חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
אתגרים תרבותיים בארצות אסיה ואוקיאניה - סינגפור
חזור לרשימה
 
תאריך: 23/03/2017
כותב: דורון ניב
כתובת דוא"ל: 
 

במאמר זה כמו בקודמיו, נסקור את האתגרים התרבותיים במספר ארצות אסיה ואוקיאניה איתן יש למדינת ישראל קשרים על קצה המזלג. 

סינגפור היא חברה פלורליסטית, המכילה אנשים ממוצאים אתניים רבים, שפות רבות ודתות רבות. האוכלוסיה מורכבת מארבע קבוצות אתניות עיקריות: סינים, מלזים, הודים ואירואסייאתיים.
השונות האתנית משמעותה שהסינגפורים חולקים איפיונים ונוהגים עם הארצות השכנות להם של דרום מזרח אסיה. 
מעל פני השטח סינגפור נראית מאוד מודרנית ומערבית. אך יש הרבה דקויות בתרבויות המקומיות שירתקו את הזר. המנהגים והנימוסים המקומיים שונים מאוד מהנימוסים המסורתיים ומכללי הטקס של התרבות המערבית. מה שנחשב נימוסים טובים בחברה אחת, יכול לקבל משמעות הפוכה לגמרי בתרבות אחרת. 
 
הסינגפורים מאמינים בשיוויון וכולם נהנים משיוויון ללא קשר לגזע, שפה או דת. עם זאת, קיימים בחברה זו יחסים היררכיים וקבוצות מסוימות של אנשים נהנות מכבוד מיוחד, כמו קשישים, מעסיקים, מורים והורים. ההתנהגות בכיתה, במקום העבודה או בבית מוכתבת ע"י קריאה זו לכבוד מיוחד.  למשל, לשאול מורה או מעסיק עלול להיראות כקריאת תגר עליהם, לסתור את ההורים עלול להיחשב כביקורת עליהם ולהסכים איתם זו הבעת כבוד גדולה ביותר.
המונח שבו משתמשים כדי לפנות למישהו יכול להיות מתמיה לגבי זר. פתאום החוג המשפחתי שלך מתרחב וכולל זר מוחלט שקורא לך "דודה" או "דוד" .  גם זו התייחסות של כבוד לגילך מצד ילד או מבוגר, אם הם חושבים שאת/ה מבוגר/ת מהם. 
 
הסינגפורים אוהבים אוכל ולעולם לא יתעייפו לדון היכן לאכול או מה לאכול.  זה מתבטא בכך שכאשר נפגשים עם מישהו שואלים: "אכלת?" יותר מאשר "מה שלומך?"
 
כאורח יגישו לך את האוכל הטוב ביותר שמארח סינגפורי יכול להציע.  אלו יכולות להיות מנות אקזוטיות ויקרות מאוד שהמארח ירצה לחלוק איתך. לכן, ייחשב מאוד גס רוח לדחות את ההצעה הנדיבה ומומלץ להצטייד בתירוץ טוב אם מסרבים בעדינות לנסות לטעום או מסרבים לקחת מנה נוספת. 
 
הסינגפורים חוגגים פסטיבלים של הקבוצות האתניות השונות המרכיבות את החברה בסינגפור. זה מסייע להכיר כמה מהמנהגים הקשורים במיוחד לאירועים משפחתיים חשובים כגון: חתונה, לידת ילד ופסטיבלים חשובים שמתרחשים במהלך השנה. המתנות המקובלות ביותר  לאירועים כגון חתונה  או חגיגות ראש השנה הן מתנות כספיות באריזה אדומה. קיים קוד לבוש בחתונה או בחגיגית יום הולדת. עדיף לא בצבעי אבל.  
בחברה בה אנשים מדורגים עפ"י הגיל , עמדתם במקום העבודה או הישגים אקדמיים, יש תמיד מקום לנימוסים טובים. כלל הזהב הוא לעולם לא "להלבין פנים" כיוון שזה לא יישכח לזמן רב. 
 
 

באדיבות חברת RELOC8, עמיתינו ביבשת אסיה ואוסטרליה.
דורון ניב/מנכ"ל חברת Corporate Resources Group (Israel) Ltd. ( (CRGחברת יעוץ למשאבי אנוש גלובליים, מומחים להדרכה בין-תרבותית וממיסדי התחום בישראל. מייצגים בישראל את:
Strategic Rewards Group/NYC  - חברת ייעוץ אמריקנית בתחום תגמול והטבות גלובליות. Paragon Global Resources – אחת מחברות ה – Relocation Management הגדולות בעולם ואחרות

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798