חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
28/01/2020
 
 
 
תזכורת חשובה למעסיקים לקראת חום יולי!
חזור לרשימה
 
תאריך: 14/06/2016
כותב: עו``ד עודד ערמוני ועו``ד יעל קרמר
כתובת דוא"ל: 
 
החופשה השנתית, שכר המינימום והפנסיה – שלושת אלו צפויים להתעדכן בעוד ימים ספורים, ב- 1.7.2016.
מעבר לכך - זכויות פנסיוניות הפכו, וצפויות ללא ספק להמשיך להיות ,'הנושא החם' בתחום יחסי עבודה. מעביד שלא יזהר יכווה קשות. בסוף האיגרת תמצאו כמה מילים על 'כוויה' כזו. 
 

שכר המינימום מתעדכן ל- 4,825 ₪!

זהו השכר החודשי המינימלי לו זכאי עובד בגיר המועסק במשרה מלאה. המשמעות היא, כי השכר לשעה מתעדכן בכמעט 1 ₪ ועולה מ- 25 ₪ ל- 25.94 ₪ (4,825/186). אם אתם מעסיקים בני נוער זכרו לעדכן גם את שכרם.
 
נזכיר, כי ב- 1.1.2017 יבוצע עדכון נוסף של שכר המינימום, הפעם ל- 5,000 ₪ (26.88 ₪), וכי הגם שטרם הושלם תיקון החוק, קיימת החלטה לעדכון נוסף, בסוף שנת 2017 ל- 5,300 ₪ (28.49 ₪).
 

מכסת החופשה מתעדכנת ל- 11 ימים!

זהו מספר ימי החופשה השנתית 'נטו', לעובד 'חדש' המועסק 5 ימים בשבוע, בעקבות הגדלת המכסה הבסיסית מ- 14 ל- 15 ימים קלנדריים. עובדים המועסקים בשבוע עבודה של 6 ימים יקבלו 13 ימי חופשה בשנה במקום 12.
 
גם בעניין זה צפויה 'פעימה' נוספת ביום 1.1.2017. החל ממועד זה יינתן יום חופשה נוסף לעובדים בעלי ותק של עד 5 שנים, כך שהם יקבלו 16 ימי חופשה בשנה, כלומר בשבוע עבודה של 6 ימים – 14 ימים 'נטו' ובשבוע עבודה של 5 ימים 12 ימי חופשה 'נטו'.
 

ההפקדות לפנסיה מתעדכנות!

בהמשך לתיקון 12 לחוק 'קופות גמל' ולהסכם הקיבוצי הכללי שנחתם ביום 3.4.2016 ניתן ביום 23.5.2016 צו להרחבת הוראות ההסכם הקיבוצי.
 
הצו חל על כל העובדים במשק ללא יוצא מן הכלל. הצו מגדיל את שיעורי ההפרשות לביטוח פנסיוני מתוך השכר הקובע של העובד. שכר קובע משמעו השכר הפנסיוני על פי ההסכם החל על העובד אבל לא פחות מהשכר המבוטח המתחייב על פי צו ההרחבה לפנסיית חובה. כזכור, השכר המבוטח המתחייב הוא השכר הקובע לפיצויים או השכר הממוצע במשק, הנמוך מבין שניים.
 

ניכויי העובד לתגמולים מתעדכנים ל- 5.75%!

 
החל מ- 1.7.16 יש להגדיל את שיעור חלקם של העובדים ל- 5.75%.
 
ב- 1.1.17 צפוי עדכון נוסף ל- 6%.
 

ניכויי המעסיק לתגמולים מתעדכנים ל- 6.25%!

החל מ- 1.7.16 יש להגדיל את חלק המעסיק ל- 6.25% והחל מ- 1.1.17 ל- 6.5%.
 
כאשר מדובר בביטוח מנהלים או בקופ"ג שאינה קרן פנסיה, השיעור המעודכן כאמור כולל גם ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (א.כ.ע) ובלבד שרכיב התגמולים לא יפחת מ- 5%. ככל שיש צורך בהגדלת העלות בשל רכישת ביטוח מפני א.כ.ע, המעסיק ישא בתוספת העלות עד לתקרה כוללת של  7.5% (5% לתגמולים + 2.5% לא.כ.ע).
 

ניכויי המעסיק לפיצויים – לא פחות מ- 6% (ולעיתים 8.33%)!

בעיקרו של דבר אין הוראה של הגדלה של רכיב זה.
 
יחד עם זאת הובהר בצו ההרחבה, כי השיעור יהיה לא פחות מ- 6%.
 
אם אצל המעסיק ההפקדה לפיצויים לפנסיה שונה מזו שמבוצעת לביטוח מנהלים/קופ"ג שאינה קרן פנסיה, ניתן להשוות לשיעור ההפקדה לפנסיה, בכפוף לכל אלו:
שיעור ההפקדה לפיצויים לא יפחת מ- 6%.
לא יפגע שיעור ההפקדה לפיצויים לעובד קיים.
עובד חדש שמגיע עם פוליסה עם שיעור הפקדות גבוה יותר זכאי לשמירת השיעור.
לעובד עם ביטוח מנהלים והפקדה בשיעור 8.33% אשר עבר לפנסיה צריך להמשיך להפריש 8.33% לפיצויים.
 

זהירות פנסיה! עיצום בסכום של 780 אלף ₪ הוטל על מעסיק!

מעסיקים יקרים, הרגולציה בתחום הפנסיה היא כמו מזג האוויר. ניתן לשנוא אותה וניתן לאהוב אותה אפשר גם לדבר עליה, אבל מנקודת מבטכם לא ניתן לשנות אותה. כמו מזג האוויר, היא מצב נתון אשר צריך להתמודד איתו, וכמו מזג האוויר בשנים האחרונות, היא סוערת ולא צפויה.
 
לא ניתן להפריז בחשיבות אינספור השינויים שחלו בתחום זה בשנים האחרונות – העברת השליטה על 'המוצרים הפנסיוניים' לעובד; אחריות מוגברת על ביצוע דווחים; ביטול שליטת המעסיק על התקשרויות עם סוכנים; הסדרי תפעול חדשים; ועוד.
 
אם פספסתם, אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה שהתפרסמה בכלכליסט ביום 6.3.2016, תחת הכותרת הבאה – "סלינגר קנסה את נס על עיכוב מעבר של עובד לקרן פנסיה שבחר. האוצר מכאיב למעסיקים כדי לקדם את התחרות בפנסיה: אגף שוק ההון השית קנס חריג של 780 אלף שקל. נס: "נערער לביטול הקנס. סלינגר מהלכת אימים"." (לחצו כאן לכתבה).
 
במילים פשוטות – אם יש לכם ספק אם התחום מטופל אצלכם כראוי, תתחילו עם זה שתדברו איתנו ויפה שעת אחת קודם...
 

ערמוני קרמר, עורכי דין | לינקולן 20 | תל אביב | 03-6005553

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798