חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
27/01/2020
 
 
 
חדשנות שיתופית כמפתח ראשי בצמיחה עתידית של כל עסק וארגון
חזור לרשימה
 
תאריך: 26/11/2015
כותב: איציק מידן
כתובת דוא"ל:  Itzik@raayon4u.co.il
 

המספרים בעולם עגומים: רק 13% (שהם 1.3 מיליארד) מהעובדים במשרה מלאה בעולם, באמת אכפתיים ומעורבים בעבודה. זאת על פי חברת גאלופ, החוקרת ומנתחת מקומות עבודה גלובליים ומפיקה תובנות למנהיגים עסקיים ברחבי העולם. 

 
במאמצי הצמיחה של הארגון שלך ניתן לסמוך על משאבים קיימים מצד אחד: כישורי העובדים, יכולתם היצירתית, רעיונותיהם וניסיונם המצטבר. 
מצד שני, בהישג ידך כלים, שיטות, תהליכים ויכולות, המאפשרות התפתחות וחדשנות. 
אבל מה הוא הגורם המחבר, המניע והמלכד את כולם? 
 
מעורבות ואכפתיות עובדים מתרחשת כאשר האנשים שמרכיבים את הארגון מרגישים מועצמים. כאשר הם מאמינים שיש להם תפקיד פעיל בהפיכת רעיונות לערך והם בעלי אחזקות בשווי התוצר, כלומר חלק מחדשנות שיתופית. 
 
במובן זה, מעורבות עובדים מייצרת חדשנות, יחד עם זאת חדשנות שיתופית בארגון הוכחה כמייצרת יותר מעורבות ואכפתיות של העובדים, וללא ספק תגדיר את עתיד החברה שלך. לכן את ה"חדשנות המסורתית" מומלץ להמיר ב"חדשנות שיתופית".
 
את התרומה לתחושת החדשנות השיתופית של העובדים ומעורבותם במקום עבודתם, אנו יכולים למצוא בתשובות העובדים לסקר Q12 של גאלופ  (סקר שבדק הערכה של מעורבות עובדים).
 
להלן מספר תשובות של עובדים במקומות רגילים ובאגונים בהם מתקיימת חדשנות שיתופית:
 
מקום עבודה רגיל מקום עבודה בו מתקיימת חדשנות שיתופית
אני יודע מה מצופה ממני בעבודה אני מבין את אתגרי החברה טוב יותר ויודע את הדרכים בהן אני יכול לתרום
יש לי את הציוד והחומרים לבצע את עבודתי אני יכול לחלוק את צרכי ולהציע הצעות ייעול להעלאת תפוקת ואיכות עבודתי
יש לי את האפשרות לעשות עבודתי היטב כל יום הוזמנתי לפעול לפי איך שאני מאמין ולפתח את כישוריי כדי לסייע בהצלחתי כיחיד ובהצלחת הצוות שלי
בשעת הימים האחרונים נאמרה לי מילה טובה על עבודתי רעיונותי ותובנותי מוערכים, נשקלים, מועשרים ע"י עמיתים וזוכים להכרה בתוך ומחוץ לחברה
נראה שהאחראי עלי או מישהו בחברה אכפת לו ממני יוזמות החדשנות והמטרות שההנהלה משתפת בהן מאפשרות לי לאתגר עצמי
בעבודה נראה שדעותי נחשבות כל אחד מוזמן להשפיע על בניית עתידה של החברה
בששת החודשים האחרונים דיברו איתי על התקדמותי  אני מרגיש מוטיבציה ומחפש דרכים חדשות וטובות יותר לקדם את עבודתי
בשנה האחרונה היו לי הזדמנויות ללמוד ולצמוח ככל שנעשיתי מעורה באתגריה המרכזיים של החברה אני מבין איך אני יכול להתפתח ולהשפיע

הממצאים מצביעים על כך שחברות נהנות מיתרונות רבים יותר, ככל שרמת מעורבות הצוות עולה: עובדים אכפתיים ומעורבים הם יעילים יותר, עובדים שעות רבות יותר ומשקיעים מעבר לנדרש. 

חברות עם עובדים אכפתיים ומעורבים הציגו בבדיקת אמצע שנה (במחקר הנ"ל) דירוגי לקוחות גבוהים יותר ב- 10%, צמיחת רווחים ב- 22% יותר, גידול של 21% בפריון ועליית מדד האיכות ב- 41% - בהשוואה לממצאי הרבעון הראשון באותה שנה. 
 
מנהלים מצליחים וצוותי משאבי אנוש הבינו והפנימו את קשר התשוקה - ביצועים מזה שנים רבות. והחל משנת 2000, המיקוד של הניהול החל להשתנות. ארגונים הבינו את הצורך לאפשר לכישורים ולכישרונות העובדים להשתחרר ולפרוץ על מנת לתדלק צמיחה בת קיימא בהדרגה. מנכ"ל, הנהלה בכירה, מנהלי עסקים וכל העובדים מוזמנים להצטרף למאמץ ההתפתחות.
 
מחדשנות    לחדשנות שיתופית
חדשנות - הופכת להיות העבודה של כולם ולא רק נחלתו של צוות פיתוח! 
 
ההשקעה ב"להשקיע יותר בעובדים שלך" כדי שיהיו אכפתיים ומעורבים, שיתרמו למציאת מוצרים ושירותים חדשים וטובים יותר - תשתלם. 
התחזיות מצביעות כי בחמש השנים הבאות, החברות החדשניות ביותר בעולם תגדלנה בשיעור של כ- 62%, בהשוואה ל- 21% העסקים הממוצעים, לפי ניתוח ממצאי סקר  Global Innovation  לשנת 2015. 
 
כדי לבסס יחסי חדשנות שיתופית נכונה וארוכת טווח אני ממליץ:
 
בחרו אתגרים משמעותיים - מצא אתגרים ספציפיים ורלוונטיים. אנשים חייבים להזדהות עימם, והם צריך להיות בעלי זיקה לעסק שלך בפועל או לאתגרים אסטרטגיים עתידיים. 
 
השתמשו בשונות וברב גוניות של העובדים - תן להם לתרום לא רק עם רעיונות שלהם , אלא גם על ידי הערכת רעיונות של אחרים. זה מאפשר לכולם ההזדמנות להתבטא. 
 
השתמשו במנגנונים חברתיים ובמשחקים והנאה- בחר פלטפורמה נגישה וקלה לשימוש. טכניקות משחק יעזרו לך לייצר הנאה והשתתפות רציפה ולפתח מחויבות לשימוש מתמשך בנוהג זה. משחוק יכול לשחק תפקיד מוביל בהנעת אנשים ולשכנע אותם ל"קפוץ למים" ולהביא ערך מוסף ליוזמות שלך. 
 
הגדירו תמריצים מתאימים ומנגנוני תקשורת – חשוב להקפיד לתכנן תכנית תמריצים משמעותית ומושכת, כולל פרסים והכרה, ואפיקי תקשורת יעילה המבטיחים את מודעות קהילת העובדים להצלחות. תוכנית כזו ממקסמת את ההשתתפות ומעודדת שיתוף פעולה.
 
האתגר הגדול ביותר הניצב בפני מנהלים- היום ובשנים הבאות - הוא איך לרתום את  כשרונם הניהולי לייצר חדשנות שיתופית המייצרת מעורבות עובדים ואכפתיות שתשרוד לאורך זמן. מערבות כזו הופכת להיות השריר המניע מאחורי החדשנות, ושניהם פועלים יחדיו כדי להבטיח החברה את העתיד הכללי המוצלח של הארגון. 
 

 

לתאום פגישת יעוץ כיצד לפתח ולשלב חדשנות שיתופית בחברתך התקשר/י:
איציק מידן    054.8078050  או בדוא"ל Itzik@raayon4u.co.il
 
 
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798