חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
27/01/2020
 
 
 
מסירת תלושי שכר מידי חודש לא בהכרח תספק הגנה מפני תביעות
חזור לרשימה
 
תאריך: 18/07/2019
כותב: עו``ד קרן זיו
כתובת דוא"ל: 
 
העובד, תושב הרשות הפלסטינית, הועסק אצל מעסיקו למשך תקופה של 10 חודשים.
בתביעתו טען העובד כי המעסיק לא שילם לו את מלוא שכרו וזכויותיו בעבודה.
טענתו המרכזית של העובד הייתה כי תלושי שכרו אינם משקפים את מספר ימי עבודתו ואת גובה שכרו בפועל. כמו כן, טען העובד כי לא שולמו לו הזכויות הסוציאליות המפורטות בתלושי השכר.
 
בית הדין האזורי לעבודה קבע כי בדרך כלל תלושי השכר של העובד מהווים ראיה לאמיתות תוכנם, למעט אם העובד הוכיח אחרת בראיות מהימנות.
עם זאת, במקרים מסוימים יש לבחון את הטענה כי תלושי השכר אינם משקפים את הסכמתם העובדתית של הצדדים בראי החקיקה המסדירה את בהירותם וודאותם של תנאי ההעסקה, ובעיקר לפי הוראות חוק הודעה לעובד, וחוק הגנת השכר.
 
בבחינה זו יש להבחין בין מקרים בהם המעסיק מסר לעובד הודעה על תנאי עבודה, והאמור בה משתקף בצורה נאותה בתלושי השכר של העובד, למקרים שבהם לא נמסרה לעובד הודעה כנדרש, או נמסרה הודעה שתוכנה אינו בא לביטוי בתלושי שכרו.
 
במקרה הנדון, לא היה בידי המעסיק חוזה עבודה, או הודעה לעובד. כמו כן, המעסיק לא הציג לבית הדין רישומי נוכחות של העובד, ונראה כי הסיכום בין הצדדים נעשה בעל פה.
לפיכך, פסק בית הדין כי העובד זכאי להפרשי שכר ולזכויות סוציאליות בהתאם לנתונים שמסר בגרסתו.
 

מגדל משה אביב, דרך זאב ז'בוטינסקי 7, רמת גן, 5252007 | טלפון: 03-6114055 |  פקס: 03-6114054 | keren@kzlaw.co.il | www.kzlaw.co.il

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798