חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
21/01/2020
 
 
 
סקירת פסיקה חדשה- הטרדה מינית- הפצת תצלומים- מרץ 2016
חזור לרשימה
 
תאריך: 02/06/2016
כותב: עו``ד קרן בר יהודה
כתובת דוא"ל: 
 

ביום 30.3.2016 במסגרת הסדר טיעון, נגזר דינה של טוראית ס.ל.ט. בגין הטרדה מינית של חיילת אחרת, בקשר עם הפצת תמונות בעלות אופי מיני שלה, והוטלו עליה 30 ימי מאסר.

 
בית הדין הצבאי המחוזי דרום (בהרכב בראשות סא"ל מאיה גולדשמידט) הרשיע את הנאשמת לפי הסדר טיעון בעבירה על החוק למניעת הטרדה מינית. הנאשמת צילמה באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלה חיילת אחרת, במגורי הבנות, שעה שיצאה מהמקלחת, כאשר לגופה מגבת, כאשר היא עירומה וכשחלק מאבריה האינטימיים חשופים. המתלוננת ביקשה מהנאשמת להפסיק לצלם אותה ולמחוק את התמונות. הנאשמת שלחה את התמונות לידיד שלה באמצעות הווטסאפ, וכך גם למספר חיילים אחרים.
 
בעקבות הדברים נפתחה חקירת מצ"ח. בעקבות המקרה התדרדר מצבה הנפשי של הנאשמת, שחשה כי חיילים ביחידה מתנכלים לה ולבסוף קיבלה פטור מהמשך שירות צבאי עקב מצבה הנפשי.
 
בית הדין הצבאי ציין כי מרגע שהוציאה הנאשמת את התמונות תחת ידיה, הרי שאיבדה את השליטה בהעברתן הלאה לאנשים נוספים. בית הדין ציין כי במציאות בה לכל חייל טלפון עם מצלמה, יש לשלוח מסר עונשי מרתיע כאשר נעשה במכשיר שימוש פוגעני, בעיקר כאשר הדבר נעשה בתוך בסיס צבאי בו קיימים יחסי אמון מיוחדים בין החיילים המשרתים.
 
בית הדין הטיל על הנאשמת עונש של 30 ימי מאסר שירוצו בדרך של עבודה צבאית וכן מאסר על תנאי של 3 חודשים למשך שלוש שנים בגין כל עבירה של פגיעה בפרטיות או הטרדה מינית.
 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798