חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
18/01/2020
 
 
 
לנהל את עצמי (מתוך פינה מהסרטים - חלק 18)
חזור לרשימה
 
תאריך: 27/06/2010
כותב: מרב רונן
כתובת דוא"ל: 
 
לתגובת המנהל ישנה השפעה גדולה על המורל, על שימור העובדים ועל פריון העבודה. לכולנו עולה לפעמים הדם לראש, אך מנהיג אמיתי נמדד בתגובותיו בשעת משבר או לחץ. נוכח אתגר המנהיגות, אין זה משנה אם אנחנו מובילים צוות קטן או עומדים בראשו של תאגיד ענק.  סרט הדרכה חדש טוען כי השאלה שעלינו לשאול את עצמנו איננה: "האם אני יכול לנהל אחרים?", אלא - "האם אני יכול לנהל את עצמי"?


כל אחד מאיתנו מוצא עצמו מפעם לפעם במצבים קשים. בייחוד נכון הדבר לגבי מי שעומד בעמדת המנהיג. ניהול משברים, יישוב סכסוכים, מציאת פתרונות, קבלת החלטות – כל אלו הם עניין שבשגרה עבור מי שנבחר להוביל. האתגרים שמזמן תפקיד ההנהגה מצריכים שיטות יעילות להתמודדות. על כל מנהל לדעת כיצד לנהל את עצמו בשעת לחץ ורק אז יוכל לנהל את עובדיו. אז איך עושים את זה? הסרט החדש "לנהל את עצמי" נותן מספר הצעות.

כולנו בני אדם, כולנו עלולים לעשות טעויות. כשעובד שוגה, לעיתים אנו נוטים לאבד את העשתונות. זו תגובה מובנת, אך לא יעילה. במקום לגרום לעובד להרגיש רע, כדאי לראות בשגיאתו הזדמנות פז ללמדו דבר חדש. אדם לעולם אינו נלהב ללמוד כמו לאחר שעשה שגיאה.
גם כאשר קורית תקלה, קל לנו להטיח האשמות, אך זה רק יוצר תרבות של בריחה מאחריות והמצאת תירוצים. נזיפות אינן מועילות, הן רק גוזלות זמן ואנרגיה. במקום זה כדאי להשקיע את המשאבים בפתרון הבעיה.

מפעם לפעם, בעת דיונים, העובדים זקוקים למנהיג שינתב אותם לכיוונים יעילים. אולם, אין פירושו של דבר שעל המנהיג להכריע את הכף לטובת צד זה או אחר. כאשר המנהל נוקט צד בקבלת החלטות, דעתו נוטה לשים קץ לדיון. כל מי שלא מסכים חושש להביע את דעתו וכך ניתן בקלות לפספס הצעות מעולות. על מנהיג הקבוצה לתווך, לא לשפוט. בנוסף, חשוב לזכור שאנשים שמרגישים מוערכים עובדים טוב בהרבה מאלו שחשים כי מזלזלים בהם. לכן, כדאי תמיד לשמור על ראש פתוח ולתת לכל עובד הזדמנות להשמיע את רעיונותיו, גם אם יישמעו מעט מופרכים. בעולם של ימינו יש להעריך נכסים כגון יוזמה ויצירתיות.

מובן מאליו שגם המנהל עלול למצוא את עצמו לעיתים בויכוח עם עמיתים לעבודה. חשוב לזכור שוויכוחים אינם מובילים לפתרונות. כשאנשים כועסים הם מפסיקים לדבר ופועלים מאחורי הגב. עדיף לנסות לנהל משא ומתן, להתפשר. זה מעיד על ניהול מתוך הקשבה וראיית התמונה בשלמותה.

ולסיום, שעת המבחן האמיתית של מנהיג דגול היא שעת משבר. לעיתים, במצבים שנראים חסרי תקווה, לתגובתו של המנהיג לחדשות הרעות ישנה השפעה רבה יותר על העובדים מאשר לחדשות הרעות עצמן. כשהעובדים רואים שהמנהל נכנע – הקרב אבוד מבחינתם מראש. במקום להתעלם מהבעיות או לנסות להסתירן, על המנהיג לגייס את העובדים ולהוביל את המתקפה.מולטידע ת.ד 40, קיבוץ שפיים 60990 טל: 9585907/8- 09 פקס: 9582243- 09
multyeda@inter.net.il               www.multiyeda.co.il
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798