חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
28/01/2020
 
 
 
משמעות הסכמת עובד לאי ביצוע הפרשות פנסיוניות – מאי 2015
חזור לרשימה
 
תאריך: 25/06/2015
כותב: עו``ד קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל: 
 
עדאל בכר נ. מוסך גלית
ביום 19.4.2015 קבע בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב (כב' הש' גילצר-כץ) כי חובת ההפרשה לפנסיה גוברת על הסכמת עובד ומעסיק, וכי גם מקום בו הגיעו הצדדים להסכם לפיו סכום ההפרשה הפנסיונית ישולם ישירות לעובד ולא יופקד לקופת פנסיה, יחוייב המעסיק בפיצוי בגין אי הפרשה לגמלה.
 
התובע הועסק על ידי הנתבעת במשך כשלוש שנים. במשך פרק זמן מסויים, ביטחה הנתבעת את התובע בקרן פנסיה, אז ביקש התובע לבטל את הפוליסה ולקבל את דמי הפנסיה ישירות לשכרו.
 
בית הדין קבע:
 
"על המעסיק חלה חובת הפרשה לפנסיה ולא פיצוי על כך במשכורתו של התובע ואין זה מעלה או מוריד אם העובד מסכים לכך אם לאו או אפילו אם העובד הוא שמבקש ויוזם זאת".
 
בית הדין ציין כי המעסיק היה יכול לבקש קיזוזם של הסכומים ששילם ישירות לעובד, אך משלא עשה זאת בכתב ההגנה, העובד זכאי למלוא ההפרשות הפנסיוניות.
 
 
 

 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798