חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
21/01/2020
 
 
 
כיצד בוחרים את הרעיון החדש הנכון מבין רעיונות רבים?
חזור לרשימה
 
תאריך: 07/01/2016
כותב: איציק מידן
כתובת דוא"ל:  itzikmeydan@gmail.com
 

העלאת רעיונות חדשים הם לפעמים החלק הקל. קבוצה העלתה במהלך  סדנה אחת 400 רעיונות עסקיים חדשים. אך איך בוחרים את הרעיון הנכון מבין כולם?

 
1.      אל תאיצו בעצמכם, קחו את הזמן שלכם. אתם חייבים לבלות 2/3 מזמנכם בתהליך בחירת הרעיון הנכון ו 1/3 בלייצר הרבה רעיונות חדשים ולא ההיפך. רעיונות מבטיחים הם כמו יהלומים לא מלוטשים, הנראים כמו אבן רגילה אך יבריקו בסוף התהליך. אתם חייבים לקחת את הזמן על מנת ללמוד לזהותם, גם אם הדבר דורש מספר מפגשים.
 
2.     סגלו לעצמכם חזון ברור של מה שאתם רוצים. איך תוכלו לבחור רעיון אם אינכם יודעים מה אתם מחפשים? במיוחד כאשר התמקדות, בחירה ושיפור רעיונות הם תהליך קבוצתי. אתם צריכים לחלוק חזון משותף שאתו אתם רוצים להתקדם ואליו שואפים. השתמשו בקריטריונים ברורים כדי להגדיר את הרעיונות הנכונים שאתם מחפשים.
 
3.     ראו את הדברים מנקודת מבטו של הלקוח. בבחירת הרעיונות הנכונים חשוב מאד לבקר ולאתגר את הרעיונות מנקודת הראות של הלקוח. הרעיונות הנכונים ייבחרו על סמך תשובותיהם ותגובותיהם.
 
4.     יצרו מהרעיון מיני מקרה עסקי חדש. רעיונות הם לפעמים מאד מעורפלים עבור מקבלי החלטות כדי לקבל החלטה. הם רגילים לסיטואציות עסקיות ברורות: אסטרטגיות, תוכניות עסקיות, פרסומות מסחריות לכל מהלך חדש... לכן חובה להפוך את הרעיון למקרה של מיני עסק חדש, תוך שימוש בכלים הנ"ל כדי להנגישם בצורה ברורה לאלה שהחזון שלהם ויכולות המעוף שלהם שונות משלכם.
 
5.     ייצרו מפת דרכים של היתכנות. חברות חייבות וצריכות לפתח רעיונות חדשניים ואטרקטיביים מצד אחד אך בעלי היתכנות למימוש בטווח הקצר מהצד השני. לכן עליכם לבחור רעיונות המשלבים אטרקטיביות עם היתכנות גבוהה. זכרו כי החדשנות לבדה לא תצליח לחדור את השוק. בנו מפת דרכים שתתמוך ברעיון או בשירות החדשני שלכם.
 
6.     לא, אל תתחלקו לקבוצות ואל תחלקו בניכם את הרעיונות. מהלך כזה יגזול מכם שעות רבות וכוחות מיותרים בשיחות על רעיונות לא רלוונטיים. במקום זאת בקשו מכל משתתף לבחור 2 רעיונות: אחד אבולוציוני (המבוסס על רעיון קיים) ואחד מהפכני מרשימת הרעיונות. בצורה זו תצמצמו ותרכזו מספר כיווני רעיונות בשלב המיקוד. לבסוף בחרו את ה 10 המתאימים ביותר למטרה שהוגדרה מראש. בשלב הבא מפתחים כל רעיון למפת דרכים רעיונית ולקונספט רעיוני. לוקחים מספר ימים לשיפור הקונספטים וכעבור מספר ימים נוספים בוחנים את הרעיונות על קבוצות ניסוי.

 
לקבלת מאמרים נוספים בנושא ישירות לדוא"ל שלכם, ניתן להירשם בקישור:
 
אשמח לעמוד לרשותכם 
איציק מידן
מומחה להטמעת חדשנות, הכשרת עסקים, מנהלים ועובדים
כיצד לייצר רעיונות חדשים להגדלת ערוצי הרווח בדגש חיסכון
ושימוש חוזר במשאבים קיימים

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798