חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
20/02/2020
 
 
 
פיצוי חריג של יותר ממיליון ₪ לעובדת שהוטרדה מינית על ידי מנהלה שהורשע בפלילים
חזור לרשימה
 
תאריך: 19/09/2019
כותב: עו``ד קרן זיו
כתובת דוא"ל: 
 

התובעת עבדה במשך שנתיים וחצי כנהגת הסעות והייתה כפופה לנתבע, אשר הועסק בחברה במשך 20 שנה, והיה נשוי ואב לילדה.

 


זמן קצר לאחר תחילת עבודתה החלו השניים לקיים יחסי מין בהסכמה לתקופה של כשנתיים, וכאשר ביקשה העובדת להיפרד ממנו – סרב לכך מנהלה.

בהתאם לעובדות פסק דין, זמן קצר לאחר תחילת עבודתה דרש ממנה להגיע לביתו בזמן שאשתו לא בבית. העובדת אכן התייצבה לפי דרישתו, ומאותה שעה הייתה מזומנת לו בכל עת לפי דרישתו. מדובר היה ביחסי מין גרידא, כאשר נוצלו חולשתה ותלותה של העובדת.

לאחר כשנתיים גילתה משפחתה של העובדת את היחסים האסורים עם המנהל, ואז אזרה העובדת כוחות ודרשה להפסיק את הקשר עמו. בתגובה, המשיך המנהל באופן אובססיבי לעקוב אחריה, להתקשר לטלפון שלה, להצטרף לנסיעות בהן נהגה ואף להגיע לדירתה.

העובדת הגישה תלונה במשטרה, אך מנהלה המשיך לעקוב אחריה, להתקשר אליה, ולהשאיר לה הודעות קוליות בעלות אופי מאיים ומסרונים בעלי תוכן מיני. העובדת פנתה למשטרה, ולבקשתה, הוצאו למנהלה צווי הרחקה, ובמקביל – הוא הועבר לעבוד בסניף אחר. המנהל הפר את הצווים, ועל כך, כמו גם על הטרדה טלפונית, הוא הועמד לדין פלילי והורשע.

העובדת ציינה בבית הדין כי בילדותה הותקפה מינית. המטפל אשר טיפל בה העיד בבית הדין כי בשל מצבה הנפשי ופגיעותה המינית, יכול היה מנהלה לנצל את העובדת והיא נענתה לדרישותיו בהכנעה מוחלטת.

בעקבות הפרשה, ובשל מצבה הנפשי של העובדת היא נאלצה להתפטר מעבודתה, הפכה לבעלת נכות נפשית, והגישה את התביעה לבית הדין.

בית הדין קבע כי התובעת אכן הוטרדה מינית על ידי מנהלה, אשר ניצל את תפקידו כבעל מרות כלפיה. מכוח תפקידו יכול היה לדאוג לשפר את תנאי עבודתה, והבטיח כי כך יעשה אם תתמסר לו.

בית הדין פסק לעובדת פיצוי של 1,080,031 ₪ לפי החוק למניעת הטרדה מינית, בגין נזקיה, בגין הפסדי השתכרות וזכויות סוציאליות, ובגין הוצאות רפואיות, פסיכולוגיות ואחרות.


מגדל משה אביב, דרך זאב ז'בוטינסקי 7, רמת גן, 5252007 | טלפון: 03-6114055 |  פקס: 03-6114054 | keren@kzlaw.co.il | www.kzlaw.co.il

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798