חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
23/01/2020
 
 
 
הנחיות לאכיפה פלילית – תיקון 24 לחוק הגנת השכר
חזור לרשימה
 
תאריך: 03/06/2009
כותב: עו``ד, עודד ערמוני
כתובת דוא"ל:  oded@var-law.co.il
 
ביום 10.5.09, שלח היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, עו"ד מיכאל אטלן, מכתב אל הגורמים הנוגעים בדבר במשרד, ובו "הנחיה לאכיפה פלילית של חוק הגנת השכר – תיקון 24".
הנוסח המלא של המכתב מצוי
באתר משרד התמ"ת (לחצו כאן).
המלצתנו למעסיקים, מנהלי כספים ומשאבי אנוש, רואי חשבון וכל יתר הנוגעים בדבר – קראו היטב את המסמך המחדד את חובות המעסיק לפי התיקון לחוק, בדגש על תלושי שכר, לפחות במישור הפלילי.

ברשימה זו נעמוד, בקצרה בלבד, על עיקרי ההנחיות:

רישום בתלוש של וותק מצטבר – הובהר, כי האכיפה תתמקד במצב בו אין רישום של וותק מצטבר כלל. גורמי האכיפה יכירו בכך שלעובד עשויים להיות מספר נתוני וותק לצרכים שונים (למשל – לדרגה, לפנסיה וכדומה). במקרה כזה יש לרשום לצד כל אחד מנתוני הוותק את תכליתו.

רישום בתלוש של התקופה אשר בעדה שולם השכר
– גורמי האכיפה הונחו להכיר באפשרות לפיה בתלוש של חודש מסוים יופיעו רישומים, כגון גמול שעות נוספות או פרמיות, המתייחסים לתקופות קודמות. רישומים מעין אלו לכשעצמם לא יהוו בסיס לנקיטת הליכים פליליים אלא אם יהיה חשד בדבר רישום שאינו אמת.

רישום בתלוש של מספר ימי ושעות העבודה במקום העבודה – נקבע, כי נדרשת התאמה בין רישום זה לרישום שב"הודעה על תנאי העסקה" אשר נמסרת לעובד. הובהר, כי ניתן לרשום "גמיש" כאשר מדובר בעובד שאינו מועסק בתקן שעות קבוע למשרה.

אי-רישום שעות בתלוש, כאשר מדובר בעובדים שלא ניתן לפקח עליהם – הובהר, כי אם זו הסיבה לאי-רישום השעות יש לציין זאת במפורש. כן הנחה היועץ המשפטי לאכוף ולנקוט הליכים פליליים מקום שהתברר, כי ניתן לפקח על כל או אפילו על חלק משעות העבודה.

פירוט בתלוש של ניכויים מצטברים למס הכנסה ולביטוח לאומי – על פי הנחיות היועץ המשפטי די בפירוט ניכויים חודשי, ולא תהיה אכיפה פלילית אם לא יהיה פירוט מצטבר שנתי.

ועוד מספר הנחיות – כאשר יש לכך הצדקה עניינית לא תתבצע אכיפה פלילית בגין מסירת תלושים לעובדים בפקס או במייל; לא תתבצע אכיפה פלילית בגין איחור מקרי של עד חמישה ימים, במסירת תלוש שכר; ניתן להפנות מתלוש השכר למסמך המצורף לו, ובלבד שהדבר יעשה באופן ברור ומפורש.

שימו לב – תוקפן של ההנחיות מיידי. בגין עבירה ראשונה תינתן למעביר אפשרות לתקן את הליקוי בתוך שבועיים, ובמקרה כזה יסתפקו גורמי האכיפה בהתראה בלבד.אנו עומדים לרשותכם אם נדרשים הסברים או הבהרות – oded@var-law.co.il

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798