חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
24/01/2020
 
 
 
גילוי מוקדם מציל חיים!
חזור לרשימה
 
תאריך: 29/09/2016
כותב: אורלי הראל
כתובת דוא"ל: 
 
אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד, ולקראתו, אנחנו מביאים את סיפורה של אורלי הראל, מתנדבת בעמותת "אחת מתשע"
 
אורלי הראל, היתה בת 36, נשואה ואם לשני ילדים, מנהלת בכירה בחברה סלולארית, שחיה חיי שגרה יפים ומלאים. אלא שאז אימה חלתה בסרטן השד. 
 
המחלה של אימה גרמה לאורלי להתעקש על בדיקה אצל כירורג שד, למרות שרופאת המשפחה חשבה שהבדיקה מיותרת בגיל כה צעיר. אורלי היתה נחושה בדעתה, התעקשה ולא עזבה את חדר הרופאה עד שקיבלה הפנייה לאולטרא סאונד.
שבוע לאחר מכן כבר הייתה אחרי ניתוח להסרת הגידול בשד, שלאחריו הגיעו טיפולי הכימותרפיה וההקרנות. 
 
אורלי: "הייתי צריכה לעכל בעצמי את הבשורה, ובד בבד גם קבלתי עם בן זוגי החלטה לספר לילדים, שהיו אז ממש קטנים. החלטנו לא להסתיר דבר, ויחד עם זאת לשדר אופטימיות: להסביר שלא כל סרטן = מוות.
הילדים היו שותפים מלאים למצב. בזכותם הלכתי ללא הפאה; הם אמרו שאני יפה בלי. הם סיפרו בטבעיות לחבריהם מה קורה לי ולמה אני קרחת. בעיני, פתיחות ושיתוף מסייעים מאוד להחלמה."
"בתקופת הטיפולים הכרתי את עצמי מחדש. למדתי להרפות, לשחרר, לדעת לקבל ולבקש עזרה. ההתמודדות עם המחלה נתנה לי כוח ואומץ: היה קשה אבל ניצחתי! אני בחיים. הם נמשכים והם נפלאים."
 
כיום, אורלי מתנדבת בעמותת "אחת מתשע", ובמסגרת פרוייקט "הסיפור האישי", של העמותה, היא מרצה בהתנדבות וללא לאות, ומספרת בעשרות ארגונים, חברות ומוסדות ומקומות עבודה את 'סיפור הסרטן שלה'. המסר שהיא מעבירה חד משמעי וברור.
"גילוי מוקדם מציל חיים ומבחינתי זאת לא סיסמא" אומרת אורלי. "זאת האמת וזאת המציאות- לולא הגילוי המוקדם שלי לא הייתי פה היום. 
אם לא הייתי בוחרת להיבדק, הייתי מגלה את הגוש מאוחר מידי ואז הסיפור היה שונה לגמרי והסיכויים להחלמה נמוכים יותר אם בכלל... 
לא מתים מסרטן, מתים משום שלא מגלים אותו בזמן. 
הגילוי המוקדם הוא המתנה שלי  ואני קוראת לכל אחת מכן ללכת להיבדק -  כי גילוי מוקדם מציל חיים"
 
על מנת להעלות את המודעות לגילוי המוקדם של סרטן השד, עמותת "אחת מתשע" מציעה סדנאות והרצאות חווייתיות, ללא עלות,  המועברות ע"י מתנדבות העמותה "שהיו שם", לארגונים ומקומות עבודה. 
לתאום פעילות: גילי-ה שמחה כהן giliya@onein9.org.il , 03-6021717 שלוחה 3  
 
 
בתמונה: אורלי הראל, מרצה בפני עובדות 
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798