חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
צחקו לפני, פיטרו אחרי
חזור לרשימה
 
תאריך: 28/02/2019
כותב: יוסי קורן
כתובת דוא"ל: 
 
כלכליסט עשה כנס בברלין שנועד לחבר בין יכולות ישראליות וגרמניות בתחום ההיי טק לצורך שיתופי פעולה
בכתבה שפורסמה בעקבות הכנס, צדה את עיניי ההרצאה של ד"ר גרהרד קרומה. שיהיה יו"ר סימנס. 
להלן שני ציטוטים מתוך ההרצאה שלו שתוכלו למצוא אותה כאן:
 
"אסור לקחת שום דבר כמובן מאליו, במיוחד ככל שנתח השוק שלך גדול יותר, ומרווחי הרווח שלך גדולים יותר. אסור להיות שאנן. שאננות היא תחילת הסוף. וכשמסתכלים על חברות הרכב, על סימנס בעבר, הסיכון היה תמיד שהאנשים בהנהלה חושבים ש'זה מספיק'. זו אחת הסכנות הראשיות: חברות גדולות שלא מזהות את הנקודה שבה הן צריכות לעבור לטכנולוגיה חדשה". כך אמר היום ד"ר גרהרד קרומה בפתח ועידת WeTechBerlin של "כלכליסט", שנערכת בברלין.
 
"…וב-2003 כשהצטרפתי לדירקטוריון של סימנס היינו חייבים לפטר אלפי אנשים במחלקת הטלקום. ולמה? כי לא הבנו את המעבר מעולם הטלקום הישן לחדש. בהמשך למדתי שבשנות התשעים שלושה בחורים צעירים מקליפורניה הגיעו לסימנס ולחברות ענק אחרות, והסבירו שעולם התקשורת הולך להשתנות באופן יסודי. הקולגות שלי צחקו להם בפנים. הם חשבו שהקתדרלות הישנות של עולם התקשורת ימשיכו להתקיים. אבל הצעירים חזרו לקליפורניה וייסדו את סיסקו" – ענקית התקשורת".
 
בעיני, זו תמיד הייתה פליאה גדולה, איך ארגונים עם משאבים אין סופיים לזיהוי מגמות וכיוונים, הופכים לשאננים, נחים על זרי הדפנה וחושבים שלעולם חוסן. שהקתדרלה שהקימו תשרוד לעד. שמה שהיה הוא שיהיה.
 
ג'ק מא המייסד של עלי באבא אמר שארגונים צריכים לשים לב לחברות של בני 30 שעובדים בסטארט אפ של 30 איש וישנו את העולם ל – 30 שנה.
נכון שכיום, ארגונים רבים לקחו את האמירה הזו בחשבון. ענפי הרכב, הרפואה, הקמעונאות, הפיננסים ועוד החלו להבין שמה שהיה נכון עד עכשיו מחייב בחינה מחודשת וביצוע שינויים לעתים דרסטיים. יחד עם זאת יש עוד ארגונים שלא לגמרי הפנימו את האמירה הזו, את המשמעות שלה וממשיכים לטפח את הקתדרלה המפוארת שהקימו.
ארגונים אלה עלולים למצוא את עצמם במצב שסימנס מצאה עצמה. יצחקו לפני ייפטרו אחרי.
 
במקרה…בגלובס מתפרסמת כתבה על המשך השינויים בעולם התקשורת. פיטורים, בוטים ועוד. לקריאת הכתבה.
 

על יוסי קורן:

יועץ ניהולי. מומחה ליישום והטמעת תהליכי שינוי בארגונים. 30  שנות ניסיון בייעוץ לארגונים, הנהלות ומנהלים בסקטור הפרטי והציבורי, בהטמעת תהליכים התומכים בשיפור ביצועים ותוצאות עסקיות. בין הלקוחות: חברות בתחומי התפעול, הלוגיסטיקה, השרות, המסחר, משרדי עו"ד מובילים, סקטור ציבורי ועוד.
 
 
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798