חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
19/01/2020
 
 
 
ואז המנהל צייר קו על הרצפה…
חזור לרשימה
 
תאריך: 04/10/2018
כותב: יוסי קורן
כתובת דוא"ל:  yossi@yossikoren.com
 
אחד הנושאים המקצועיים שמסקרנים אותי הוא, הסיבות והגורמים לכישלונם של ארגונים.
(פחות סקסי, מדליק ומוכר איך הגדולים נופלים שנכתב ע"י מייקל קולינס).
 

קולינס מונה 5 סיבות מרכזיות לנפילתן של חברות:

  1. הצלחה שמובילה להיבריס.
  2. הרדיפה אחרי יותר.
  3. הכחשת סיכונים.
  4. מחכים למשיח.
  5. כניעה לחוסר רלבנטיות

אחת החברות המובילות בעולם שנעלמה בתוך עשור (למען האמת, בלתי נתפס), היא נוקיה. שחלק לא קטן מהסעיפים שקולינס מזכיר רלבנטיים עבורה.

כתבתי על זה בעקבות מאמר באינסייד 

סרט מצוין שמוקרן ביסדוקו, בשם WE WERE CONNECTING PEOPLE מציג את עלייתה ונפילתה של נוקיה. הסרט מספר על חברה שעלתה על צורךקשר בין אנשים שאמצעי תקשורת נייחים לא זמינים עבורם. התרבות הארגונית שאפיינה את נוקיה, בתחילת דרכה, הייתה תרבות של צניעות, כולם השתכרו אותו הדבר, לדרגה הניהולית לא הייתה חשיבות ביחס לקבלת החלטות טכנולוגיות. מה שמדהים הוא שלנוקיה היה מסך מגע, ההנהלה לא ממש התעניינה. סטיב ג'ובס בא לביקור והשאר כתוב בדברי ההיסטוריה.

בקטע מרתק בסרט, היועץ הארגוני של נוקיה מתאר סצינה בה מנהל חדש מגיע לאחת היחידות. הוא מכנס את הצוות מצייר בגיר קו על הרצפה ואומר לעובדים מי שחושב כמוני שיעבור את הקו, מי שלא שיישאר בצד השני של הקו. היועץ הארגוני אמר שאף אחד לא נשאר מהצד השני של הקו.
ברגע שזה דפוס הניהול וזו התרבות הארגונית, גורל החברה נחרץ. מהחברה המובילה בעולם בתחום התקשורת הסלולארית, לחברה שנמחקת ולא קיימת יותר.

אחד האתגרים החשובים שעומדים בפני ארגונים ומנהלים הוא איך לשמור על תרבות ארגונית והתנהלות, צעירה, חצופה, יזמית, חדשנית, לא פורמלית גם כשגדלים.
זו לטעמי, אחת השאלות המרתקות והמאתגרות שכל צוות הנהלה צריך לשאול את עצמו.

שלוש המלצות להנהלות ומנהלים.

  1. לתלות בחדר המנכ"ל ובחדר ההנהלה את הפוסטר הזה.
  2. לראות את הסרט.
  3. לקיים דיון בהנהלה בשאלה, מה אנחנו צריכים לעשות כדי לא להיות נוקיה.

 

הטריילר: 


על יוסי קורן:

יועץ ניהולי. מומחה ליישום והטמעת תהליכי שינוי בארגונים. 30  שנות ניסיון בייעוץ לארגונים, הנהלות ומנהלים בסקטור הפרטי והציבורי, בהטמעת תהליכים התומכים בשיפור ביצועים ותוצאות עסקיות. בין הלקוחות: חברות בתחומי התפעול, הלוגיסטיקה, השרות, המסחר, משרדי עו"ד מובילים, סקטור ציבורי ועוד.
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798