חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
27/01/2020
 
 
 
מה הסיפור?- נוסעים לסינגפור
חזור לרשימה
 
תאריך: 31/07/2011
כותב: עידן ניב
כתובת דוא"ל:  Idan.neev@crg-ltd.co.il
 

על ספרה החדש של סופרת הילדים דנה דרילינגס
בעולם הערכים הישראלי, ילדי המשפחה תופסים כידוע את המקום המרכזי. כך גם בעת היערכות לקראת עיתוק (רילוקיישן) למדינה אחרת. ברור שדאגה רבה מושקעת בנושאים כמו מוסדות חינוך הולמים בארץ היעד, טיפול רפואי הולם עבור הילדים וכד'. עם זאת לא תמיד ניתנת תשומת לב לעולמם הריגשי של צעירי המשפחה, דווקא של אלו הקטנים יותר אשר קשה להם לבטא בבהירות את אשר על לבם.
מסיבה זאת, מצאנו עניין רב בספרה החדש והחביב של סופרת הילדים דנה דרילינגס, העוסק בדיוק בבעיה זאת.

הסיפור עוסק במשפחה שנוסעת לשנתיים לסינגפור במסגרת עבודתו של האב, בהיערכות לקראת הנסיעה ובהתמודדות דרך עיניו של הבן יהונתן. באופן רחב יותר הסיפור מטפל במעברים ובפרידה, תוך העלאת הקשיים והקונפליקטים בדרך משעשעת וכואבת גם יחד, כשברור שלא לכל דבר יש פתרון אך בהחלט יש מקום לאופטימיות.

הסיפור מתאים מאוד כמובן לאנשים העומדים בפני רילוקיישן ובעיקר למשפחותיהם אך גם לכל מי שאי- פעם עבר דירה או נאלץ להיפרד מחבר או מבן משפחה.

קריאת הספר עוררה אצלי עניין רב ומספר שאלות אותן הפנתי למחברת הספר, דנה דרילינגס:

ש: מדוע בחרת לכתוב דווקא על נושא זה ולמה דווקא על מעבר לסינגפור?
ת: למעשה הסיפור מבוסס על מקרה מציאותי במשפחתה של חברה שלי. אב המשפחה נשלח לרילוקיישן בסינגפור והמשפחה נאלצה לעזוב את סביבתה המוכרת ולעבור איתו לשם. כאמור קיבלתי השראה מהסיפור האמיתי אך לקחתי את הספר לכיוון אחר של דמויות בדויות והכנסתי גם מחשבות ודעות משלי.

ש: האם גם בסיפור האמיתי לאחד הילדים היה קשה להשלים עם המעבר כמו לגיבור הסיפור?
ת: לא בדיוק כמו בסיפור, אבל תמיד יש ילדים הרפתקנים ששמחים ונלהבים ויש אחרים שחוששים ולוקחים קשה את השינוי. אך צריך לזכור שבדיעבד הדברים תמיד יכולים להשתנות ולהתהפך, דווקא הילדים שמאוד משלימים ומתרגשים לפני המעבר מתעמתים עם מציאות פחות קלה ומלהיבה לאחר ההגעה לארץ היעד ואותם ילדים אשר חששו מאוד טרם הנסיעה והכינו את עצמם, מתגלים פתאום כנלהבים מאוד ומסתדרים היטב עם המעבר למדינה החדשה.

ש: מה היו הפידבקים שקיבלת על הספר?
ת: אנשים רבים שקראו את הספר ועמדו במצב דומה, אמרו לי שהם פשוט בטוחים שהספר מדבר עליהם באופן אישי. משפחות הרילוקיישן הרגישו שהספר מאוד מדבר אליהם והיה להם קל מאוד  להזדהות איתו.

ש: מה לגבי ילדי הרילוקיישן עצמם, האם גם הם קראו את הספר? האם הוא עזר או הקל עליהם במקצת עם הקשיים אשר טמונים ברילוקיישן וכיצד?
ת: אני מאמינה שילדי רילוקיישן רבים שיקראו את הספר, יוכלו להיעזר בו בתהליך ההתמודדות שלהם, מכיוון שהם יוכלו להזדהות עם הגיבורים. ברגע שילד מבין שהגיבור עובר או עבר את מה שגם הוא עובר כעת אז יש כאן משהו מאוד מרגיע ומנחם.

חוץ מזה, אני מאמינה שהסיפור מתאים לכל מי שאי פעם עבר דירה, פרידות ושינויים בחיים ולמעשה מדובר בכולנו, ולכן אף על פי שלא עברתי רילוקיישן בעצמי אני בהחלט יכולה להזדהות עם הנושא ולהבין מה עובר על ילד שעומד לעבור שינוי כה משמעותי בחייו.

הספר מלווה באיורים חמודים והומוריסטיים של ניר קסוטו ויצא לאור בהוצאת אופיר ביכורים.


עידן ניב/Relocation Coordinator 
חברת (  Corporate Resources Group (Israel) Ltd. (CRG חברת יעוץ למשאבי אנוש בינלאומיים המייצגת בישראל את:
Dean Foster Associates – חברת ייעוץ אמריקנית מובילה בתחום ההדרכה הבין-תרבותית.
Strategic Rewards Group/NYC  - חברת ייעוץ אמריקנית בתחום תגמול והטבות גלובליות.
AirInc – ספקית המידע המובילה בעולם בנושאי משאבי אנוש גלובליים
Paragon Global Resources – אחת מחברות ה – Relocation Management הגדולות בעולם.
  Israel Chapter Leader of the Forum for Expatriate Management/London (http://www.totallyexpat.com/)

 

 
תואר 1:לימודי B.A במדעי ההתנהגות מוסד לימודי:מכללת נתניה
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798