חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
21/01/2020
 
 
 
תרבות, שונות ועבודה במרחב הווירטואלי
חזור לרשימה
 
תאריך: 20/12/2018
כותב: אהרונה משכיל
כתובת דוא"ל:  arona.maskil@gmail.com
 
מיומנות בין תרבותית קריטית להצלחה עסקית במאה ה-21.
בעולם של היום, לכאורה, עולם ללא גבולות, שמתנהל גם במרחב הווירטואלי, אנו יודעים מעט מאוד על עמיתינו לעסקים. האם הם במרחק טיסה של 12 שעות מאתנו או במשרד לידינו. אנחנו גם לא יודעים מה סגנון העבודה שלהם, איך הם נוהגים לתקשר או איך הם מתמודדים עם בעיות. למה אנחנו לא יודעים? כי העמית שלנו לעיתים בא מתרבות אחרת בה כל מה שידוע ומוכר לנו מהתרבות שלנו, שונה.
 
קחו את כל השוני ותוסיפו למשואה טכנולוגיה, כלומר, אתם עובדים עם אותו עמית "בווירטואל", ולא תמיד רואים את האחר, כמו גם, קשה לתרגם את שפת הגוף והבעות הפנים שלו. אך אל דאגה, אתם לא לבד: 89% מהעובדים בארגונים בעולם עובדים בסביבת כבודה ווירטואלי כך שרכישת מיומנות בין תרבותית היא קריטית להצלחה עסקית.
 
מה זה תרבות?
 
תרבות היא אוסף של הנחות יסוד, אמונות, עמדות וערכים המאפיינים קבוצה ומועברים לעיתים באופן לא מודע מדוד לדור ומגדירים איך קבוצה מסוימת תתנהג ותגיב.
 
מה כוונה לאינטליגנציה בין תרבותית (Culturally Intelligent, CQ)?
 
אינטליגנציה בין תרבותית, היא היכולת לעבוד באופן אפקטיבי עם אנשים מתרבויות אחרות.
יחד עם זה, אנשים הם לא רק מראה של הקבוצה התרבותית אליה הם משתייכים. וכשאתה עובד במרחב הווירטואלי עם או בלי מצלמה, אתה נחשף למספר אתגרים: התרבות הלאומית של הקולגה שלך שמאפיינת את ההתנהלות שלו אבל לא רק. התכונות הבין אישיות, נסיון חיים כמו האופי שלו גם נוכחים באינטראקציה בינכם.
 
מה הן התכונות הדרושות כדי לרכוש אינטליגנציה בין תרבותית?
 • מוטיבציה: הרצון ותחושת הביטחון להתנהל עם אחרים מתרבויות שונות.
 • סקרנות: הרצון להבין וללמוד מהם ההבדלים הבין תרבותיים.
 • הסתגלות: היכולת לסגל את המחשבות ואת ההתנהגות שלנו, כדי להפיק את המיטב, מאינטראקציות בין תרבותיות.
 • למידה: מחשבה על התנסויות בין תרבותיות מהעבר ולהמשיך בלמידה מתמדת כדי לשפר את ההתנהלות.
מה הן האסטרטגיות הנחוצות כדי לפתח אינטליגנציה בין תרבותית?
 • תשקיע ברכישת ידע על התרבות שמולה אתה נדרש לעבוד
 • תתבונן איך אנשים מאותה תרבות מתנהלים אחד עם השני, הדרך בה הם מתקשרים, מבטאים חוסר הסכמות, ואיך הם משתמשים בשפת הגוף.
 • תתבונן בעצמך. בתחילה אולי לא תבין את ההתנהגות או סגנון פתרון הקונפליקטים של העמית. תקשיב יותר, תדבר פחות ותהיה פתוח ללמידה. יותר חשוב לתרגם נכון התנהגות מאשר לתרגם מהר "וליפול" בגלל התנהלות לא תקינה.
 • תתרגל אמפטיה והסתכלות מבעד המשקפיים של עמיתך. זכור שנקודת מבט שלך היא רק אחת מתוך רבות.
 • עשה אדפטציות בסגנון התקשורת שלך. במקום להגיד תבקש ותבדוק האם סגנון התקשורת שלך ישיר מדי והאם, אולי, דרושה תקשורת יותר מעגלית ומכבדת. לעיתים שינוי קטן יכול להביא לתוצאות משמעותיות.
 • תזכיר לעצמך שאתה לא עובד, מוכר, מנהל משא ומתן עם "תרבות". אתה עובד, מוכר, מנהל מסע ומתן עם בני-אדם. תאתגר את תפיסת הסטראוטיפ שלך לחיוב ולשלילה.
 • תתרגל את השקדנות וההתמדה הבין תרבותית שלך. 
 • תחפש דמיון כמו שונות. אפילו נקודת דמיון קטנה תיתן לך נקודת חיבור ותשתית משותפת עם עמיתך לעסקים והכל כדי לפתח מערכת יחסים חיובית.
בעולם שמאופיין בדינמיות מהירה ועם הרבה שונות בין אנשים, ארגונים כבר לא יכולים להרשות לעצמם להתעלם מאתגרים, שעבודה במרחב הווירטואלי מול אנשים מתרבויות אחרות, מציבה בפניהם. 

אהרונה משכיל, מומחית לייעוץ והדרכה בין-תרבותית בעלת מעל שנות 20 נסיון בתחומים בינתרבותיים גלובליים. אהרונה הינה יועצת מובילה לתרבות עסקית אמריקאית, ישראלית ובינלאומית, מנחה ומעבירה סדנאות והרצאות המתמקדות בהבנה בין-תרבותית, ניהול יחסי עבודה והתנהלות בסביבת החיים בחו"ל. בנוסף, אהרונה מייסדת את תחום ההדרכה לאינטליגנציה התרבותית Cultural Intelligence  בישראל. היא מעבירה הדרכות ממוקדות לחברות ואנשים פרטיים ומאפשרת להם לנווט בהצלחה בעולם העסקי הגלובלי.

 

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798