חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
24/01/2020
 
 
 
פורים מתקרב. מתחפשים? בכיף… אך חשוב להקפיד על הכללים הבאים!
חזור לרשימה
 
תאריך: 22/02/2018
כותב: מוזי בוטון
כתובת דוא"ל: 
 

הידעתם כי בשנים האחרונות נרשמה עלייה של פי שלוש וחצי פניות לחדרי המיון בפורים? פורים הוא החג הכי כיפי לילדים, וגם למבוגרים, אבל עלול להיות גם מסוכן מאוד אם לא נקפיד על כללי הבטיחות. קפצונים, פיקות, חזיזים, תחפושות, משלוחי מנות, מסיבות וכל מה שנראה לנו תמים, שמח ומבדח עלול להיות מסוכן מאוד.

כאשר מכינים תחפושת בבית יש להקפיד על שימוש בחומרים שאינם דליקים כמו צמר גפן, נוצות טבעיות, יריעות מפלסטיק ועוד. חשוב להנחות את הילדים כי אין להתקרב למקור אש, תנור, סיגריות ועוד, עם כל תחפושת.
 
חשוב לוודא כי התחפושת נוחה לילדים, היא אינה לוחצת ואינה מסורבלת ומכבידה על פעולות שגרתיות כמו הליכה, ריצה וכדומה. הנחו את הילדים כי כאשר הם עולים על מתקנים בגני השעשועים עליהם להוריד את התחפושת ואת האביזרים הנלווים כמו מסכה, פאה, שרשראות ועוד.
 
הימנעו מרכישת תחפושות או מסכות עם שרוכים ארוכים או חוטים. הם עלולים להיכרך מסביב לצוואר של הילדים ולגרום לחנק. חשוב לבדוק כי המסכה אינה צמודה לפנים והילד יכול לנשום וכי פתחי הראייה מספיק גדולים ואינם מסתירים את שדה הראייה אפילו באופן חלקי.
 
לא מומלץ להשתמש במסכות מתחת לגיל שמונה.
 
אביזרים נלווים לתחפושת כמו אקדח, חרבות או סכינים, צריכים להיות מחומרים רכים, חומרים שאינם יכולים לפצוע את המשתמש או את חבריו.
 
החלטתם לרכוש? ברכישת תחפושות יש לוודא שהן בעלות אישור תקן 562. הקפידו לקנות תחפושות חסינות אש. אם אתם שומרים את התחפושת לשנים הבאות, אל תכבסו בבית, מסרו לניקוי יבש. כביסה ביתית עלולה להפחית את עמידות התחפושת באש.
 
מתאפרים? הקפידו על הכללים הבאים!
קנו מוצרי איפור ללא חומרים רעילים, בדקו היטב וודאו כי המוצר מתאים למגע עם העור.
 
הקפידו לקנות מוצרים המאושרים על ידי משרד הבריאות. כל מוצר איפור שאין עליו את שם היצרן או היבואן, הוראות שימוש ואזהרות עלול להיות מסוכן.
 
שימוש בצעצועים, בפיקות, בקפצונים וכדומה
צעצועים דמוי כלי נשק אמיתיים אסורים לשימוש. גם אקדח צעצוע היורה כדורי פלסטיק עלול לגרום לחבלות ולפגיעות.
 
את הקפצונים או את הפיקות מכל הסוגים יש להפעיל בעזרת אקדח צעצוע המיועד לכך. אסור להפעיל אותן בדרכים אחרות כמו שימוש באבנים ועוד. דאגו שהילדים מבינים כי הרעש עלול לפגוע בשמיעה והגיצים עלולים לפגוע בראיה.
 
את הקפצונים והפיקות יש לשמור באריזות המקוריות. אין לשמור אותם בכיסים. החיכוך עם הגוף והמגע עם כף היד עלול לגרום להתפוצצות.
 
אל תקנו משחקים ומוצרים לפורים אצל רוכלים ברחוב, אפילו אם הם זולים יותר. כל צעצוע ,אקדח לפורים וכדומה, חייב להיות מסומן כחוק עם הוראות אזהרה בעברית, הוראות שימוש, הגבלות גיל, שם היבואן, שם היצרן וכתובת היצרן. כל מוצר שאינו מסומן כחוק הוא מוצר מסוכן שאין להשתמש בו.
 
כאשר אתם שולחים משלוח מנות לילדים מתחת לגיל שבע הקפידו כי המשלוח לא יכיל צעצועים מיניאטוריים כדי למנוע סכנה של שאיפה לריאות. לילדים מתחת לגיל חמש אין לשלוח ממתקים ומאכלים העלולים לגרום להם לחנק כמו סוכריות, מסטיקים עגולים, בוטנים, שקדים ואוזני המן במילוי בוטנים או שקדים.
 
 
חג פורים שמח ומסוכן גם למבוגרים
כאשר אתם מארגנים מסיבת פורים הקפידו לבחור חלל גדול בהתאם למספר המשתתפים כדי למנוע צפיפות ומחנק.
 
אין לתלות קישוטים על הנורות או על אביזרי חשמל.
 
במסיבה רבת משתתפים, כמו בבית ספר, בעבודה וכדומה, חשוב לדאוג לדרכי מילוט. שימו לב כי דלתות היציאה אינן נעולות וכל המעברים פנויים. חשוב לדאוג לאמצעי כיבוי אש מתאימים, לציוד עזרה ראשונה ועוד.
 
בכל מסיבה רבת משתתפים כדאי לפנות ליועץ הבטיחות ולבקש ממנו הוראות והנחיות.
 

 

חברת "מוזי בוטון - בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ" מספקת שירותי בטיחות וגיהות ברמה מקצועית ובאיכות ללא פשרות, במטרה לשמור על בטיחות ובריאות העובדים. צוות החברה עבר ועובר השתלמויות והכשרות רבות והוא מתמחה במגוון רחב מאד של הנושאים והתחומים הקשורים לבטיחות בכלל ובטיחות בעבודה בפרט, באיכות סביבה תעשייתית, בעבודה מול רשויות, בהדרכת בטיחות ועוד.
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798