדים והמנהלים שלנו, חשוב שנתאים את סגנון התקשורת שלנו לסגנון התקשורת שלהם.

בהצלחה,


הכותבת : קסלסי גלית, מאמנת, מפתחת ומנחה בכירה בחברת : 100Men – אימון להצלחה , החברה המובילה לפיתוח ואימון עסקי וארגוני.

לאתר החברה : www.100Men.org.il קישור לעוד טיפים נוספים : עצות וטיפים מועילים

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798