חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
17/01/2020
 
 
 
הטרדה מינית - מעמד הליכים משמעתיים
חזור לרשימה
 
תאריך: 24/04/2014
כותב: עו``ד קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל: 
 

 בחודש האחרון ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים בעניין הרשעתו של עו"ד בהליכים משמעתיים בגין הטרדה מינית של עורכת דין שכירה במשרדו. בית המשפט המחוזי הדגיש שני עניינים חשובים. ראשית- אי העמדה לדין פלילית מחוסר ראיות אינה מונעת העמדה לדין משמעתי באותן עובדות. שנית- הטרדה מינית של עובדת שכירה כפופה, גם כשהיא מתבטאת בהטרדה מילולית בלבד, הינה חמורה, פוגעת ומשפילה.

פסק דין בעניין א.ר. נ. לשכת עורכי הדין

ביום 16/4/2014 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים, מפי כב' השופט נועם, במסגרתו נדחו ערעוריהם ההדדיים של עו"ד א.ר. ושל לשכת עורכי הדין על פסק דינו של בית הדין המשמעתי הארצי של לשכת עורכי הדין, בעניין העונש שהוטל על א.ר. בקשר עם הטרדתה המינית של עו"ד שכירה במשרדו.

בבסיס ההליכים עומדת הטרדתה המינית של עו"ד שכירה במשרדו של א.ר., על ידי א.ר., במסגרתה, בין היתר, העיר לעובדת שישמח לבדוק אישית אם עברה ניתוח להגדלת חזה, הציע לה לנסוע איתו לניו יורק ולבלות, העיר לה בנוגע ללבושה, ולאחר שהתלוננה על הטרדתה בפניו- מנע ממנה להכנס למשרד.

כן הורשע המערער בהדחתו של עורך דין נוסף לו סיפרה העובדת על הטרדתה.

טענת המערער היתה כי מדובר במעשים ברף הנמוך ביותר- הערות מיניות בלבד, שהושמעו פעמים בודדות, בתקופה קצרה.

בית המשפט המחוזי דחה את הערעורים. בית המשפט קבע, בין היתר, כי העובדה שהפרקליטות סגרה את תיק החקירה שנפתח נגד המערער אינה רלבנטית להרשעה משמעתית.

בית המשפט קבע כי אף אם התיק הפלילי נסגר מחוסר ראיות, הרי שעובדה זו אינה מונעת העמדת המערער לדין משמעתי.

עוד קבע בית המשפט כי עבירות משמעת שיש להן זיקה למעשים הנוגעים להטרדה מינית כלפי עורכת דין שכירה הינן חמורות ומדובר במעשים פוגעים ומשפילים.

בית המשפט הותיר על כנו את העונש שנקבע בבית הדין המשמעתי הארצי, השעיה לתקופה של 60 חודשים. 


הבהרה:

המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא. הקורא נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798