חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
17/01/2020
 
 
 
סקירות פסיקה חדשה- הטרדה מינית- הפקדת ערובה בערעור- פברואר 2015
חזור לרשימה
 
תאריך: 19/03/2015
כותב: עו``ד קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל: 
 
ט.א. נ' א.ג.
ביום 28 בינואר 2015 קבע בית הדין הארצי לעבודה (מפי כב' הרשם אבו קעאוד) כי אין להטיל על מערערת, לגביה נפסק כי הוטרדה מינית, להפקיד ערובה להוצאות המשיבים בערעור.
 
המערערת, עובדת סיעוד מהפיליפינים, תבעה את מעסיקה וילדיו, בין היתר בגין הטרדתה המינית על ידי אחד מהם. בית הדין האזורי לעבודה דחה את תביעתה ברובה.
 
המבקשים טענו כי מדובר בתושבת זרה, אשר לא ניתן יהיה להיפרע ממנה, וכן כי טענותיה נגדם שקריות ונדחו על ידי בית הדין האזורי.
 
בית הדין הארצי קבע כי זכות הגישה לערכאות הינה זכות יסוד חוקתית. כן קבע בית הדין כי בתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין) לא נקבע מנגנון של הפקדת ערובה לערעור, אך בית הדין רשאי, מכח סמכותו, לאמץ מנגנון דומה במקרים בהם הדבר יראה לו לנכון.
 
בעניין המונח לפניו קבע בית הדין כי המערערת הניחה תשתית לכאורית לפיה נפלו שגיאות בפסיקת בית הדין האזורי, וכי ראוי כי טענותיה ישמעו בערעור. המשיבים לא הוכיחו כי המערערת לא פרעה הוצאות שנפסקו נגדה בעבר, או שיש חשש שלא תפרע כאלה בעתיד.
 
בנסיבות אלו, קבע בית הדין, יש להעדיף את זכות הגישה לערכאות וליתן למערערת את יומה בלא חיובה בהפקדת ערובה.
 

 

 
הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798