חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
בית הדין לעבודה לא נתן יד לניצול ציני של חוקי העבודה
חזור לרשימה
 
תאריך: 15/08/2017
כותב: עו``ד קרן זיו
כתובת דוא"ל:  keren@kzlaw.co.il
 
לעיתים נדמה כי אין גבול לניצול לרעה של חוקי העבודה לצורך הגשת תביעות סרק מצד עובדים. לצערנו, ניצול כזה פוגע לא רק במעסיקים אלא גם בתכלית החוק ובעובדים הזקוקים להגנה מכוחו.
 
פסק דין אשר התפרסם בימים האחרונים חושף בפנינו דוגמא קיצונית לניצול ציני של חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, אולם במקרה זה, לטעמנו, הצדק נעשה, ובית הדין לעבודה דחה את התביעה.
במקרה הנדון מדובר בתביעה של עורכת דין, בעלת משרה עצמאית, אשר יזמה שיחה למעסיק אשר פרסם מודעת דרושים לעובדי יצור במאפייה, הציעה את מועמדותה לתפקיד עובדת יצור במאפיה, ללא שהזדהתה כעורכת דין והקליטה במכוון את השיחה.
 
בשיחת הטלפון השיב לה המעסיק כי מדובר בעבודה מאומצת הכרוכה בהרמת משאות כבדים אשר אינה מתאימה לנשים, ועורכת הדין סיימה את השיחה ללא כעס ומבלי שעשתה כל ניסיון לשכנע את המעסיק כי היא יכולה להתאים לתפקיד, כפי שהיה מצופה מדורש עבודה אמיתי שינהג.
 
חמור מכך, בכתב התביעה הצניעה התובעת את היותה עורכת דין ובחרה להגדיר עצמה כ"אשה המתגוררת בבת ים אשר ביקשה לעבוד לפרנסתה אצל הנתבעת".
 
בית הדין התרשם כי התובעת היא אישה בוגרת, עורכת דין במקצוע, בעלת משרד עצמאי, וכן בעלת ניסיון בשוק העבודה והדרך בה התנהלה מחזקת את החשד כי לא הייתה לה כל כוונה למצוא עבודה אצל המעסיק.
 
עוד קבע בית הדין כי המוטיבציה האמיתית אשר הביאה את התובעת לפנות לחברה בעקבות פרסום מודעת הדרושים היא ניסיון חסר תום לב לבסס עילת תביעה מכוח החוק, ולזכות בפיצוי כספי ללא כל כוונה אמיתית להתקבל לעבודה, תוך ניצול לרעה של הוראות החוק.
 
בית הדין דחה את התביעה, תוך העברת ביקורת על התנהלותה של עורכת הדין, ואף חייב אותה לשלם למעסיק הוצאות משפט בסכום של 10,000 ₪ בשל חוסר תום ליבה.
 

מגדל משה אביב, דרך זאב ז'בוטינסקי 7, רמת גן, 5252007 | טלפון: 03-6114055 |
 
פקס: 03-6114054 | keren@kzlaw.co.il | www.kzlaw.co.il
 

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798