חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
19/01/2020
 
 
 
יכולות ניהוליות - נושא, שלרוב, לא מדברים עליו
חזור לרשימה
 
תאריך: 06/06/2019
כותב: יוסי קורן
כתובת דוא"ל: 
 

מדריך הרווארד למנהלים הוא ספר חדש שיצא החודש. הספר מרכז 17 עקרונות וכישורים נדרשים בתחומי הניהול והמנהיגות (שהופיעו במאמרים של שונים של הירחון היוקרתי) ויאפשרו למנהלים לשפר את הביצועיים הניהוליים שלהם. לטעמי האישי, לא משהו שלא קראנו בעבר, יחד עם זאת הוא יכול להוות צ'ק ליסט טוב בייעוץ למנהלים.

 
הפרק הראשון בספר עוסק במעבר לניהול. והוא שם דגש על סוגיה שהמנהלים רבים יודעים שהיא קיימת אבל לא תמיד מודעים לחשיבות שלה. עובדים נעזרים בכישורים שלהם להצליח. כשמקודמים לניהול ההצלחה האישית תלויה באחרים. איש מכירות יצליח בזכות כישורי המו"מ. רופא יצליח בזכות יכולות הדיאגנוזה ומסוגלות להתאים את הטיפול המתאים לחולה, מתכנת בזכות יכולות התכנות. המומחיות והכישורים האישיים עוזרים להצליח. כשמתמנים לתפקידי ניהול, בזכות ההישגים המקצועיים האישיים הסיטואציה משתנה, התוצאות תלויות בעובדים אותם הוא מנהל. וכאן זה מתחיל להיות מעניין. כי הכישורים המקצועיים שסייעו לקבל את התפקיד הניהולי, חשובים, אבל פחות.
 
אז על מה מדברים פחות? על התלות.
 
לרוב, מקובל להסתכל על מנהלים ככאלה שיש להם כוח יחסי על העובדים. פחות מקובל להתייחס לסוגיה לכוח שיש לעובדים על המנהל, במילים אחרות לתלות של המנהלים בעובדים. קריירה של מנהלים תלויה ברצון ובמוכנות של העובדים להירתם, להתחבר, לבצע משימות ולהשיג תוצאות. אם עובדים רוצים, הם יכולים לעשות חיים קשים למנהל. ראיתי לא מעט מקרים כאלה.
 
תלות היא תחושה וחוויה שיכולה להיות לא נעימה ולא תמיד מודברת בשיח בין מנהלים ויועצים. יחד עם זאת היא נוכחות בחיי המנהלים שמבינים אותה אינטואיטיבית ומגיבים אליה בדרכים שונות. חלקם מנסים לרצות עובדים, חלקם מנסים להתחבב על העובדים מתוך הנחה שיחסי החברות יאפשרו להשיג את המטרות, חלקם מגיבים בהתעלמות מהתחושה.
 
השאלה היא מה עושים?
 
הנחת היסוד היא שככל שעולים בדרגי הניהול רמת העמימות ואי הוודאות בתהליכי קבלת ההחלטות הולכים וגדלים. בחלק מהמקרים מנהלים, בעיקר חדשים, נוטים לחזור למוכר, לידוע למה שהם שולטים בו טוב, למה שאפשר להם להצליח. למקצועי. למיקרו. לנהל עובדים אבל מהמקום המוכר של להיות עובד. זה דפוס פעולה שגוי.
 
מה שנכון לעשות הוא להציף את הנושא בשיח בין מנהלים ליועצים. בעיקר בשלבים הראשונים בהם עובד מתמנה למנהל. לאפיין אילו דפוסי הפעולה וכישורים חדשים ונוספים הנדרשים, מה צריך לשחרר ומה צריך לבוא במקום. להבין מה יכול לסייע להצליח ומה עלול להכשיל מנהל.
 
מיפוי נכון ובניית תוכנית עבודה ממוקדת יאפשרו למנהלים לרכוש, לאמץ וליישם דפוסי ניהול, כישורים, כלים ויכולות שיעזרו להם להצליח.
 

על יוסי קורן:

יועץ ניהולי. מומחה ליישום והטמעת תהליכי שינוי בארגונים. 30  שנות ניסיון בייעוץ לארגונים, הנהלות ומנהלים בסקטור הפרטי והציבורי, בהטמעת תהליכים התומכים בשיפור ביצועים ותוצאות עסקיות. בין הלקוחות: חברות בתחומי התפעול, הלוגיסטיקה, השרות, המסחר, משרדי עו"ד מובילים, סקטור ציבורי ועוד.
 

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798