חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
28/01/2020
 
 
 
צו ההרחבה בעניין פנסיה מקיפה בכל המשק – תיקון והשלמה
חזור לרשימה
 
תאריך: 25/08/2011
כותב: עו``ד עודד ערמוני
כתובת דוא"ל: 
 

ביום 3.8.2011 חתם שר התמ"ת על צו הרחבה אשר הרחיב את הוראות ההסכם הקיבוצי הכללי מיום 6.3.2011 אשר מספרו 7021/2011. הסכם קיבוצי זה עדכן והשלים את ההסכם הקיבוצי בעניין פנסיה מקיפה במשק. בצו פורסם נוסח משולב ומעודכן של הסדר הפנסיה החל על כל מקום עבודה במשק, ללא יוצא מן הכלל, בו לא קיים הסדר מיטיב.

נצביע על הנקודות הבאות שבנוסח החדש:

  • המשמעותי מכל הוא, כי התווספה מדרגה נוספת לשיעורי ההפרשות אשר מלכתחילה נקבע, כי יעלו בהדרגה עד לשנת 2013 בה צפויים הם לעמוד על 5% לתגמולים ו- 5% לפיצויים, ע"ח המעביד, ו- 5% לתגמולים ע"ח העובד. כאמור התווספה מדרגה נוספת לפיה בשנת 2014 יעלו השיעורים ל- 6% לתגמולים ו- 6% לפיצויים ע"ח המעביד ו- 5.5% לתגמולים ע"ח העובד.
  • כידוע צו ההרחבה קובע, כי אם במקום העבודה קיים הסדר מיטיב לא יחול הצו. בצו מפורטים סוגים שונים של הסדרים מיטיבים. הובהר כעת, כי החל משנת 2014 הסדר ששיעורי ההפרשות על פיו הינו פחות מ- 17.5% לא יחשב כמיטיב.
  • בעקבות שאלות שהופנו אלינו אנחנו מבקשים להדגיש, כי הצו קובע, כי אם במקום העבודה קיים הסדר מיטיב ואולם הסדר זה נכנס לתוקף במועד מאוחר לחובת הביטוח על פי צו ההרחבה, אזי עד למועד זה יחול צו ההרחבה. לדוגמא – אם סוכם עם עובד על הסדר ביטוחי בשיעור כולל של 18.33% ואולם זאת רק לאחר שהעובד ישלים שנת עבודה מלאה, הרי הגם שמדובר בהסדר מיטיב הרי במהלך אותה שנה חייב המעביד לבטח את העובד בהתאם לצו.

לנוסח המלא של הצו לחצו כאן.

 


עו"ד עודד ערמוני
http://armoni-law.co.il

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798