חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
14/12/2019
 
 
 
אחריות אישית שבאה מהלב (מתוך פינה מהסרטים חלק 15)
חזור לרשימה
 
תאריך: 24/08/2011
כותב: מרב רונן
כתובת דוא"ל:  multyeda@inter.net.il
 
אחריות אישית היא אבן בסיס לקיומנו כחברה אנושית מוסרית. מה יקרה אם כל אחד מאתנו,ללא קשר לתפקידו או מעמדו, ייקח על עצמו את האחריות הזו? נציג בפניכם את "סיפורו של ג'וני" ואת "כוכב הים" -  שני סרטי הדרכה בלתי נשכחים, העוסקים כל אחד בסיפורו של אדם אחד, אשר החליט לקחת על עצמו את המחויבות להעניק לאחר ובכך לחולל שינוי מדהים.


רבות דובר על חשיבותה של אחריות אישית. בכבישים, בתרומה חברתית, בשמירה על איכות הסביבה וגם במקום העבודה – מעשה אחד קטן שלנו יכול להיות בעל השפעה מכרעת. לא תמיד זה קל לקום ולעשות. במקרים רבים יש לנו רצון בשפע, אך גם לא מעט תירוצים. בעולמנו הציני והתחרותי, לא תמיד אנו מוצאים את הזמן והאנרגיה להשקיע ולפעול, גם למען מטרה שנראית בעינינו חשובה. "אני בסך הכל אדם אחד, איזו השפעה כבר יש לי?", "שום דבר שאני אעשה לא באמת יחולל שינוי". משפטים כאלו ואחרים שומעים יום יום, בכל מקום.

לא כך היה ג'וני בן ה-19 , אורז מוצרים בסופרמרקט הלוקה בתסמונת דאון. ג'וני השתתף עם כל עמיתיו בסדנת שירות לקוחות. אך בניגוד לעמיתיו, הוא האמין כי בכוחו לשנות. חדור מוטיבציה והמון אהבת אדם הוא מתחיל לכתוב משפטים של שמחה ואופטימיות ולהכניסם לכל שקית שהוא אורז. העמדה בה הוא עובד הופכת לעמוסה מכולן והלקוחות שמחים ומחייכים כל הדרך לקופה. אך השפעת מעשיו של ג'וני לא נעצרת כאן. עד מהרה, כל העובדים מתחילים לחפש אחר התוספת הקטנה שלהם לשיפור השירות, החתימה האישית שתותיר זכר של יחס בלתי נשכח! סרטה של מולטידע "סיפורו של ג'וני" מגולל באמצעות דרמה מרגשת את סיפורו האמיתי של ג'וני. הוא מראה כי כל אחד מאיתנו יכול לחולל שינוי. בייחוד נכון הדבר בשירות לקוחות - כשאנו מתמקדים באמת בצורכי הלקוח שלנו, ומראים לו שאכפת לנו, ואז עושים משהו מעבר לכך כדי להפתיע ולשמח אותו, הוא יהיה לקוח נאמן לכל חייו. שירות לקוחות מעולה בא מן הפנים החוצה, מהלב.

מסר דומה מועבר בצורת מטאפורה מקסימה בסרט  "כוכב הים", אשר מספר סיפור קצר אך מעורר מחשבה, אודות משורר שנוהג לטייל על חוף הים, שם הוא נתקל יום אחד באיש צעיר משליך כוכבי ים אל המים. אותו משורר מביט בפליאה על הבחור וכשהוא שואל אותו למעשיו, משיב הבחור כי בקרוב תגיע הגאות ואם לא ישיב את כוכבי הים למים, הם ימותו. המשורר בתגובה מציין בפני הבחור את העובדה שישנם כוכבי ים רבים על החוף וכי ממילא לא יתאפשר לו להציל את כולם. הבחור מרים כוכב אחד מתוך אינסוף הכוכבים, משליך אותו אל המים ואומר: "עבורו חוללתי שינוי". למחרת שב המשורר אל חוף הים ומבלה את כל אותו היום, עם הבחור הצעיר, בהשלכת כוכבי ים אל המים.

בסופו של דבר, זו הבחירה שלנו. אנו יכולים לבחור להמשיך להביט על הדברים מהצד, לתת לחיים לחלוף על פנינו מבלי לחולל שינוי. אנו יכולים להמשיך לדבר על מה שמפריע – או שאנחנו יכולים לקום ולעשות!
לא משנה מהו תפקידנו ואילו שינויים מתחוללים בסביבתנו. זה לא משנה מה הבוס עושה, מה עמיתינו עושים, או מהם סיכויי ההצלחה. עם תחושת שליחות ויעד לצד אמונה עצמית ומוטיבציה לביצוע – השמיים הם גבול!
אם ג'וני יכול לעשות את זה, אין כל סיבה שכל אחד מאתנו לא יוכל !
מרב רונן, יועצת סרטי הדרכה במולטידע

 
תואר 1:לימודי B.A בפסיכולוגיה וחינוך מוסד לימודי:אוניברסיטת תל אביב
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798