חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
25/01/2020
 
 
 
אין לחם, אין עבודה
חזור לרשימה
 
תאריך: 17/06/2008
כותב: אלי דורון, עו``ד - עידן גור, משפטן
כתובת דוא"ל: 
 
אופה שנתפס גונב חומרי גלם ממאפייה בה עבד, חויב לפצות את מעבידו בסכום של יותר מ-85,000 ₪.
לפני כ-3.5 שנים החל לחשוד בעל מאפייה, באחד מישובי הכרמל, כי מהמאפייה שלו נגנבים חומרי גלם. חשדו התעורר לאחר ששם לב כי רכישות חומרי הגלם הינן חריגות ביחס למכירות.
עם חשדות אלה פנה בעל המאפייה לחוקר פרטי על מנת שזה יחקור את הנושא. התוצאות, כצפוי, לא אחרו לבוא.
התברר שבעל המאפייה צדק. ממצאי החקירה אכן אישרו כי מתבצעות גניבות, וכי המקור לגניבות הוא לא אחר מאשר אחד האופים העובדים במקום.
המשך המעקב אחר הסחורה הגנובה גילה כי העובד הסורר נהג למכור את הסחורה למאפייה אחרת, ובנוסף התגלה כי אותו עובד שקוע בחובות כבדים עקב הימורים.
בשלב זה עימתו החוקרים את העובד עם הממצאים שנתגלו, והוא אישר את החשדות המיוחסים לו, ואף הודה כי הדבר נמשך כבר חודשים רבים.
על אף גילוי מעשה הגניבה, ולאור הנסיבות, הסכים בעל המאפייה להמשיך ולהעסיק את העובד מתוך כוונה לתת לו הזדמנות להחזיר את שווי הגניבה. למרות זאת, לאחר זמן קצר הפסיק הבחור את עבודתו במקום.
מכיוון שכך, הגיש בעל המאפייה, באמצעות משרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי, תביעה לבימ"ש השלום בחיפה, ובה בקשה לחייב בתשלום בגין הגניבה, עבור כל התקופה המדוברת, הן את העובד, הן את המאפייה שנהגה לקנות ממנו את הסחורה הגנובה, והן את בעלי אותה מאפיה, בטענה שהכל נעשה תוך ידיעה ברורה שמדובר היה בסחורה גנובה.   
השופט דחה את גירסת המאפייה לפיה הם קנו סחורה מאותו עובד רק במקרה אחד, וכמו כן, נדחתה גרסתם לפיה לא היתה להם כל ידיעה על כך שהסחורה שנקנתה על ידם היתה גנובה, שכן, לעניין שתי הטענות הנ"ל, ההוכחות שנאספו ע"י החוקר הפרטי הוכיחו חד משמעית שמדובר בשקרים. כאמור, בפסה"ד שניתן לאחרונה חויבו הנתבעים לשלם לתובעת סך של יותר מ-85,000 ₪ בגין הנזק וההפסדים שנגרמו.
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798