חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
21/01/2020
 
 
 
אתגרים תרבותיים בארצות אסיה ואוקיאניה - תאילנד
חזור לרשימה
 
תאריך: 06/04/2017
כותב: דורון ניב
כתובת דוא"ל: 
 

הפרק האחרון בסדרת המאמרים הסוקרת את האתגרים התרבותיים במספר ארצות אסיה ואוקיאניה איתן יש למדינת ישראל קשרים. 

תאילנד מעמידה אתגרים רבים לאנשי המערב.
חשוב לציין שהחברה והתרבות התאילנדית עוצבו במרוצת הזמן ע"י  מפגש של השפעות שונות - לא רק ע"י הבודהיזם, ההינדו והתרבות הסינית - וכתוצאה מכך הפכו ליעד סובלני ומסביר פנים לאנשי מקצוע זרים.... יחד עם זאת, האחרונים יתמודדו עם אתגרים במקום העבודה וכמנהלים.
 
 ניהול בין - תרבותי בתאילנד
כאיש מקצוע שמועבר לתאילנד יש לשער שתגיע למלא תפקיד משמעותי, עם צפייה מצד מעסיקך להתמודד עם  מטרות ויעדים מוגדרים מראש. בד בבד, חשוב כמובן לא להתעלם מהציפיות של העובדים המקומיים בסביבת העבודה אליה הגעת כזר. 
כמה מההיבטים הקריטיים כאשר ממלאים תפקיד ניהולי עם צוות מקומי בעיקר, כוללים מושגים כמו: הרמוניה, תמיכה, הערכה וקידום, אשר עשויים להתבטא בצורה שונה מאשר בארצך או במטה חברתך. 
 
הרמוניה ותמיכה
ייתכן שתגלה ש"נאמנות הצוות" נמוכה באופן יחסי בתאילנד.  תחלופה גבוהה של עובדים נחשבת לעתים קרובות כסיבה לתסכול ולהתמודדות אתגרית בעבור חברות זרות או מנהלים זרים. הסיבה לכך שהעובד התאילנדי נוטה יותר לשנות מקום עבודה או לעזוב תפקיד נעוצה בכך  שמקום העבודה הוא גם הסביבה החברתית של העובד. 
כדי לנסות להפחית את הסיכון של תחלופה גדולה ולשמר את העובדים, חשוב לזכור לשמור על יחסים בינאישיים ובין מחלקתיים חיוביים, ולתחזק את ההרמוניה וההרגשה הטובה במקום העבודה. 
בנוסף לכך, מתן תמיכה אקטיבית והכוונה לעובדים היא דרך חשובה לבנות "הון אנושי" אך גם לעודד נאמנות ושביעות רצון מהתפקיד מצד העובדים. אתה עשוי להיתקל בכך שעובדים יבקשו עצה בעניינים שאינם בהכרח בתחום תפקידך, או השטח שלך. מכל מקום, ההרגעה שבחיפוש תמיכה הוא היבט רב ערך  ביחסי העובד  ובהרגשתו הטובה במקום העבודה, ובכך תורם גם ל"הרמוניה".  
 
הערכה וקידום
בעוד שניתן לומר זאת גם לגבי תרבות עסקית ברוב הארצות, בתאילנד יש חשיבות רבה לבטא הערכה אמיתית למאמצים  ולהצלחות שהושגו ע"י עובדי חברתך. חשוב להיות קשוב ולהעניק שבחים להישגים ולמאמצים, ובכך גם להביא לשימור עובדים ולתמורה מצדם. 
כתוספת לכך, כל העובדים מצפים לקידום . הוא אינו חייב להיות בהכרח בצורת הטבה כספית, שכן בתאילנד, העובדים השאפתניים יותר יעריכו לעתים קרובות, ואף יצפו, להרגיש קידום באמצעות רכישת כישורים נוספים, ידע או סיוע בפיתוח יכולות מקצועיות. מתן אחריות ותפקידים מאתגרים לצוות שאפתן הוא דרך  טובה לשמר עובדי מפתח. 
 
היה גמיש!
מעבר לתאילנד כמנהל הוא בוודאי אתגר במובנים רבים אבל במה שנוגע לניהול עובדים מקומיים ולאתגרים התרבותיים הקשורים בכך, מדובר בציפיות. עמידה בציפיות תעבוד בשני הכיוונים. 
החשוב ביותר הוא להכיר בכך שייתכן שתצטרך להתאים את הסגנון הניהולי האישי שלך או המועדף עליך, כדי שהצבתך תהיה מוצלחת. מילת המפתח היא : גמישות.  
 
 

באדיבות חברת RELOC8, עמיתינו ביבשת אסיה ואוסטרליה.
דורון ניב/מנכ"ל חברת Corporate Resources Group (Israel) Ltd. ( (CRGחברת יעוץ למשאבי אנוש גלובליים, מומחים להדרכה בין-תרבותית וממיסדי התחום בישראל. מייצגים בישראל את:
Strategic Rewards Group/NYC  - חברת ייעוץ אמריקנית בתחום תגמול והטבות גלובליות. Paragon Global Resources – אחת מחברות ה – Relocation Management הגדולות בעולם ואחרות

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798