חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
28/01/2020
 
 
 
הסוללה שלנו
חזור לרשימה
 
תאריך: 01/07/2014
כותב: אורי גל
כתובת דוא"ל:  uri.w.gal@gmail.com
 

לכולנו זה קורה - הסוללה בנייד שלנו עומדת להיגמר, המטען לא בסביבה, אנחנו בלחץ כי עוד מעט צפויה לנו שיחה חשובה או מייל דחוף, הילד יתקשר או סוף סוף עונים לנו אחרי המתנה ארוכה... מה אנחנו עושים? שמים הכל בצד, מתמקדים במציאת פתרון מיידי לבעיה, ותמיד תמיד מצליחים איכשהו להציל את המצב, נכון???

 
עוד משהו קורה לכולנו - הסוללה ב"אני" שלנו מתרוקנת: מטלות, לו"זים צפופים, בלת"מים, הבוס לוחץ, הילד מנג'ס, בן/בת הזוג מצפים לעזרה, הקולגות תקועים וזקוקים לי, אני שוב מאחר, וממש עוד מעט נתפוצץ ונתרוקן מאנרגיות. ומה כולנו עושים? נושכים שפתיים, ממשיכים לתפקד על אדי הדלק האחרונים ו... מקווים לטוב. נכון???
 
כמו בסוללת הנייד, כך גם אצלנו: בלי טעינה – הסוללה מתרוקנת!!! אך בעוד שכאשר הסוללה בנייד הולכת להיגמר אנחנו יודעים בדיוק מה לעשות (ועושים), לסוללה המתרוקנת של ה"אני" שלנו, אנחנו לא מקדישים תשומת לב ראויה, וגם אם כן – לא ברור לנו מה לעשות.
 
לכל אחד מאיתנו סוללה אינדיבידואלית הנטענת ממקורות אנרגיה שונים. כטעימה בנושא, אני שמח לשתף אתכם בחמישה ממרכיבי הסוללה האישיים שלנו ומקורות הטעינה האפשריים עבורנו:
  • הסוללה הרגשית שלנו מתרוקנת בגין תסכול, פסימיות, מצוקה, כעס, משבר, ירידה במוטיבציה, חוסר אונים, אבד לי הביטחון ועוד.
  • הסוללה הגופנית שלנו מתרוקנת בגין עייפות, רעב/צמא (זוכרים את מאסלו?), חולשה, כאב, אין מספיק אוויר, עומס מטלות, ישיבות מתישות וכיו"ב.
  • הסוללה החברתית שלנו מתרוקנת כי כבר אין כוח לאחרים, לעימותים, ובכלל לאינטראקציות עם אנשים, ממשקים, מחלקות ו"גורמים אנושיים" כאלה או אחרים. 
  • הסוללה המנטאלית שלנו מתרוקנת ובאה לידי ביטוי בחוסר ריכוז, אנחנו מבינים ומגיבים לאט יותר, הביצועים שלנו נשחקים, אין לנו סבלנות, די כבר.
  • סוללת ההישרדות שלנו מתרוקנת כי אנחנו מוותרים, הלו"ז בלתי אפשרי, הציפיות לא ריאליות, אין לנו סיכוי לעמוד ביעדים ו"מה שיהיה יהיה, "אני את המלחמות האלה לא ממשיך".
איך עוזר לנו הwaze להתגבר על הפקקים והמכשולים שבדרך? הוא מזהה, מציע דרך חלופית, או... מחשב מסלול מחדש... כך גם אנחנו.
 
אז מה עושים? אנחנו מבינים שצריך לטעון את ה"אני" שלנו, אבל איך? הצעד הראשון הוא ההכרה וההפנמה בצורך ופינוי זמן לטעינה קבועה. אצל אחד זה יכול להיות 5 דקות פעמיים ביום, ואצל האחר – אחרת. כשאתם חושבים לוותר על הטעינה, תחשבו על הנייד שלכם ב5%.... הנה מספר דוגמאות לטעינה:
  • הסוללה הרגשית: מתמקדים במה שמרגישים איתו טוב ועובד לנו טוב, ובמי שטוב לנו איתו.
  • הסוללה הגופנית: לפני שנים אמר לי איש מבוגר ומנוסה: לפעילות שחשובה לך - תגיע רענן, שבע, אחרי שחילצת עצמות ו... היית בשירותים.
  • הסוללה החברתית: נמאס לכם מכל אלה שמעיקים עליכם – תהיו חזקים ו...תבקשו מהם עזרה, תתפלאו כמה הם ישמחו לעזור לכם. סיימו את האמירות שלכם עם סימן שאלה (במקום סימן קריאה), תופתעו לגלות איזה שיתוף פעולה זה ייצר איתם.
  • הסוללה המנטאלית: טיפול נכון בסוללה הרגשית והגופנית יחולל פלאים במצביכם המנטאליים.
  • סוללת ההישרדות: בחרו דבר אחד שממש ממש עושה לכם טוב וגורם להתרגשות חיובית (מוזיקה, מעדן, טלפון למישהו שאתם אוהבים, מדיטציה, הליכה מסביב לבניין, לעצום עיניים ולהיות לבד וכדומה) והקפידו לעשות זאת לפחות פעם ביום – יהיה לכם למה לצפות.

 


 
בעבודה שלי בארגונים אני עוסק בטעינת המוטיבציה האישית והקבוצתית, ואנחנו משפרים ביצועים ומביאים תוצאות!!! 
אשמח לעמוד לרשותכם להרצאה בנושא, או למהלך להעלאת המוטיבציה לכל המשתתפים, ולמתן כלים ישימים לשיפור הביצועים.

מאת : אורי גל, מומחה למוטיבציה ולשיפור ביצועים   -    054-8058487   -    uri.w.gal@gmail.com

 
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798