חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
27/01/2020
 
 
 
סקר אברדין: למרות החשיבות של תכנון המשאב האנושי, ב-54% מהארגונים התהליך מתבצע בחישובים ידניים ובטבלאות אקסל
חזור לרשימה
 
תאריך: 14/08/2014
כותב: אבנר מימון
כתובת דוא"ל: 
 

סקר של חברת המחקר האמריקנית Aberdeen מעלה כי למרות שתכנון המשאב האנושי נמצא בקדימות במרבית הארגונים, הרי שבשטח מעטים מבינים מה זה בדיוק אומר ואיך להפיק את המקסימום מהתהליך. 60% מהנשאלים הודו כי הם חייבים לשפר את יכולותיהם בנושא, כדי לשרוד בזירה הכלכלית העכשווית. 

 
"ארגונים הבינו כי ניהול משאבי אנוש הוא לא 'ספירת ראשים'", אומר הדו"ח, "השאלה שצריכים לשאול היא לא האם יש לנו מספיק אנשים למשימה? אלא, הם יש לנו את שילוב הכישורים והיכולות לביצוע המשימה?".  תהליך תכנון המשאב האנושי (workforce planning) כולל תכנון לטווח הקצר כגון סידור עבודה, תכנון לטווח החודשים הקרובים: תכנון הכישורים, יכולות וצרכי ציוות, ותכנון לטווח של שנה וחצי ויותר-  תכנון הצרכים העתידיים של הארגון. למרות חשיבות נושא תכנון המשאב האנושי, מגלה הסקר כי במעל למחצית הארגונים (54%) הוא מתבצע באופן ידני או באמצעות טבלאות אקסל בסיסיות. 
 
"בהתחשב בעובדה שתכנון המשאב האנושי הוא מהלך מורכב, שכולל שילוב נתוני תקציב, פרודוקטיביות, לוחות זמנים, כישורים וכד', ברור שיותר הגיוני לעשות שימוש בכלי תוכנה ייעודיים לנושא", אומר הדו"ח. 
 
הסקר מעלה כי ארגונים  שנעזרים בתוכנות כאלה, מדווחים על הצלחה בהתאמת המשאב האנושי לתוכניות העסקיות  ולשינויים בשוק, בשיעור כפול מאשר בארגונים ללא כלים ייעודיים. 
"חייב להיות שילוב בין תכנון צרכי המשאב האנושי,  כמו גם היכולות והכישורים הנדרשים על מנת לעמוד ביעדים העסקיים, לבין תהליכי HR אסטרטגיים כגון גיוס, פיתוח עובדים, הדרכות והכשרות, בניית תוכנית 'יורשים' וכד'" אומר הדוח. 
 
"השאלה המרכזית של כל ארגון היא 'מי יכול לבצע את העבודה הנדרשת?' הגדרת היעדים העסקיים לטווח הקצר והארוך היא הבסיס לניהול נכון של המשאב האנושי בארגון".  אומר אבנר מימון, סמנכ"ל פעילות ישראל בסינריון, המתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון. "מערכות לניהול המשאב האנושי בארגון מסייעות לו לתכנן את צרכי כוח האדם שלו, לתקצב אותם נכון ולבחון שינויים נדרשים על ציר הזמן.  הן מאפשרות לארגון חסכון והתייעלות ויתרה מזאת, הן מראות שלהשקעה במשאב האנושי  יש השפעה על היתרון התחרותי, חוויית הלקוח, מיתוג כמעסיק, ובשורה האחרונה - רווחיות". 
 

 

אודות סינריון

סינריון מערכות מתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון. עם למעלה מ- 25 שנות ניסיון, פתרונות התוכנה של סינריון פועלים בלמעלה מ-7,000 ארגונים בישראל ובעולם ומשרתים למעלה מ- 5,000,000 עובדים. הפתרונות של סינריון, המותקנים בארגונים בכל מגזרי המשק ובכל סדרי הגודל, תומכים בניהול שלבי מחזור חיי העובד בארגון, כולל ניהול מערך העובדים וחישוב שכר, ניהול גיוס עובדים וניהול הכישורים והכישרונות בארגון.  מוצרי התוכנה של סינריון קיבלו הכרה בינלאומית והם פועלים אצל לקוחות ברחבי העולם. סינריון הינה הספק הפרטי הגדול ביותר בקנדה של פתרונות לניהול מערך עובדים לשוק הבינוני. סינריון היא הנציגה הבלעדית בישראל של חברת Lumesse, מהמובילות בעולם בפתרונות Talent Management. 
 
למידע נוסף : www.synerion.co.il
 
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798