חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
24/01/2020
 
 
 
עלייה ניכרת במעמד אנשי ה-HR וניהול טאלנטים בעדיפות ראשונה - הסקר השנתי של Harvey Nash‏
חזור לרשימה
 
תאריך: 18/05/2016
כותב: תמר בראל
כתובת דוא"ל: 
 
סקר משאבי האנוש של Harvey Nash: 
ניהול טאלנטים, גיוס ומחוברות עובדים (engagement) הם בעדיפות עליונה עבור מנהלי משאבי אנוש ברחבי העולם 
 
הסקר השנתי של Harvey Nash Human Resources לשנת 2016, מגלה כי מנהלי ה-HR ברחבי העולם ״חוזרים ליסודות״. 
61% מהנשאלים מיקמו את ניהול הטאלנטים בעדיפות ראשונה, 60% דרגו את מחוברות העובדים (engagement) במקום שני ואת גיוס העובדים במקום השלישי (58 אחוז) בסדר החשיבות. הסקר מייצג עמדות של מעל 1,250 מנהלי ומנהלות HR מלמעלה מ-30 מדינות. 
 
עורכי הסקר אף מציינים כי במהלך שש השנים בהם הם עורכים את הסקר הבינלאומי, חלה עלייה ניכרת במעמדם של אנשי ה-HR ובהכרה מצד ההנהלות הבכירות כי מדובר בפונקציה רבת חשיבות ו״משפיעה״ בארגון. 
 
על פי עורכי הסקר, בשנה האחרונה חלה תפנית משמעותית בסדרי העדיפויות של מחלקות ה-HR. הנהלות החברות מבקשות מאנשי ה- HR להתמקד בגיוס (עליה של 7% בדרישה לעומת שנה שעברה) ומנהלים נדרשים לנהל את הטאלנטים שבאחריותם, כדי להבטיח שהם מחוברים להוויה הארגונית, על מנת לשמר אותם בארגון. דגשים מיוחדים ניתנו לשימור עובדים, הדרכה ופיתוח ויצירת מוטיבציה, ומעידים כי חברות משקיעות ומגינות על המשאב היקר ביותר שלהן - האנשים. 
 
ממצאים נוספים: 83% מהנשאלים דיווחו כי הם מאמינים שהארגונים שלהם מספקים ״סביבות עבודה אפקטיביות״ לעובדים, בה הם יכולים לפתח את כישוריהם, אך רק 11% מהארגונים מאפשרים יום עבודה גמיש.
 
 לדברי תמר בראל, מנהלת תחם Talent Management בסינריון מערכות, המתמחה במתן פתרונות תוכנה לניהול ההון האנושי בארגון, "הדרישה הגוברת למערכות לניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון מעידה על החשיבות שארגונים מקדישים לנושא שימור העובדים באמצעות העמקת המחוברות של העובד לחברה. 
 
מנהלי משאבי אנוש משתמשים בתוצאות תהליך הערכת העובדים על מנת להתמקד בעובדים בעלי התרומה המשמעותית ביותר לארגון - הטאלנטים. אלה העובדים אותם ירצה הארגון לשמר  באמצעים של פיתוח ולמידה, תמריצים ותגמול, ניהול קריירה, הזדמנות קידום ועוד. 
מכאן גם חשיבות השימוש במערכת הוליסטית לניהול ההון האנושי ולא במערכות מבוזרות, שכן כך מקבלים מנהלי משאבי אנוש תמונה מקיפה על ההיבטים השונים של זיהוי הטאלנטים ושימורם.
 
מחוברות עובדים לארגון (engagement) נעשית נושא יותר ויותר מרכזי, המעיד בין השאר על מוטיבציה, כמו גם סיכון העזיבה של העובד. נמצא שבארגונים מתקדמים, המנהלים תהליכי שימור באופן רציף, תשעה מכל עשרה עובדים מעידים על מחוברות גבוהה, לעומת ארגונים ממוצעים, שם רק שניים מתוך שלושה עובדים אכן מחוברים לארגון."
 
 

 

אודות סינריון
סינריון מערכות מתמחה במתן פתרונות תוכנה מתקדמים לניהול ההון האנושי בארגון. עם למעלה מ- 30 שנות ניסיון, פתרונות התוכנה של סינריון פועלים בלמעלה מ-7,000 ארגונים בישראל ובעולם ומשרתים למעלה מ- 5,000,000 עובדים. הפתרונות של סינריון, המותקנים בארגונים בכל מגזרי המשק ובכל סדרי הגודל, תומכים בניהול שלבי מחזור חיי העובד בארגון, כולל ניהול מערך העובדים, בקרת כניסה, ניהול אסטרטגי של ההון האנושי בארגון וגיוס עובדים. מוצרי התוכנה של סינריון קיבלו הכרה בינלאומית והם פועלים אצל לקוחות ברחבי העולם. סינריון הינה הספק הפרטי הגדול ביותר בקנדה של פתרונות לניהול מערך עובדים לשוק הבינוני. סינריון היא הנציגה הבלעדית בישראל של חברת Lumesse, מהמובילות בעולם בפתרונות Talent Management.
למידע נוסף : www.synerion.co.il
 
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798