חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
14/12/2019
 
 
 
``דווקא בתקופה הכי לחוצה בעבודה, בן/ת זוגי מוצא/ת סיבה לריב`` - איך נמנע זאת?
חזור לרשימה
 
תאריך: 02/01/2014
כותב: ליאת זלצר
כתובת דוא"ל: 
 
נשמע מוכר נכון? אבל זה רק קצה הקרחון.
הסיבה המוצהרת אינה הסיבה האמיתית ברוב המקרים.  העומס בו אנחנו נמצאים מייצר לחץ רב שאנו מכניסים גם הביתה, והמריבה היא רק ביטוי ללחץ שלנו, אשר נדבק גם בבן/ת הזוג.
מכאן עולה המסקנה שעלינו למצוא דרכים להפחתה והתמודדות עם הלחץ והעומס.


כמה פעמים אמרתם לעצמכם "דווקא כשהכי קשה לי הוא/היא מוצא/ת סיבה לריב"?
ככל שנקבל יותר מהר שהסיבה לכך נעוצה בהתנהלותנו שלנו ולא של בן/ת הזוג, נדע להתמודד עם זה טוב יותר.
בלי להרגיש, אנחנו מכניסים הביתה את רגשי הלחץ שאנו נמצאים בהם, וזה נדבק גם בבן זוגנו.

מה עושים?
ישנן דרכים רבות ושונות להירגע, אם בעזרת ספורט, תחביבים, מוסיקה, בילוי, שיחה עם אנשים קרובים (ופורקן הלחצים) ועוד ועוד.
אך מה שבאמת חשוב, זה למצוא את הדרך לנהל את הלחץ מצד אחד, ולא להכניסו הביתה מן בצד השני.
ראשית, ישנן דרכים להפחתת העומס – וכשאני אומרת עומס, אני מתכוונת לעומס בעבודה ולעומס בבית, כי הרי הם משולבים אחד בשני. למשל- ניהול זמן באופן יעיל, תכנון ועבודה מסודרת והערכות לתקופת הלחץ בבית (לוודא שיש בייביסיטר זמין, שבן/בת הזוג מפנה זמן לילדים, שהסבים והסבתות זמינים לעזרה וכדומה).
כל אלו יסייעו לנו להעביר תקופה עמוסה במיוחד במינימום משברים.
שנית, וחשוב לא פחות, רצוי להכין את בני הבית מראש לתקופה עמוסה ולחוצה במיוחד.
שיתוף הפרטנר שלנו לגבי תקופה עמוסה עתידית יאפשר לו/לה להיערך כראוי, ולהבין את הלחצים איתם אנחנו מתמודדים בתקופה זו. לא רק שחשוב לשתף, אלא גם רצוי לתכנן את התקופה הזו יחד עם בן/בת הזוג כך שההתנהלות היומיומית המשפחתית תהיה שקטה ובשליטה ככל הניתן. כלומר, לתכנן יחדיו את ההתנהלות המשפחתית בזמן עמוס זה, התנהלות אשר תפחית לחצים לשני בני הזוג ותכלול גבולות הגיוניים שייקחו בחשבון את צרכי העבודה וצרכי המשפחה.

ישנה גם חשיבות לשיתוף הילדים כאשר אנו עומדים בפני תקופה לחוצה במיוחד. כך אולי כמות ההאשמות שלהם תפחת, ורגשי האשם שלנו יקטנו.
ואחרי שעשינו את כל זה, עדיין אנו מכניסים הביתה את הלחצים היומיומיים שאנו מתמודדים איתם בעבודה, וקשה לנו להתנתק.
חשוב שנזכור שבן/בת הזוג והמשפחה נמצאים כדי לתמוך בנו ולא כדי להקשות עלינו, אך מצד שני הם אינם מהווים כר לכעסים וללחצים שלנו. ולכן, ככל שנתאמץ ונתאמן להשאיר את הכעסים והלחצים בעבודה ובאוטו (וכן, בהחלט אפשר להתאמן בזה), ולא נכניס אותם הביתה, ייטב לכולם, ובמיוחד לנו. כי כל אחד צריך מדי יום כמה שעות של שקט, של התנתקות, של שהייה עם הקרובים והתומכים בו ביותר. הרגעים האלו יכולים להעניק אנרגיות חיוביות אשר יאפשרו להתמודד מחר מחדש עם העומס.

כי הרי העבודה לא נגמרת, וכאשר נגמר פרוייקט אחד מתחיל מייד פרוייקט אחר...

לסכום
אם כן הסיבה האמתית לכך שדווקא בתקופה הכי לחוצה בעבודה, בן הזוג מוצא סיבה לריב, היא שעדיין לא רכשנו כלים יעילים להפחתת הלחץ ועדיין  לא למדנו דרך תקשורתית שמאפשרת דיאלוג עם ב/בת הזוג לגבי איך מתמודדים ביחד עם תקופה לחוצה שצפויה בקרוב , דיאלוג שיש בו שיחה, רעיונות והסכמות משותפות.


המאמר נכתב על ידי ליאת זלצר, פסיכותרפיסטית מוסמכת, מרצה ומנחת קבוצות
 לקראת יום המשפחה  ויום האישה  ליאת מעבירה הרצאות וסדנאות יישומיות
בנושאי משפחה וזוגיות, קריירה, העצמת נשים ותקשורת בין אישית
www.liatzelzer.co.il   052-3927824   liat_tttt@walla.com

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798