חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
27/01/2020
 
 
 
סקר ברסין/דלויט: רק 32 אחוז מהארגונים מאמינים ביכולתם בזיהוי עובדים מוכשרים לאיוש תפקידי מפתח
חזור לרשימה
 
תאריך: 01/01/2015
כותב: תמר בראל
כתובת דוא"ל: 
 
סקר חברת המחקר Bersin של דלויט, שופך אור על תהליכים שמתקיימים בחברות רבות בתקופה זו של השנה: הערכת העובדים השנתית. זהו תהליך משמעותי ביותר, המאפשר לזהות מי הם בעלי התרומה הגבוהה ביותר להשגת יעדי הארגון, מיהם בעלי הפוטנציאל הגבוה והטאלנטים שחייבים לטפח ולשמר בארגון. 
על פי הסקר שנערך בנובמבר 2014, ולקחו בו חלק 260 חברות אמריקאיות, רק ב-32 אחוז מהחברות מאמינים המנהלים כי הם מסוגלים לזהות את הטאלנטים והעתודה הניהולית הזמינה לאיייש משרות מפתח בארגון.  
 
המסקנות עליהן מצביעה חברת Bersin בעקבות ממצאי הסקר הן כי כדי להצליח באמת  בזיהוי טאלנטים, בניית עתודה ניהולית ו"ספסל יורשים" חזק, יש לבחון לא רק עובדים ברמות ההנהלה אלא את כל עובדי הארגון, בכל הדרגים. הנושא מצריך מבט מקיף שכן לכל עובד שהוא בעל פוטנציאל לניוד/קידום יש לייעד מחליף בתפקידו הנוכחי. 
נתון נוסף שעלה: ב-74 אחוז מהחברות אין שיתוף פעולה בין מחלקת משאבי האנוש וההנהלה הבכירה, שכלל לא רואה בתהליך ככלי חיוני לניהול החברה. ב- Bersin מצביעים על מעורבות המנהלים הבכירים כתנאי הכרחי להצלחת תהליך תכנון 'יורשים'. יתרה מכך, התהליך אינו מובנה כראוי ומשולב בתהליכי ניהול טאלנטים אחרים.  
 
"תכנון 'יורשים' הוא מהתהליכים המורכבים בניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון" מסבירה תמר בראל, מנהלת תחום Talent Management בסינריון מערכות, המתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון. "זהו למעשה תהליך המשפיע על מוכנות הארגון למצבים של תחלופת עובדים (ובמיוחד בכירים ובעמדות מפתח) ועל היכולת שלו לעמוד ביעדים העסקיים העתידיים."
בראל מציינת כי מסקנות והמלצות הסקר מעידות כי תנאי הכרחי להצלחה בתהליך זה הוא יצירת בסיס איתן – תהליך מובנה ובשל של הערכת ביצועי העובדים והפוטנציאל שלהם. "רק כך ניתן לזהות את אותם עובדים שהארגון חייב לטפח, לפתח, לשמר ולהעניק להם אופק לבניית קריירה ולהביא למצב של Win-Win – צמיחה והתפתחות הן של הארגון והן של עובדיו המוכשרים תוך ניהול סיכונים.
מכיוון שמדובר בתהליכים מורכבים ומשולבים, נדרשת מערכת טכנולוגית מודולארית ואנטגרטיבית שתסנכרן את המידע, תציג את התמונה הכוללת ותסייע בקבלת החלטות מושכלות."
 
לסיכום הסקר, מביאים העורכים מספר המלצות וטיפים לניהול נכון של תהליך הערכת עובדים שיוביל להצלחה בתכנון ה'יורשים':
  1. הארגון חייב להתוות אסטרטגיה ה המגדירה קריטריונים ברורים לזיהוי ובחירת העובדים המוכשרים ובעלי הפוטנציאל הגבוה.
  2. מנהלים חייבים לערוך דיונים קבועים לבחינת ביצועי העובדים שלהם ביחס ליעדים הארגוניים ולתוכנית העסקית. 
  3. מנהלים צריכים להיות מתוגמלים עבור היכולת לזהות ולאתר טאלנטים.
  4. יש לזהות אנשי מפתח בסכנת עזיבה  ולפתח תוכניות שימור מיוחדות עבורם. 
  5. יש לקיים שיחה קבועה עם ההנהלה לאישור הטאלנטים שזוהו,  ולעודד ניידות עובדים אופקית ואנכית. 
  6. מחלקות משאבי האנוש חייבות לספק את האמצעים הנחוצים כגון: תגמול, פיתוח ושימור עובדים, בכדי  לממש תוכניות 'יורשים' אפקטיבית. 

אודות סינריון

סינריון מערכות מתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון. עם למעלה מ- 25 שנות ניסיון, פתרונות התוכנה של סינריון פועלים בלמעלה מ-7,000 ארגונים בישראל ובעולם ומשרתים למעלה מ- 5,000,000 עובדים. הפתרונות של סינריון, המותקנים בארגונים בכל מגזרי המשק ובכל סדרי הגודל, תומכים בניהול שלבי מחזור חיי העובד בארגון, כולל ניהול מערך העובדים וחישוב שכר, ניהול גיוס עובדים וניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון. מוצרי התוכנה של סינריון קיבלו הכרה בינלאומית והם פועלים אצל לקוחות ברחבי העולם. סינריון הינה הספק הפרטי הגדול ביותר בקנדה של פתרונות לניהול מערך עובדים לשוק הבינוני. סינריון היא הנציגה הבלעדית בישראל של חברת Lumesse, מהמובילות בעולם בפתרונות Talent Management. 
למידע נוסף : http://www.synerion.co.il
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798