חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
אתגרים תרבותיים בארצות אסיה ואוקיאניה - טייואן
חזור לרשימה
 
תאריך: 30/03/2017
כותב: דורון ניב
כתובת דוא"ל: 
 

המשך סקירת האתגרים התרבותיים במספר ארצות אסיה ואוקיאניה איתן יש למדינת ישראל קשרים על קצה המזלג. 


מעבר לטייואן יכול להיות מרגש ומהנה בהיותה ארץ גלובלית בהרבה מובנים ובעלת תרבות מגוונת. בכל זאת, כמה מהנוהגים וה"נורמות" המקומיים עשויים להפתיע במידת מה זרים שמעולם לא נחשפו לתרבות סינית או צפון מזרח אסייתית. 
גם אם תמצאו שהנוהגים התרבותיים שבתרבות הטייואנית מעניינים או שייראו לכם קשים להסתגלות, תסכימו שהדבר הנפלא ביותר שתמצאו בטייואן הוא האנשים הידידותיים שתפגשו בכל עת. 
 
הסרת הנעליים בפתח הדלת
אל תופתעו שכאשר תוזמנו לבית כלשהו, תתבקשו להוריד את נעליכם בפתח הדלת, לפני הכניסה לבית. מקומיים רואים בסוליות הנעלים מקור לחיידקים וללכלוך. חצץ שחודר הביתה עלול לסרוט את רצפת העץ. בעלי הבית עשויים לעמוד על כך שאורחיהם יישארו עם נעליהם, ברוב המקרים פשוט בשל נימוס.  
 
שירותי כריעה
שירותים במלונות 5 כוכבים ובמסעדות יוקרה, נקיים תמיד. אלו שבתחנות דלק ובחנויות בדרך כלל סבירים. קיימים גם שירותי ישיבה וגם שירותי כריעה. יחד עם זאת, אל תצפו שבכל בתי השימוש הציבוריים תהיה רצפה יבשה, אספקה בלתי פוסקת של נייר טואלט וכיסוי מושבים. בנוסף,  לא ניתן להימנע מפחי אשפה, חלקם ללא מכסה, מכיוון שהמקומיים רגילים לזרוק נייר טואלט משומש לפחים כדי לא לסתום את האסלות. 
 
תור לפינוי אשפה
5 לילות בשבוע, פרט לימי רביעי וראשון, אנשים עם שקי אשפה, שאריות אוכל וחפצים למיחזור, ממתינים בקצה הסמטאות/הרחובות להגעת 3 משאיות אשפה המופעלות ע"י הממשלה. לא ניתן להחמיץ את המשאיות הללו כיוון שהן מנגנות את היצירה "לאליז" (של בטהובן...). למרבה המזל התרחיש הזה אינו מיועד לאנשים שגרים בבניינים עם חברת ניהול או שמשלמים עבור שירות פינוי אשפה.
 
מסכות
בטאייפה הצפופה די שכיח לראות אנשים במסכות, אפילו מחוץ לאיזורים של בתי חולים. הם אינם חולים, אם כי חלק מהם מעוניין למנוע הדבקת אחרים, או להידבק בעצמם. חבישת מסכות בחורף ממומלצת כדי להגן מאוויר קר על אלו שסובלים ממחלות במערכת הנשימה.
 
שמשיות
לנשים בצפון מזרח אסיה יש אובססיה לעור לבנבן ורדרד.  כך גם לגבי נשות טייואן. עם קייץ חם וארוך ושמש קופחת, מראה נפוץ ברחוב  הוא של אנשים נושאים שמשיות במשך היום, לא רק נשים, גם גברים נוהגים כך כדי למנוע שיזוף יתר ומחלות עור. 
 
סמול טוק  (שיח בלתי רשמי)
שאלות אישיות שיכולות להיחשב לא מנומסות בארצות אחרות (לדוגמה: משכורת, מצב משפחתי, רקע) נחשבות כחלק מהשיח הבלתי רשמי בטייואן. 
אם אתה נשאל כמה שילמת בעבור מוצר כלשהו,  ניתן לומר היכן קנית אותו ולא לציין את מחירו. 
אם אתה נשאל בנוגע למשכורת, ניתן להשיב: "מספיק למחייה"  או "קשה לומר". 
 
חיוך
חיוך הוא רפלקס במצב שבו הטייואני חש נבוך, חרד או לא נוח, ולעתים קרובות הוא אינו מובן למערביים.
החיוך של הטייואנים יכול לבטא דברים רבים, אבל רק לעתים רחוקות פירושו לעג או צחוק ממישהו ולא תמיד הוא מבטא שמחה. 
 
מבוכה לשונית
רבים מדוברי הסינית  חוזרים על הביטוי "neige-neige כאשר הם מנסים לזכור ביטוי מסוים או להתייחס למשהו . זהו ביטוי אוטומטי משלים כמו אהה, מממ, אך לדוברי אנגלית המלה נשמעת לעתים קרובה למלה גסה.  זרים בטייואן חשים מבוכה בשל כך, אך יש לזכור שהכוונה שונה. 
 
 

באדיבות חברת RELOC8, עמיתינו ביבשת אסיה ואוסטרליה.
דורון ניב/מנכ"ל חברת Corporate Resources Group (Israel) Ltd. ( (CRGחברת יעוץ למשאבי אנוש גלובליים, מומחים להדרכה בין-תרבותית וממיסדי התחום בישראל. מייצגים בישראל את:
Strategic Rewards Group/NYC  - חברת ייעוץ אמריקנית בתחום תגמול והטבות גלובליות. Paragon Global Resources – אחת מחברות ה – Relocation Management הגדולות בעולם ואחרות
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798