חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
18/01/2020
 
 
 
אימון לווייתנים – מודל מוצלח להנעת עובדים (מתוך פינה מהסרטים - חלק חמישי)
חזור לרשימה
 
תאריך: 20/07/2008
כותב: נורית נחום
כתובת דוא"ל:  multyeda@zahav.net.il
 

הגישה לאימון לווייתנים קטלנים ב"סי וורלד", אורלנדו, עשויה לתרום רבות למנהל המבקש לבנות יחסים חיוביים עם עובדיו להשיג תוצאות חיוביות. לשם כך צריך ליצור אמון, לשים דגש על החיובי ואם קרתה טעות, לנתב מחדש את המאמצים להשגת התוצאות הרצויות. סרט ההדרכה Whale Done, המבוסס על ספרו של קן בלנשרד, ממחיש זאת בצורה מרתקת

 

זה שנים שהמומחים מדברים על החשיבות של יחסים חיוביים, ועם זאת אין אנו מקדישים די מזמננו וממרצנו כדי לבנות אותם. במציאות אנשים לא עוזבים את מקומות העבודה, אלא את מעבידיהם, ובני זוג וילדים אינם עוזבים את נישואיהם ואת ביתם, אלא את בני זוגם ואת ההורים שיחסיהם איתם גרועים. וזה גובה מחיר יקר, הן כלכלית והן רגשית. ארגונים מתרוקנים ממשאביהם ואנו מחפשים תשובות מורכבות כשהקלות נמצאות לנגד עינינו.

בשלהי שנות ה-70, ת'אד לאסיניק וצ'אק טומפקינס, היו האנשים הראשונים בעולם שניסו גישה חדשנית לאילוף לווייתנים קטלנים ב"סי וורלד", אורלנדו. במקום הדפוס האופייני של ענישה וגמול, הם גילו שהגישה הטובה ביותר היא להתמקד ביצירת קשר ובבניית יחסים חיוביים כדי להשיג תוצאות. הם הבינו שאי אפשר לגרום לאנשים (או ללווייתנים) לעשות דברים בניגוד לרצונם. התובנות שלהם, שמוצגות בצורה מוחשית בסרט ההדרכה של מולטידע WHALE DONE נותנות פרספקטיבה חדשה על יחסים חיוביים.


בניית אמון:

כדי ליצור מערכת יחסים צריך להתחיל בבניית אמון וזה לא קורה מעצמו. צריך לעבוד על זה, להראות לעובד שהוא יכול לבטוח בך ושאתה בוטח בו.

• חשוב להראות לעובדים שהם יכולים לפנות אליך במצבים קשים, או כשהם לא מבינים משהו.
• אם הצוות שלך רואה שאתה נמצא איתו, עובד איתו ומשתתף בעבודתו בדרך שבונה את קשר האמון, הוא יבטח בך.
• אם תפגין יחס מתנשא או תכתיב להם מה לעשות, במקום לבקש מהם לעשות וללמד אותם איך, זה לא יצליח.

הדגשת החיובי:

שימת דגש על החיובי היא אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום לאנשים להבין שהם חשובים לך כבני אדם, ולא רק כעובדים או קולגות. זה אינו סימן ל"רכרוכיות", למעשה אין דבר רחוק מזה. זה סימן לכנות, זה סימן לתשומת לב, זה סימן של רצון כנה לתקשר ולבנות מערכת יחסים אמיתית עם בני אדם.

• מפתח להשגת תוצאות מצוינות הוא להתמקד במה שמתבצע כהלכה; לא בשגיאות.
• תהליך הלמידה נעשה הרבה יותר יעיל כאשר הוא נעשה בהנאה.
• חשוב לשבח אנשים על התקדמותם ולא רק על השגת המטרה הסופית.
• כל אדם הוא יחידני ומיוחד וחשוב לדעת מה ממריץ אותו. כמנהל וכמנהיג חשוב לגלות את ההעדפות האישיות של העובדים ולעבוד לפיהן.
• כאשר משנים דברים הקשורים לעבודה (התמריצים של העובד, השגרה שלו), יוצרים עניין. עצם השינוי הוא תמריץ מעולה, כל עוד השינוי חיובי.

ניתוב מחדש:

כולנו לומדים כל הזמן ועושים שגיאות, אך במקום להיות מנהל או עמית ש"מחכה בפינה", הטיפוס שמזנק כשמישהו טועה, כדאי ללמוד מהמאמנים של הלווייתנים ב"סי וורלד" - שמנתבים מחדש.

• ניתוב מחדש של בני אדם מחזיר אותם בעדינות למסלול הנכון כדי שיצליחו ויועילו.
• כשמנתבים מחדש עוברים למשהו אחר שהעובד יודע לעשות.
• חשוב שהעובד יידע שמשהו לא בסדר, אבל אסור לחפש מישהו להאשים. יש להשתדל לנתב מחדש את העובד אל התוצאות החיוביות.
• ניתוב מחדש, אצל לווייתנים ואצל בני אדם, מאפשר לשמור על הזרימה החיובית.
• היתרון הוא שלא רק מתקנים שגיאה, אלא בונים מערכת יחסים תוך כדי התהליך.
• זו הדרך היעילה ביותר להתמודד עם שגיאות או עם התנהגות לא רצויה.


"אם אנו יכולים לתת אמון בלווייתן ולזכות באמונו, חישבו למה נוכל להגיע עם עמית, עם בן זוג או עם ילד..".לחצ/י על לחצן play לצפיה בסרטון

נורית נחום -יועצת סרטי הדרכה במולטידע.
www.multiyeda.co.il

09-9585908

 
תואר 1:B.A תקשורת וניהול מוסד לימודי:המכללה למנהל
תואר 2:לימודי MBA במנע``ס התמחות בייעוץ וניהול מש``א מוסד לימודי:המכללה למנהל
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798