חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
17/01/2020
 
 
 
עדכוני פסיקה וחקיקה- הטרדה מינית ודיני עבודה- מרץ 2015
חזור לרשימה
 
תאריך: 12/04/2015
כותב: עו``ד קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל: 
 

בחודש האחרון הורחבה פעילותינו בתחום ייצוג משפחות נפגעי עבירות המתה, כמו גם נפגעות עבירות מין, הן בהליכים הפליליים והן בהליכים האזרחיים הנלווים לעבירה.

 
בפסק דין שניתן בחודש האחרון, נדון מקרה בו עובדת פוטרה בעקבות אמירות גזעניות שלה נגד ערבים. בית הדין דחה את כל תביעותיה וקבע כי פיטוריה נעשו כדין, מרגע שהודתה שאמרה את האמירות וטענה בפני יו"ר החברה כי לא תסכים לעבוד ולשתף פעולה עם ערבים. פיטורים בגין פוסטים בפייסבוק עם אמירות מסוג זה נדונו בכנס האחרון של האגודה הישראלית למשפט העבודה ולבטחון סוציאלי שנערך החודש כשהציגה עוה"ד ציונה קניג-יאיר, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה את הנושא.
 
בפסק דין אחר שניתן על ידי בית הדין הארצי, התקבל בחלקו ערעור בנוגע לגובה הפיצוי שנפסק ולחיוב ראש עיר בתשלום פיצויים באופן אישי. כך נקבע כי סך הפיצוי שנפסק היה גבוה מזה שהתבקש בכתב התביעה ובנוסף, משראש העיר לא היה צד לתובענה, ולא התבקש סעד אישי כנגדו, קיבל בית הדין הארצי את ערעור העירייה בנושא, וקבע כי לא היה מקום להשית עליו הוצאות אישיות, לא כל שכן מבלי שניתנה לו ההזדמנות להתייחס לכך.
 
בית הדין האזורי לעבודה קיבל את תביעתו של עובד בחברה והכיר בהתפטרותו כפיטורים, לאחר שהוטרד מינית באופן בוטה מצד מנהלו. בית הדין הכיר בחוסר האפשרות של עובד להוסיף לעבוד כאשר הוא מוטרד מינית, וכן בזכותו שלא ליתן הודעה מוקדמת במצב דברים שכזה. 
 
בית הדין האזורי לעבודה קבע כי עובדת, שעבדה בעיריית ת"א-יפו והועברה לתפקיד זוטר יותר, סבלה מהתנכלות על רקע תלונה שהגישה כנגד הממונה עליה, ויש לפצותה ולשבצה במשרה הולמת.
 
בפסק דין של בית הדין הארצי לעבודה נפסקו הוצאות ושכר טרחת עו"ד לעורכי דין שייצגו פרו בונו מאבטח שידו לא היתה משגת. בית הדין הארצי דחה את ערעור חברת השמירה וקבע כי יש מקום לחייבה בהוצאות ההליכים, גם אם התובע עצמו לא נשא בהן, ואף השית עליה הוצאות בהליך הערעור על סך 20,000 ₪. משרדנו מאמין בעקרונות שפורטו בפסק הדין, בכל הנוגע בקידום ערכים של לכידות חברתית, ופועל רבות במתן שירותים משפטיים למי שאין ידם משגת. אנו תקווה כי פסק דין זה, ואחרים שיבואו בעקבותיו, אכן יצרו תמריץ חיובי לעורכי דין או לארגוני סיוע המספקים שירותים משפטיים לנזקקים, ללא עלות או בעלות מופחתת, להתמיד בייצוג המשפטי, תוך הבנה שבתי הדין יפסקו את שכרם עם הזכיה במשפט.
 
בית משפט השלום בירושלים חייב בפיצויים את ראש עיריית בית שמש, ואת העיריה עצמה, לטובת ארבע תושבות העיר, זאת בשל אי אכיפתם את הסרתו של שילוט הקורא לנשים להתלבש בצניעות, וכן להמנע ממעבר במדרכות מסויימות בעיר. המדובר בסימן דרך חשוב נוסף במאבק נגד הדרתן של נשים מהמרחב הציבורי. 
 
בפסק דין שניתן החודש על ידי בית המשפט העליון, נדחתה בקשתו של אסיר שהורשע לפני כעשר שנים בביצוע עבירות מין בבתו הקטינה לעיון בחומר החקירה לשם הגשת בקשה למשפט חוזר. בית המשפט נתן משקל לזכויותיה של נפגעת העבירה, תוך הכרה בנזק שיגרם לה מעצם פתיחתם מחדש של הפצעים הנושנים בלא הצדקה. 
 
בפסק דין נוסף שניתן החודש על ידי בית המשפט העליון, דחה בית המשפט את ערעורו של מורשע בעבירות מין, על הגבלה שהטיל עליו בית המשפט המחוזי לקראת שחרורו, לשימוש וצפיה בחומר פורנוגרפי, כמו גם חסימת מחשבו ומכשיר הטלפון שלו לחומר פורנוגרפי. בית המשפט קבע כי צריכת חומר פורנוגרפי על ידי העותר, תגביר את המסוכנות שלו לביצוע עבירות מין נוספות.
 
בהמשך לסקירת פסק דינו של בית המשפט העליון מחודש ספטמבר האחרון, בו נקבע כי אונס עובדת על ידי מעביד אינו נכנס לגדר סמכותו של בית הדין לעבודה ואינו מצוי בהגדרות החוק למניעת הטרדה מינית, נערך דיון נרחב בנושא במסגרת הכנס השנתי של האגודה הישראלית למשפט העבודה והבטחון הסוציאלי. במסגרת זו השמיעה, בין היתר, כב' השופטת וירט-ליבנה את עמדתה כי יש להותיר לעובדת את הבחירה האם להגיש תביעה נזיקית בבית משפט שלום או תביעה מכח החוק למניעת הטרדה מינית בפני בית הדין לעבודה. המדובר בסוגיה חשובה, אשר הדיון בה טרם מוצה, ופסקי דין נוספים בנושא צפויים בחודשים הקרובים. על העוסקים בהליכים מכח החוק למניעת הטרדה מינית להתעדכן בשינויי ההלכה הצפויים ולפעול בהתאם לכך. 
 

 

 
הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.
 

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798