חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
21/01/2020
 
 
 
חיל הים האמריקאי מבקש להכיר לעומק את הישראלים
חזור לרשימה
 
תאריך: 31/08/2017
כותב: אהרונה משכיל
כתובת דוא"ל: 
 

בהמשך לפעילות משותפת בין הצבאות האמריקאי והישראלי עברו נציגי חיל הים האמריקאי הדרכה על ישראל במטרה לשפר את יחסי העבודה בין הצדדים


שיתוף הפעולה של יחידת Naval Air Systems Command של חיל הים האמריקאי עם צה"ל העלאה דרישה יוצאת דופן – הדרכה על התרבות הישראלית על כל מגווניה ובפרט על התרבות העסקית.

נציגי היחידה האמריקאית העובדים בשת"פ עם חיל הים וחיל האוויר הישראלי עברו בתחילת החודש הדרכה תרבותית על ישראל. ההדרכה התקיימה במסגרת שבוע הדרכות לתקשורת בין-תרבותית עם דגש על התרבות העסקית בישראל, יפן, פולין וטורקיה.

הוזמנתי להכין מתווה ולהעביר את ההדרכה בבסיס חיל הים האמריקאי בארה"ב, לאנשי חיל הים האמריקאי העובדים עם נציגי צבא ישראלים על פרויקטים צבאיים משותפים, מתוך הכרה בפערי תרבות בין הנציגים. "מטרת ההדרכה מצד הצי האמריקאי היתה ללמוד לגשר על הפערים התרבותיים אשר באים לידי ביטוי בעבודה אינטנסיבית של הצדדים ולחזק את יחסי העבודה והבנה, החל משלב הפיתוח דרך שלב הבדיקות ועד שלב הסיום המבצעי של כל פרויקט".

ההדרכה התייחסה לתרבות הישראלית בכלל ולתרבות העסקית הישראלית בפרט. המשתתפים בהדרכה ביקשו להבין את תהליך החשיבה ושיטת העבודה של עמיתיהם הישראלים בבניית פרויקט משותף, כיצד מתקבלות החלטות, מה היחס שלהם לעמידה בלו"ז, כיצד להתמודד עם עבודה "מחוץ לקופסא" ועוד. אחת המסקנות העיקריות של המשתתפים היתה לבטוח בעמיתיהם הישראלים מתוך הבנה שבתרבות הישראלית אין חשש לקחת סיכונים, לבצע שינויים בפרויקט תוך כדי תנועה ומעל לכל לקחת את האחריות לשינויים ולסיכונים אלו.

האלוף במיל' דוד בן בעש"ט, מפקד חיל הים לשעבר, אשר הוביל פעילות משותפת רבה של חיל הים הישראלי עם חיל הים האמריקאי, מציין את החשיבות הרבה שהוא מייחס להדרכה מסודרת העוסקת בהכרות התרבות ההתנהגותית וזאת על מנת לסייע בגישור ובסגירת הפערים התרבותיים בין הצבאות ובכך לסייע לעבודה משותפת יעילה ומוצלחת.

"הצבא האמריקאי ידוע כאחד הגופים המובנים והמאורגנים ביותר בעולם אבל ההבנה שיחידות עבודה הטרוגניות מצריכות שינוי ניהולי מחלחל גם לצבא מתוך העולם העסקי האמריקאי. בכדי לספק פלטפורמת עבודה מיטבית ליחידות בצבא אשר עובדות בשת"פ עם מדינות שונות, הצבא האמריקאי מעביר הדרכות תרבותיות כדוגמת ההדרכה על ישראל ".


אודות אהרונה משכיל:
אהרונה משכיל, מומחית לייעוץ והדרכה בין-תרבותית ומייסדת תחום האינטליגנציה התרבותית (CQ- Cultural Intelligence) בישראל. משמשת כמדריכה מומחית בישראל לתרבות האמריקאית מטעם Dwellworks Inc אחד מארגוני הרילוקיישן הגדולים בארצות הברית. ייסדה את תכנית ההדרכה הבין-תרבותית בשגרירות ארה"ב ובמסגרת זו הדריכה ב- 20 השנים האחרונות אלפי ישראלים לפני יציאתם לארה"ב. www.AronaMaskil.com

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798