חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
24/01/2020
 
 
 
מהו כיסוי למקרה מוות (ביטוח חיים או פנסיית שארים)
חזור לרשימה
 
תאריך: 19/05/2016
כותב: גדעון רוזמן
כתובת דוא"ל:  gidon@adrt.co.il
 

הפעם נבדוק את הכיסוי למקרה מוות (ביטוח חיים או פנסיית שארים).

מות המבוטח הוא סיכון כלכלי גדול של משפחת המבוטח. אובדן ההכנסה עלול להיות מעל יכולת המשפחה להתמודדות. הניסיון המצטבר בענף הביטוח מלמד כי במרבית המקרים, הכיסוי הביטוחי למקרה מוות היה נמוך מדי ולעיתים אפילו לא קיים.

 
קופת גמל –
כמו שכבר ציינתי בעבר, קופת גמל היא מכשיר חיסכון "ערום". עם זאת, קיימות קופות גמל שהחוסכים בהם צורפו לביטוח חיים קבוצתי בסכום נמוך. בכל מקרה מדובר בכיסוי לא מספק בשום מקרה. בעת מות המבוטח, המוטבים אותם ציין המבוטח בעת ההצטרפות יקבלו את היתרה הצבורה בקופת הגמל. הסכום ישולם בסכום אחד.
 
ביטוח מנהלים –
בביטוח המנהלים, הכיסוי למקרה מוות מורכב מ 2 חלקים –
 
א.      הצבירה – הסכום הצבור בביטוח המנהלים ישולם למוטבים בסכום חד פעמי (כמו קופ"ג).
ב.      ביטוח חיים –המוצר כולל ביטוח חיים מובנה (ניתן לויתור). סכום הביטוח נקבע בהתאם לצרכיו ורצונו של המבוטח. סכום הביטוח יכול להיות כולל הצבירה או לא כולל הצבירה. סכום הביטוח יכול לפחות בהתאם למנגנון מיוחד המובנה בחלק מהמוצרים. הביטוח יכול להיות משולם כתשלום חודשי לתקופה שנקבעת על ידי המבוטח בהתאם לצרכיו.
 
החיסרון המרכזי של ביטוח החיים בביטוח המנהלים הוא עלות הביטוח שהולכת ועולה ככל שגיל המבוטח עולה ומכאן הביטוחים הפוחתים לסוגיהם שנועדו לשמור על עלות ביטוח סבירה לאורך השנים.
 
קרן פנסיה –
בקרן הפנסיה קיים ביטוח מובנה הנקרא פנסיית שארים. מדובר בביטוח חיים המשלם סכום חודשי לשארי המבוטח (בן/ת זוג ו 2 ילדים עד גיל 21). התשלום החודשי (תלוי מסלול ביטוח), יהיה 60% לאלמן/נה ו 20% לכל ילד. הבעיה היא % ממה. שיעור הכיסוי לפנסיית שארים נקבע על פי גיל ההצטרפות של המבוטח והוא קטן דרמטית עם השנים כך שבגיל הצטרפות של 40 שיעור הכיסוי הוא 50% ומטה מהשכר המבוטח. חשוב לציין כי בתקנונים החדשים של קרן מקפת וקרן מבטחים, שיעור הכיסוי נקבע על 100% עד גיל 46 לערך ורק אז מתחיל לרדת.
היתרון הגדול של פנסיית השארים היא העלות הנמוכה יחסית של הביטוח.
 
החסרונות של פנסיית השארים הם – הכיסוי הנמוך במרבית קרנות הפנסיה (גיל כניסה), והעובדה שמדובר בביטוח הדדי. גם במקרה של פנסיית שארים קרן הפנסיה נכנסת למעשה לגירעון אקטוארי ביחס לשארי המבוטח והכיסוי מגיע מהשתתפות המבוטחים האחרים בקרן הפנסיה (איזון דמוגרפי), כלומר, כל החיסכון של כל המבוטחים האחרים בקרן קטן בגובה התשלומים המשולמים למקבלי פנסיית השארים.
 
 
 

הכותב: גדעון רוזמן, עוסק בכלכלה ופיננסים כבר למעלה מ 25 שנה. בעל ניסיון רב שנים במערכת הבנקאית וסוכן ביטוח מורשה. מר רוזמן בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. 

gidon@adrt.co.il   |    052-7350647

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798