חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
20/02/2020
 
 
 
המנהל צריך להיות המאמן, או סינדרום המטפלת
חזור לרשימה
 
תאריך: 27/05/2008
כותב: שוקי שטאובר
כתובת דוא"ל:  stauberj@zahav.net.il
 
"מנהיגים בעלי כישורי האימון הטובים ביותר מציגים תוצאות עסקיות טובות ביותר", כך טען סמנכ"ל פיתוח ארגוני וניהולי גלובאלי של יבמ, שחקר בהרחבה את הנושא.


דבריו, שהובאו במסגרת סדנה שעסקה באימון, מחזקים את התיזה אותה אנו מבקשים להעלות ולפיה הצורך בגיוס מאמנים לעובדים [בדרך כלל עובדים בכירים, על פי רוב מנהלים, שבכירותם "מצדיקה" השקעה כספית ניכרת בפיתוחם האישי] נועד לגשר על הפער הנובע מחוסר יכולת או אי רצון של מנהלים לבצע את משימת האימון של עובדיהם, מה שאמור להיות משימה מרכזית של כל מנהל המופקד על עובדים. דומה הדבר לשכירת שירותיה של מטפלת לילד משום שהוריו נעדרים, פיזית או מנטלית.

פראן פישר, מנחת הסדנה שאורגנה על ידי האיגוד למצוינות באסטרטגיה וביצועים, הביאה ממצאי סקר הקובע כי הליקוי המרכזי של מנהלים בדרך בה הם מנהלים אנשים הוא מיומנויות תקשורתיות חלשות בכתב ובעל פה. 41% מהמשיבים לסקר ציינו כי זו הבעיה המרכזית של ההנהלה הבכירה בארגון שלהם. יתירה מזאת, 32% ממנהלי משאבי האנוש שהשיבו לאותו סקר ציינו כי הבעייה המרכזית לפי תפיסתם היא כשל בפיתוח כפיפים.
עתה, כל שנותר הוא לצרף את שתי סיבות אלו יחד והרי לנו קרקע פוריה לשכירת מאמן/מטפלת שייקח אחריות על הטיפול על הילד/העובד הבכיר – שהוריו/מנהליו לא יכולים או לא רוצים לקחת אחריות על העצמתו ופיתוחו האישי.
אחת מתכונות המנהיגות הבולטות של מנהלים בארגונים היא היכולת שלהם להעצים את עובדיהם דרך שילוב פעולות אקטיבי ופאסיבי. העשייה האקטיבית היא הנחייה מתמדת של עובדיהם. העשייה הפאסיבית היא בעצם מכלול התנהגותם המהווה דוגמא אישית לסובבים אותם, לעובדיהם בעיקר.

ככל שבראש ארגון או יחידה ארגונית עומד מנהל בעל כישורים מנהיגותיים כך אנשיו צריכים פחות לשירותיו של מאמן. זה כמובן לא כלל ברזל אבל לעיתים קרובות קשר כזה אמנם מתקיים.ניהול, עבודה, קריירה – האתר של שוקי שטאובר www.shukistauber.co.il

 
תואר 2:לימודי עבודה מוסד לימודי:אוניברסיטת ת``א
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
1.
המנהל כמאמן - 03/06/2008 - niritp7
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798