חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
19/01/2020
 
 
 
אושרה השעיית מורה שנמצא ברשותו סם אונס טרם הרשעה
חזור לרשימה
 
תאריך: 02/01/2020
כותב: עו``ד יוסי חכם
כתובת דוא"ל: 
 

בית הדין הארצי לעבודה דחה לאחרונה (10/12/19) בקשה לביטול השעיה של מורה ותיק (37 שנים) מתפקידיו כמורה וכמחנך. המורה הושעה על ידי משרד החינוך בעקבות חשדות לפיהן נתפסו במסגרת חיפוש בביתו שני בקבוקונים של סם מסוג GBL בכמות של 35 מ"ל. (סם מסוג GBL ידוע גם בתור סם אונס).

טענות המורה:

המורה ביקש לבטל את השעייתו בנימוק כי אין די בחקירת משטרה, כי העבירה לא הוכחה, כי אין ראיה שמדובר בסם וכי השימוש בחומר היה שימוש עצמי עקב קשיי הירדמות בעקבות טיפולים רפואיים. עוד טען המורה כי לעבירה הנטענת אין כל קשר לתפקידו המקצועי כמורה ותיק ומוערך שכן העבירה הנטענת נעברה בחופשת הקיץ.

החלטת הנציב:

נציב שירות המדינה דחה את בקשת המורה וקבע, בין היתר: "אכן עומדת לצד המבקש חזקת החפות וזו נשקלת במכלול השיקולים אך אין בה לאיין את סמכות ההשעיה. הנציב ציין כי נתן משקל לנסיבות האישיות, לרבות מצבו הבריאותי של המבקש ולמסירותו ועבודתו המקצועית המוערכת רבת השנים, אולם אינן אינן גוברות נוכח "העבירות המיוחסות לך כאמור חמורות, לאור אופיין, תפקידך כעובד הוראה במשרד והפגיעה באמון הציבור והתדמית".".

החלטת בית הדין האזורי:

בית הדין האזורי דחה את טענות המורה לביטול החלטת הנציב. בית הדין דחה את טענות המורה גם בשלב הלכאורי בו נמצא ההליך. בית הדין ציין כי המורה הודה למעשה בהחזקת החומר וברכישתו שלא בהליך מקובל. לעניין זה ציין בית הדין: "התנהגותו זו של המבקש, אשר יש בה כדי להעיד כי לא ציית לחוקי המדינה, ולו מאחר ורכישת הסם נעשתה שלא בדרך הישר, פוגעת בתדמיתו כמורה בעיניו תלמידיו, אשר מצופה ממנו, כפי שכתב נציב שירות המדינה, לשמש דוגמא לתלמידיו בכל הנוגע לציות לחוקי המדינה והכללים, כשם שהמבקש דורש זאת מהם".

בית הדין האזורי הוסיף וציין לעניין מאזן הנוחות כי ההשעייה נדרשת: "לנוכח הפגיעה האפשרית באמון התלמידים, באמון ציבור המורים ואמון הציבור כולו במערך החינוכי בישראל".

החלטת בית הדין הארצי:

בית הדין הארצי לעבודה דחה כאמור את ערעור המורה. ביה"ד ציין כי: "בשלב מקדמי אין בידי הנציב לבחון את התשתית שנצברה במסגרת החקירה, אשר עודנה מתנהלת, כשבחשיפת פרטיה גם טמון הסיכון לשיבושה. משכך, אין הנציב בוחן את אשמתו או חפותו של עובד המדינה, כשההכרעה באלה תהא בגדרי ההליך הפלילי, אלא הוא בוחן אם נוכח  קיום חקירה משטרתית, בראי מכלול נסיבות הענין, קם החשש שאמון הציבור בשירות הציבורי יפגע כתוצאה מהמשך עבודתו של אותו עובד באופן רגיל. כידוע, "אמון הציבור בעובדי הציבור ובנבחריו הוא תנאי מתחייב לפעולתו התקינה של השירות הציבורי ושל מוסדות השלטון. השרות הציבורי על כל זרועותיו בנוי על אמון הציבור הנשען לא רק על יכולותיהם התיפקודיות של עובדיו ונבחריו אלא גם, ובעיקר, על רמתם המוסרית והאנושית, על טוהר מידותיהם ונקיון כפיהם…".

בית הדין קבע כי גם אם יוכחו הנסיבות המקלות אין בכך כדי לבטל את ההשעייה, וציין: "זאת, בשים לב להיות המבקש מורה ומחנך, האמור לשמש דמות מופת לתלמידיו ובשים לב לטיב החשדות המיוחסים למבקש. לא נעלם מעיני כי המבקש מבקש להפחית מעוצמת הקלון הנילווה להחזקת הסם האסור בטענה כי זה נועד לשימוש אישי עקב מצבו הרפואי. טענה זו מצריכה לכאורה בירור עובדתי, לרבות בירור השאלה מדוע הצורך הרפואי הנטען לא יכל למצוא מענה במסגרת תרופה על פי מרשם כדין מאת רופא מוסמך, ולא די בעצם העלאתה. אולם – וזה העיקר – כל עוד החקירה הפלילית נמשכת אין מקום שהנציב יערוך בירורים עובדתיים במקביל לה על ההשלכות שיש לכך על יעילות החקירה הפלילית. משכך, אין בטענה זו של המבקש כדי לאיין את הצורך בהשעיית המבקש עקב החשדות המיוחסים לו במסגרת החקירה הפלילית, ובשים לב לתפקידו החינוכי, וזאת על מנת להבטיח את אימון הציבור במערכת.".

הערת סיום:

בית הדין הארצי נתן לדעתנו משקל משמעותי להיות עובד הציבור מורה ומחנך ואת המשמעות למתן אפשרות למורה להמשיך ולעבוד תחת חשדות חמורים להחזקה ושימוש בסם מסוכן.

יצוין כי הסם אשר נתפס אצל המורה הוא סף אשר משמש גם כסם אונס. יצוין כי לא הועלו טענות בנושא כנגד המורה. אפשר ונושא זה נשלל לאור טענת המורה לשימוש עצמי בסם. לעניין זה ציין בית הדין האזורי את עמדת הנציב לפיה: "עוד צוין בתגובה, כי אף אם השימוש בסם נעשה, כפי שטוען המבקש, לצריכה עצמית, כבר נקבע כי השימוש בסם גורם להתמכרות נפשית ופיזית ועל כן אין להעלות על הדעת, כך בלשון התגובה, "את המשך עבודתו של המבקש במשרד החינוך, בשעה כזו, עת ממשיכה החקירה הפלילית נגדו ומשטרם נסגר התיק המשטרתי בענינו".

ראו: ברע (ארצי) 16797-12-19


אין באמור לעיל כדי להוות משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף להתייעצות עם עו"ד מומחה בתחום.

©  כל הזכויות שמורות לחכם את אור-זך, עורכי דין, 2018 | holaw.co.il

 

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798