חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
28/01/2020
 
 
 
סקירות פסיקה חדשה- עבודת נשים- אפליה בהריון ואי קבלה לעבודה – ינואר 2016
חזור לרשימה
 
תאריך: 04/02/2016
כותב: עו``ד אילאיל קומיי-דרור
כתובת דוא"ל: 
 
פס"ד דבח נ' עוף והודו ברקת- חנות המפעל בע"מ
ביום 18.1.2016 דן בית הדין לעבודה בתל אביב (כב' הש' א' שגב ונציגי הציבור מ' ברימן וש' חורש) בתביעה בה התובעת לא התקבלה לעבודה מחמת הריונה. מרגע שנודע לקופאית הראשית כי התובעת בהריון, נאמר לה כי לא מקבלים נשים בהריון לעבודה. בית הדין קיבל את תביעת התובעת, דחה את התביעה שכנגד שהוגשה בגין לשון הרע ופסק לטובת התובעת הוצאות ושכ"ט עו"ד.
 
התובעת פנתה לאחד מסניפי הרשת, בעקבות מודעת "דרושים", וביקשה לעבוד כקופאית. לאחר יומיים דיברה התובעת בטלפון עם הקופאית הראשית בסניף. לאחר שהתובעת ציינה שהיא בהריון בחודש שישי, ענתה לה הקופאית הראשית "לא כרגע מאמי, לא כרגע, בחורות בהריון בכלל לא". שיחה זו הוקלטה על ידי התובעת והוגשה לבית הדין.
 
לאחר שהתובעת הגישה תביעה כנגד החברה על שהפרה את חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, הגישה החברה תביעה נגדית בעילת פרסום לשון הרע (תביעת SLAPP) וכן טענה כי כל הניסיון של התובעת להתקבל לעבודה בהריון היה על מנת לייצר עילת תביעה כנגד הנתבעת ולהתעשר שלא כדין.
 
"בניגוד לנתבעת, אנו סבורים כי העובדה שהתובעת החליטה להיפרע מכל מי שנהג כלפיה בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות (בטרם המפגש עם הנתבעת), בין אם פיטר אותה בשל הריונה ובין אם נמנע מלקבלה לעבודה בשל אותה סיבה, אינה מחלישה את תביעתה ואינה מצביעה כי רצונה להתעשר שלא כדין. מושכלות ראשוני, כי זכאי אדם להיפרע ממעווליו, חלקם או כולם, בהתאם לבחירתו...
קו הגנתה של הנתבעת, שנוהל כהתקפה אישית על התובעת והצגתה כמי שמנסה להתעשר שלא כדין, פסול בעינינו. לדידנו, התנהגותה של הנתבעת, ולא ההקלטה שביצעה התובעת, היא זו שהביאה את הצדדים עד הלום. הנתבעת אף הוסיפה חטא על פשע ומצאה להגיש תביעה שכנגד בגין עוולת לשון הרע ובגין עוולה של שקר מפגיע בהתאם לסעיף 58 פקודת הנזיקין [נוסח חדש]."
 
בית הדין פסק לטובת התובעת את מלוא הפיצוי שתבעה בסך 50,000 ₪, דחה את התביעה שכנגד ונפסקו הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך הכל של 20,000 ₪.
 

 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798