חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
10/12/2019
 
 
 
לקראת חג של שינוי
חזור לרשימה
 
תאריך: 14/04/2011
כותב: דליה קמרון
כתובת דוא"ל:  dkimron@gmail.com
 
בתקופה של חופש מהלימודים, עולה מספר הילדים הנפגעים בכבישי ארצנו. אני פונה בזאת, מעומק ליבי, לכל אחד מאיתנו לקחת אחריות על המתנה הגדולה ביותר שקיבלנו והיא: החיים !!

חג הפסח בפתח – חג החרות -  חג של שינוי, אשר בו התחולל שינוי דרמתי בעם העברי. על-פי ההיסטוריה, עם העבדים במצרים (בין המייצרים) – לקח אחריות !!! ועשה מעשה !!!

במשך 210 שנים, עם של עבדים אשר חי במציאות של עבדות ולא היה מודע לכך שיש אפשרות אחרת, מכיוון שזו המציאות היחידה שהייתה מוכרת לו ואליה נולד. אותו דור אחרון לעבדות – חולל שינוי כאשר הבין כי
יש דרך אחרת !

בין המייצרים – יכול להיות אותו מקום הנמצא אצל כל אחד מאיתנו במה שיש לנו ברווח שבין האוזניים. שם אמור להתחולל השינוי וזה בידינו, לקחת אחריות.

בתקופה של חופש מהלימודים, עולה מספר הילדים הנפגעים בכבישי ארצנו. אני פונה בזאת, מעומק ליבי, לכל אחד מאיתנו לקחת אחריות על המתנה הגדולה ביותר שקיבלנו והיא: החיים !! החיים של כל אחד מאיתנו ושל הזולת מתוך ערבות הדדית !

הבה וניקח דוגמה: אני מזמינה אתכם ליום כיף עם הילדים בו נעשה כולנו בנג'י.... בתנאי אחד – ללא חבל !!!???...... מי מצטרף??  הרי מובן שאף בר דעת לא יעשה זאת, כיוון שהתוצאה ברורה לו ב- 100%. המשוואה מוחלטת. אני מזמינה אתכם לחשוב ולשאול את עצמכם: מדוע ברכב לא כולם חוגרים חגורת בטיחות?,  איך ייתכן שהנהג/ת  אמא/אבא יושבים ברכב חגורים והילדים מאחור לא..?!?! שאלו את עצמכם בכובד ראש: למה נועדה חגורת בטיחות ומהו תפקידה? בדקו זאת וכאשר תבינו... אין לי ספק, כי רכבכם לא יתחיל בנסיעה מבלי שכולם יהיו חגורים.

האתגר של כולנו: לעשות שינוי במודעות, בחשיבה ובגישה. אכן, כמו תפקיד החבל בקפיצת בנג'י, המציל את חיינו, כך גם חגורת הבטיחות ברכב. אלא שברכב, שלא בדומה לתוצאה של קפיצת בנג'י ללא חבל, התוצאה אינה מוחלטת וברורה כל-כך, מכיוון שאינה מתרחשת ביחס ישיר. יחד עם זאת, כאשר מתרחשת תאונה, חס ושלום, אין דרך חזרה ואי אפשר לתקן טעות גורלית כזו.

אנו כל-כך דואגים לילדינו שיילבשו משהו חם כשהם יוצאים מהבית ביום קר, שמא יתקררו (ומזה כידוע לא נפצעים או מתים) וברכב אנו מסיעים אותם בצורה חסרת אחריות?! שאלו עצמכם שוב ושוב: מדוע ולשם מה התקינו חגורות בטיחות ברכבים? האם בגלל השוטר?? ..לא סביר! מה קורה לתיק או חפץ המונח על המושב שלידינו, בזמן עצירה פתאומית? האם הוא נשאר במקום? אם כך, אז מה לגבי אותו ילד יקר לנו, שאנו כל-כך חרדים לשלומו???

אני מזמינה אתכם לצאת לחרות מחשבתית מודעת! לחיות בכיף את החיים היפים ולקחת אחריות על חיינו וחיי יקירנו, כי זה בידינו לחשוב מניעה .....ולעשות מעשה!  בואו ונשתחרר מהשעבוד לדפוסי התנהגות והרגלים מסוכנים ואוטומטיים! כאלה שאינם תורמים לדוגמה האישית שאנו מקנים לילדינו ובכך אנו לא נותנים בידיהם כלים טובים ונכונים שישרתו אותם במטרה לחזור הביתה בשלום כשיגיע זמנם לקחת את "ההגה" לידיהם.


חג חרות נפלא ובטוחדליה קמרון – "חגורה בחיבוק"
מפגשים / הרצאות בבטיחות מודעת.
נייד: 052-5182121
 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798