חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
14/12/2019
 
 
 
להיות מלך או לא – הבחירה שלך (חלק רביעי)
חזור לרשימה
 
תאריך: 15/07/2007
כותב: אורי אירם
כתובת דוא"ל:  info@uri-iram.co.il
 

המלך דואג לארגן את הסביבה כך שתתאים לצרכיו, מסיר מכשולים ולא פוחד לקבל החלטות. כך גם אנשי המכירות המצליחים. הפחות טובים מנסים להתחמק מהמכשולים ופוחדים לקבל החלטות.

 

 

להיות מלך או לא – הבחירה שלך

 
איש אחד רצה להיות מלך. הוא פנה אל המלך וביקש להחליף אתו תפקידים. המלך הסכים להתחלף אתו לתקופת ניסיון של שבוע. הוא הראה לו את כס המלוכה, הושיב אותו עליו וציווה על אנשיו לעשות כל מה שהאיש אומר. המלך האיר את תשומת לבו של האיש לאבן גדולה התלויה על חבל מעל כס המלוכה ומתנדנדת מצד לצד ועלולה לפגוע בראשו. האיש אכן נזהר ונע כל העת בכדי להתחמק מהאבן הגדולה.

חלף שבוע, המלך שב והאיש עדיין ישב על כס המלוכה ונע ללא הרף כדי להימנע מפגיעת האבן. גירש אותו המלך מעל פניו ואמר לו: "אם במשך שבוע לא ציווית על הסרת האבן כדי שתוכל לשבת בשקט על הכיסא, אינך יכול להיות מלך. כל חייך תישאר איש פשוט"

האם אתה נוהג כמו מלך או כמו האיש הפשוט?

המלך דואג לארגן את הסביבה כך שתתאים לצרכיו, מסיר מכשולים ולא פוחד לקבל החלטות. כך גם אנשי המכירות המצליחים. הפחות טובים מנסים להתחמק מהמכשולים ופוחדים לקבל החלטות.

בדוק את עצמך:

  • האם אתה קובע את מקום הפגישה כך שיתאים לצרכיך?
  • האם אתה מארגן את מקומות הישיבה כך שיקדמו את עניינך?
  • האם אתה מבקש מהלקוח לכבות את הטלפון הסלולארי ולהורות למזכירתו לא להעביר שיחות טלפון?
  • האם אתה מקבל החלטות באופן עצמאי או מטריד ללא-הרף את המנהל שלך?

אנו מנחים את אנשי המכירות להפגין ביטחון עצמי, לשלוט במצב ולא לפחד לקבל החלטות. הפגנת היסוס תביא את הלקוח לפקפק בך ובמוצר שאתה משווק. בפעם השניה שבה אתה מתקשר למנהל שלך כדי שיענה על שאלה או כדי לקבל אישור לדבר מה, הלקוח מבין שאת המשך שיחת הקניה הוא צריך לעשות עם המנהל ולא אתך.

ההחלטה בידך – מלך או איש פשוט, והכל עניין של גישה נכונה מצדך.

טיפ הזהב: כדי להצליח במכירות אתה חייב לשלוט בסיטואציה ולא לפחד לקבל החלטות. כל המצליחנים מובילים את התהליך, לא מובלים על-ידי הנסיבות.

 

___________________________________
אורי אירם - מאמן מכירות ושפת גוף.
054-2177721
www.uri-iram.co.il

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798