חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
לא קל...
חזור לרשימה
 
תאריך: 04/01/2016
כותב: עו``ד עודד ערמוני ועו`` יעל קרמר
כתובת דוא"ל: 
 

סעיף 33יא(ב)(1) לחוק הסכמים קיבוציים התשי"ז-1957, מסמיך את בית הדין לעבודה לפסוק כנגד מעסיק שפגע בחופש ההתארגנות של עובדיו, פיצויים שאינם תלויים בנזק בסכום של עד 200,000 ₪, בהתחשב בחומרת ההפרה או נסיבותיה.

 
בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, דן בדרישתה של הסתדרות העובדים הלאומית לחייב מעסיק בתשלום פיצויים על פי סעיף זה.
 
תביעת ההסתדרות התקבלה.
 
בית הדין קבע, כי לפחות בשלושה עניינים הפר המעסיק את חובותיו.
 
ראשית, המעסיק פיטר עובד על רקע מעורבותו בהתארגנות. בית הדין החליט לפצות בגין אירוע זה ולא הועילה למעסיק הטענה לפיה בסופו של דבר הוחזר העובד לעבודה ובהמשך אף עזב אותה מרצונו, על רקע הגירה לחו"ל.
 
שנית, מנכ"ל המעסיק הפיץ בין עובדי הארגון מייל ובו הטענה, כי "... חברה שלא מנהלת את התקציב שלה בתבונה עלולה להיגרר למצב שיסכן את קיום החברה על ידי גורם חיצוני שכל מטרתו זה גיוס כספי העובדים שישמשו את מטרותיו שהם לשכה מכוניות מפוארות ומשכורות מנופחות...". בית הדין החליט לפצות בגין אירוע זה ולא הועילה למעסיק הטענה, כי נשלח מייל שבו חזר בו המנכ"ל מן הטענה בעניין 'לשכה, מכוניות ומשכורות'.
 
ושלישית, חרף החלטה שיפוטית לפיה ההסתדרות הלאומית הינה הארגון היציג, סירב המעסיק לנהל משא ומתן קיבוצי. בית הדין החליט לפצות בגין אירוע זה ולא הועילה למעסיק הטענה, כי הוא ממתין להכרעה בערעור על אותה החלטה.
 
מדובר, כך נפסק, בפגיעה חמורה בהתארגנות, מתוך מטרה ברורה לסכל אותה. אין מדובר בהפרה בודדת וגם לא בהפרות בעלות השפעה מועטה.
 
בית הדין חייב את המעסיק לשלם פיצוי בסכום של 500,000 ₪ ובנוסף הטיל עליו קנס בגובה 2,000 ₪ מכוח פקודת ביזיון בית משפט, בגין כל יום בו יתמיד בסירובו לנהל משא ומתן קיבוצי.
 
על זה נאמר... לא קל בכלל!
 
סק (ת"א) 48762-06-15 הסתדרות העובדים הלאומית בישראל נ' קל אוטו בע"מ (מותב בראשות כב' השופטת הדס יהלום, ניתן ביום 21.12.2015, פורסם בנבו)
 

ערמוני קרמר, עורכי דין | לינקולן 20 | תל אביב | 03-6005553

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798