חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
20/01/2020
 
 
 
למצוא עבודה באזור נס ציונה-רחובות? יותר קשה מאזור המרכז, אך קל יותר מאשר באזורים אחרים
חזור לרשימה
 
תאריך: 25/01/2018
כותב: ציפי ביטון ישי
כתובת דוא"ל: 
 

על עובדים ועבודה באזור – נתונים סטטיסטיים על מצב שוק העבודה באזור השפלה, בדגש על רחובות ונס ציונה.


מנתוני חברת סי וי פול, המנהלת את מאגר קורות החיים הגדול בארץ, עולה כי 19.5% מדורשי העבודה בארץ מתגוררים באזור השפלה. 2.5% ממחפשי העבודה בארץ מתגוררים ברחובות, נתון גבוה יותר משמעותית ביחס לחלקם באוכלוסייה בישראל,1.5% לערך. כ 0.6% ממחפשי העבודה מתגוררים בנס ציונה, נתון ההולם את אחוז התושבים בנס ציונה מתושבי המדינה, 0.57%.

4.5% אחוז מתושבי נס ציונה רשומים במאגר כמחפשי עבודה ו כ 6.5%  מתושבי רחובות. זאת מתוך סה"כ ממוצע בארץ של   תושבים הרשומים כמחפשי עבודה במאגר 4.3%, כלומר 4-5% מכלל התושבים במדינת ישראל מחפשים כרגע עבודה, לפי הנתונים בחברה, אחוז האבטלה הרשמי במדינה, אגב, עומד על 4.6% לפי נתוני התמ"ת. 

"סה"כ מדובר בנתונים טובים, שמאפיינים יותר את אזור המרכז ופחות את אזור השפלה.", מסבירה ציפי ביטון ישי, מנהלת מקצועית ב- סי וי פול. "צריך לזכור שלמרות שאחוז האבטלה בשפל היסטורי, שכן מדובר היום על 4.6% - 4.9% אבטלה, לתושבים המתגוררים מחוץ לאזור המרכז קשה יותר למצוא עבודה, ויחסית  לאזור הנתונים ברחובות ונס ציונה טובים".

מהו פרופיל מחפשי העבודה באזור?

הגיל הממוצע של מחפשי העבודה בנס ציונה הוא 40, הגיל הממוצע של מחפשי העבודה ברחובות הוא 38, נתון יחסית גבוה לגיל הממוצע של מחפשי העבודה בארץ, גיל 33. ההסבר, לדברי חברת סי וי פול, טמון בכך שבגיל צעיר הרבה מחפשי עבודה עוברים לאזור המרכז, גם כי קל יותר למצוא עבודה באזור המרכז וגם מאחר והם מחפשים את אורח החיים התל אביבי בתקופה זו של חייהם.

בנס ציונה אחוז הנשים מתוך מחפשי העבודה הוא 49% ואחוז הגברים הוא 51%, נתון גבוה יותר מהממוצע הארצי, בו אחוז הנשים מתוך מחפשי העבודה  הנו 45%  ואחוז הגברים 55%. ברחובות אחוז הנשים מתוך מחפשי העבודה נמוך יותר מהממוצע הארצי, 41% ממחפשי העבודה ברחובות הן נשים לעומת שיעור של  45% נשים מתוך מחפשי העבודה בארץ.

טווח הדרישה למשרות מתפרש ממש על פני כל המשרות במשק, בכירים וזוטרים. זמן חיפוש העבודה הממוצע ברחובות ובנס ציונה הנו 2.5 חודשים, נתון גבוה יותר מאזור המרכז, בו מדובר על זמן ממוצע של כחודש למציאת עבודה ונתון טוב יותר מאזור הצפון, בו מדובר על זמן ממוצע של כ 3-3.5 חודשים מרגע ההחלטה על חיפוש עבודה ועד לרגע ההעסקה. זמן גיוס עובד ממוצע אצל מעסיקים הנו 3 שבועות בממוצע. "כדאי להביט מעבר למספרים ולהבין שמדובר באנשים", מסבירה ביטון ישי, "לכאורה, זמן גיוס של מציאת עבודה 2.5 חודשים, הוא נתון ממוצע, אבל צריך להבין שמאחורי זה נמצא עובד או עובדת שלא מצליחים למצוא עבודה במשך חודשיים, או מעסיק שכבר שבועיים לא מוצא עובדים וזה וגם זה נמצאים בבעיה לא קטנה. אין סיבה שגיוס עובדים או מציאת עבודה לא יהיה פשוט ומיידי יותר. אנחנו בהחלט פועלים להנגשת משרות ועובדים למעסיקים, אבל חייבת להיות חשיבה מערכתית כוללת, גם ברמה המוניציפאלית וגם ברמה הלאומית שמבינה שמשתלם יותר לעזור לעסקים ולמחפשי עבודה למצוא אחד את השני ולעזור לכלכלה המקומית".

שיעור מחפשי העבודה ברחובות ונס ציונה לעומת האוכלוסייה הארצית:

נתונים:

רחובות

נס ציונה

ממוצע ארצי

שיעור מחפשי עבודה

מתוך המאגר

2.5%

0.6%

---

שיעור מחפשי העבודה ביחס לישראל

4.5%

4.5%

4.3%

אחוז הגברים

מתוך מחפשי העבודה

55%

51%

55%

אחוז הנשים

מתוך מחפשי העבודה

45%

49%

45%

גיל ממוצע

38

40

33

 

מוגש על ידי חברת סי וי פול גיוס עובדים בשיתוף פעולה עם עיתון שישי בעיר רחובות נס ציונה.

הכותבת: ציפי ביטון ישי, מנהלת מקצועית, סי וי פול www.cvpool.co.il 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798