חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
22/01/2020
 
 
 
סקירות פסיקה חדשה- עבודת נשים- עובדת שלא שבה לעבודתה לאחר שפיטוריה בהריון בוטלו - אוגוסט 2015
חזור לרשימה
 
תאריך: 09/09/2015
כותב: עו``ד קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל: 
 

ביום 13.8.2015 ניתן פסק דינו של בית הדין לעבודה בתל אביב (מפי כב' השופטת דלית גילה) בו נדחו רוב תביעותיה של התובעת. נקבע כי התובעת לא שבה לעבודה על אף שפיטוריה בוטלו על ידי הממונה על חוק עבודת נשים, ומשכך- היא זו שהתפטרה מעבודתה.

 
התובעת הועסקה אצל הנתבעת כגרפיקאית במשך כשלוש וחצי שנים. התובעת הודיעה לנתבעת על היותה בהריון וכעבור 6 ימים קיבלה מכתב פיטורים. הצדדים נחלקו בשאלה האם הודע לתובעת בעל פה על פיטוריה לפני הודעתה על ההריון או אחריה.
 
לאחר פיטוריה, ולאחר פניית עורך דין מטעמה של התובעת, פנתה הנתבעת לממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה בבקשה כי תתיר את פיטורי התובעת. הנתבעת לא השיבה את התובעת לעבודה בתקופה זו. לאחר דיון אצל הממונה, החליטה הממונה כי במועד הפיטורים לא ידעה הנתבעת על ההריון וכי ההריון לא היווה שיקול בהחלטת הפיטורים, עם זאת, הממונה לא התירה את הפיטורים. משכך, הוסכם בין הצדדים כי התובעת תחזור לעבודתה באופן מלא.
 
התובעת לא חזרה בפועל לעבודה.
 
בית הדין מצא כי החלטת הממונה, עליה לא הוגש ערעור, לפיה הפיטורים לא היו עקב ההריון הינה סופית ומכרעת. עוד מצא בית הדין כי התובעת היא שלא חידשה את עבודתה בנתבעת לאחר החלטת הממונה, ובכך גרמה היא לסיום יחסי העבודה בין הצדדים. לאור זאת, מצא בית הדין כי התובעת אינה זכאית לסעדים כלשהם בקשר עם פיטוריה, אשר בוטלו.
 
עם זאת, מצא בית הדין כי על הנתבעת היה להעסיק את התובעת בפועל עד להחלטת הממונה, וכי התובעת זכאית לשכרה בגין התקופה שמפיטוריה ועד ביטולם בהחלטת הממונה.
 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798