חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
19/01/2020
 
 
 
זה לא רק המנהל, זה גם אופי החברה
חזור לרשימה
 
תאריך: 12/05/2008
כותב: שוקי שטאובר
כתובת דוא"ל:  stauberj@zahav.net.il
 
הבוקר פורסם כי דרוג של המנהלים המוערכים במשק מצא כי המובילים הם גזי קפלן, דוד אבנר ושלמה ינאי; מהחברות אסם פרטנר וטבע, בהתאמה.


הדרוג בוצע באמצעות משאל שנערך בקרב עשרות אנליסטים ומנהלי השקעות מ־16 גופים פיננסיים בשוק ההון.
לדעתנו, המשאל לא באמת משקף את ההערכה למנהלים אלו, אלא יותר את ההערכה לחברות שבראשן הם עומדים.

זאת, משום ששלושת מנהלים אלו, שאין חולק על כישוריהם הטובים, משמשים כל אחד בתפקידו זמן קצר יחסית. שלושתם החליפו מנהלים מיתולוגיים שלהם מיוחסת הצלחת חברות אלו לאורך זמן: אלי הורביץ מטבע, דן פרופר מאסם ועמיקם כהן מפרטנר. השניים הראשונים הם יושבי ראש החברות הללו, גם כהן עוד לא לגמרי התנתק מפרטנר.

לא במקרה אלו גם חברות שהכשירו את שלושת המנהלים הנוכחים זמן רב מראש לתפקידם. הן לא נהגו כמו רוב החברות המוכרות לנו, המופתעות מעזיבת מנכ"ל ומחפשות בקדחתנות מישהו שיחליף אותו, במקרים רבים זהו מועמד שמגיע מחוץ לחברה.

חברות טובות, השלוש הן כאלה, מסמנות את המנכ"ל הבא מספיק זמן מראש. במקרה כזה השינוי עובר ללא זעזועים. באסם זה עבר חלק, בפרטנר סומן רומנו אך עזב לאל על, פרטנר התעשתה, גייסה מישהו מבחוץ (בלית ברירה כי, כאמור, המועמד הפנימי פרח מהקן), הכשירה אותו והעברת השרביט בוצעה כראוי. גם בטבע הוכשר לכך מקוב אך משנאלץ לעזוב הובא מבחוץ ינאי.
לא כל חברה יודעת או מסוגלת לפעול בדרך זו; רק חברה טובה, באמת טובה.

לכן גם קיבלנו בחיוב את הבשורה על מינויו של יונל כהן למנכ"ל מגדל. זאת, למרות ששמועות רחשו לגבי זהות המנכ"ל החדש מאז שאיזי כהן הודיע על עזיבתו. עלו שמות גם של מועמדים מבחוץ. אבל מינוי חיצוני היה מהווה תעודת עניות למגדל, כמי שאינה מסוכלת להצמיח מתוכה מנכ"ל הראוי לה.

עכשו הבה נראה אם יונל כהן יוכל להקפיץ את רמת הניהול במגדל בכך שישכיל לסמן יורש ולטפח אותו (כמובן לאחר שיתבסס בתפקידו). או אז כאשר יסיים את תפקידו לא יצטרכו רבים לכסוס ציפורניים שלא לצורך, גם לא ייווצרו מתחים, תחרות ומאבקי אגו מיותרים.

 

 אתרים נוספים: ניהול, עבודה, קריירה – האתר של שוקי שטאובר www.shukistauber.co.il

 
תואר 2:לימודי עבודה מוסד לימודי:אונ ת``א
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798