חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
12/12/2019
 
 
 
ליסינג - שוק בתקופת מבחן, מה לעשות עם הרכבים?
חזור לרשימה
 
תאריך: 17/04/2009
כותב: דורון לב
כתובת דוא"ל:  doronlevg@gmail.com
 

בימים אלה שוב עולה השאלה מה כדאי לעשות בתום תקופת הליסינג, האם לחדש חוזה ? או לעבור לספק אחר ? את תשובתי בנושא, אתן במספר נקודות למחשבה..  


שוק הליסינג ויבוא המכוניות בימים אלה (אפריל 09) עובר זעזוע בעקבות המשבר הכלכלי. חברות הליסינג הגדולות הפסיקו לקבל את תנאי האשראי מהבנקים מצד אחד, ומצד שני רואות ירידות חדות בדרישה לרכבים  של ארגונים וחברות. במצב כזה, היבואנים שרוצים להמשיך לקיים את שוק הליסינג המפרנס כ 60 אחוז ממכירותיהן מתגייסות למנף את חברות הליסינג במקום הבנקים, ובכך מעבירות את הכח לידיהן.

מחירי ליסינג כיום, ממי כדאי לחכור?

בפנייתי לחברות הליסינג בשם אחד מלקוחותיי לשם לקבלת מחיר עבור רכבים חדשים, מצאתי שהמחירים לא ירדו, אלא להיפך, ישנה הקפאת מחירים ואף העלאה בענף, בעיקר בגלל חוסר המידע והחשש של חברות הליסינג מהעלאת מחיר של היבואנים. במצב הנוכחי, מי שמתעקש בכל אופן לקחת רכבים בליסינג, המלצתי היא לפנות לחברות הליסינג של היבואנים עצמם, יש מספר חברות כאלה בשוק כגון דביס, פריים ליס וכו’.
חברות אלה יותר “קרובות לצלחת” היבואנים ובמקרים מסוימים אף מציעות מחירים זולים יותר מחברות הליסינג לסגירה מיידית.  בכל מקרה רצוי כרגע לא לעשות מהלך דרסטי. לא לחתום חוזים ארוכי טווח (3 שנים) לליסינג, גם במחיר הארכת חוזה קיים לשנה רביעית, בסיכון של רכבים מיושנים  והגברת תדירות הטיפולים.  גם צה”ל קיבל השבוע החלטה דומה, להאריך הסכמים קיימים. לארגונים המקבלים בימים אלה הודעות על תום תקופת ליסינג של רכבים מסויימים,  ביקשתי מחברת הליסינג למצוא עבורם רכב יד שניה שתקופת הליסינג שנותרה לו היא לא יותר משנה, והחברות (אויס, אלדן) נענו לבקשה ואכן סופקו רכבים כאלה.

אז מה ההמלצה לגבי ליסינג בימים אלה?

 למי שעדיין לא נכנס, שימתין. לעומת זאת חברות שחלק מצי הרכבים שלהן מסיים תקופת ליסינג, עדיף להאריך בלא יותר משנה את ההסכם הקיים, גם במחיר של קבלת רכב משומש. וללקוחות פרטיים, יש כיום מחירים מאוד אטרקטיביים אצל היבואנים, עם תנאי תשלום נוחים, וגם שירות חינם לתקופות ארוכות. לכן כרגע אני ממליץ ללקוחות פרטיים ללכת על קניה ולא על ליסינג. 
הכותב הוא יועץ לחסכון בעלויות לחברות. לתגובות ניתן לכתוב ל doronlevg@gmail.com

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798