חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
21/01/2020
 
 
 
כל מה שרצית לדעת על תשלום דמי הבראה
חזור לרשימה
 
תאריך: 27/07/2017
כותב: עו``ד קרן זיו
כתובת דוא"ל: 
 


הקיץ כבר כאן, ומעסיקים רבים נוהגים לשלם לעובדים דמי הבראה בתקופה זו. כמידי שנה גם בימים אלה של תחילת הקיץ, פונים אלינו רבים מלקוחותינו בשאלות דומות בעניין תשלום דמי הבראה. לפיכך, בחרנו לרכז עבורכם מספר סוגיות הנוגעות לעניין זה, ואנו מקווים כי יתנו מענה לכל דורש.


ככלל זכאותו של עובד לדמי הבראה חלה לאחר שהשלים שנת עבודה ראשונה במקום העבודה. כמו כן, עובד המסיים את עבודתו וטרם חלפה שנה ממועד תשלום דמי ההבראה האחרונים, זכאי עם סיום עבודתו לתשלום החלק היחסי של דמי ההבראה לאותה שנה. עובד המועסק במשרה חלקית, זכאי לתשלום דמי הבראה באופן יחסי לחלקיות המשרה בהתאם לאחוז משרתו.

את דמי ההבראה יש לשלם באחד מחודשי הקיץ – מחודש יוני ועד חודש ספטמבר, אלא אם קיים הסכם קיבוצי הקובע אחרת.

ניתן לפצל את תשלום דמי ההבראה, כך שישולמו במהלך חודשי השנה בהסכמה מפורשת של העובד, ובכל מקרה יש לציין זאת מפורשות בתלוש השכר.

כמו כן, הוותק לתשלום הבראה ייחשב גם בתקופת היעדרות בשל מחלה, בהיעדרות עקב חופשה שנתית בתשלום ובהיעדרות עקב חופשת לידה.

בעבר הרחוק נהגו מעסיקים לחייב את עובדיהם לשהות בנופש על חשבון העבודה במקום לשלם להם דמי הבראה, אולם בשנת 1997 קבע בית הדין, כי המעסיק לא יוכל עוד לחייב את העובדים לצאת לחופשה על חשבון תשלום דמי הבראה, והבחירה אם לצאת לנופש במקום לקבל דמי הבראה היא בידי העובד בלבד.

נכון לחודש יוני 2017, תעריף יום הבראה במגזר הפרטי עומד על 378 ₪ ליום הבראה, והתעריף במגזר הציבורי עומד על 424 ₪.

הזכאות לימי הבראה על-פי צו ההרחבה למגזר הפרטי:

ותק בשנים  ימי הזכאות 
1 5
2-3 6
4-10 7
11-15 8
16-19 9
20 10

לסיום, נציין כי לאחרונה חל שינוי בתקופת התיישנותה של עילת תביעה של דמי הבראה, וכיום עובד, אשר לא שולמו לו דמי הבראה בהתאם לדין, יכול לתבוע דמי הבראה, גם אם יחסי העבודה התנתקו, לתקופה של 7 שנים.


 

מגדל משה אביב, דרך זאב ז'בוטינסקי 7, רמת גן, 5252007 | טלפון: 03-6114055 |
 
פקס: 03-6114054 | keren@kzlaw.co.il | www.kzlaw.co.il
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798