חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
17/02/2020
 
 
 
חוק שכר שווה לעובדת ולעובד – תיקון מס` 5
חזור לרשימה
 
תאריך: 04/09/2014
כותב: עו``ד יוסי חכם
כתובת דוא"ל: 
 

בתאריך 6/8/14 פורסם תיקון מס' 5 לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד, במסגרתו הוכנסו שני שינויים עיקריים

 
החוק נועד לקדם שוויון ולמנוע אפליה בין המינים בכל הנוגע לשכר עבודה או לכל גמול אחר הקשור בעבודה. עד לתיקון החוק אפשר לעובדת אשר הופלתה בשכרה אל מול עובד (בעבודה שוות ערך) לתבוע את הנזק הממוני שנגרם לה, קרי את ההפרש בין שכר העובד לשכרה.
 
אלא שלא תמיד יש בפיצוי הממוני כדי להביא לתיקון העוולה. יש והפער בשכר אינו מביא לכדי פיצוי משמעותי אשר יהיה בו להביא לתיקון הפגיעה בערך השוויון. התיקון לחוק מאפשר לבית הדין לא להסתפק בפיצוי בגין הנזק הממוני וקובע:
 
"בתובענה לפי חוק זה רשאי בית הדין לעבודה, נוסף על כל סעד אחר, לפסוק פיצויים, אף אם לא נגרם נזק של ממון, בשיעור שיראה לו בנסיבות העניין".
 
רוצה לומר שבית הדין אינו מוגבל כדי הפיצוי המחושב אריתמטית בין המשכורות אלא יכול לפסוק פיצוי בגין הנזק הלא ממוני (לדוגמה – עגמת הנפש) וזאת בשיעור שיראה לו לנכון.
 
תיקון נוסף בא לנסות ולהסיר את החשש מפני עובדים אשר מתלוננים בשל פגיעה בשוויון בשכר. סע' 6 לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה מעניק הגנה על מתלונן, וקובע שמעסיק לא יפגע בעובד מחמת תלונה או תביעה שהגיש (או שסייע לאחר להגיש) בנוגע להפרת החוק. התיקון החדש לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד מתקן גם את חוק שוויון הזדמנויות בעבודה ומוסיף להגנת הסעיף גם את איסור הפגיעה בעובד המתלונן על חוסר שוויון בשכר שלו או של עובד אחר.
 

 

אין באמור לעיל כדי להוות משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף להתייעצות עם עו"ד מומחה בתחום.
 
© כל הזכויות שמורות לחכם את אור-זך, עורכי דין, 2014
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798