חיפוש באינדקס חברות
 
חיפוש מאמרים
 
חיפוש בפורום משאבי אנוש
מאמרים וכתבות בניהול משאבי אנוש, הדרכה, תגמולים והטבות.
 
תגיות ( לחצ/י על התגית הרצויה לצפיה ברשימת מאמרים בנושא נדרש )
משאבי אנוש, הדרכה, תזונה, אינטרנט, גרפולוגיה, DIVERSITY, דיני עבודה, ניהול, ארגונומיה, Coaching, גיוס, בטיחות, מכירות, תקשורת, ניהול ישיבות, שימור עובדים, ניהול השינוי, תגמולים והטבות, גלובליזציה, חשיבה יצירתית, הטרדה מינית, הפעלות, טכנולוגיה, Balanced Scorecard, אחריות חברתית, רווחה, CRM, שירות, שיווק, איכות, Relocation, הערכת עובדים, מיתון והתייעלות, WLB, ניהול מו``מ, אסטרטגיה, NLP, אבטחה ובטחון, תקצירי תיזות, ניהול פרויקטים, ביטוח, QRM, ניהול סיכונים, מעילות, חגים, פרזנטציה, איכות הסביבה, קריירה, גישור וניהול קונפליקטים, ניהול זמן, פינה מהסרטים, מנהיגות, בריאות העובד, מיחשוב, דור ה Y, יח``צ, חיסכון בעלויות, אבחון, תדמיתנות, נגישות, מסים, שכר, התארגנות עובדים, צדק חברתי, חירום, הגיל השלישי, Talent Management, אתיקה, העסקת חרדים, קוד לבוש, פיתוח ארגוני, כלכלת המשפחה, פנסיה, פרישה, התעמרות, CQ- Cultural Intelligence‏, מיזוגים ורכישות, מנויים חדשים, Global,
מאמרים - משאבי אנוש
משאבי אנוש משאבי אנוש
מועדון הטבות ארגוני HR SHOPS
 
HR2Day רישום לניוזלטר
כניסת משתמשים רשומים
שם משתמש
סיסמה
 
 
 
 
 
14/12/2019
 
 
 
מידע על דור הפייסבוק החיוני לעבודה שלך (דור הוואי, וואי, וואי..)
חזור לרשימה
 
תאריך: 07/09/2011
כותב: אורית שיבר
כתובת דוא"ל:  info@thinkdif.co.il
 

אתחיל בשאלה- מה ידוע לך על הנושאים הבאים:

* למה דור ה-Y  שונה מהדורות הקודמים?
* מה מביא להתנגשות בין הדורות במקום העבודה?
* איך לנהל את דור ה-Y, מבלי לגרום לניכור בקרב דור ה-X ובייבי בומרס?
* איך למנף את היתרונות של דור ה-Y לטובת הארגון?
* נאמנות: מה זה אומר לדור ה-Y?


אם אתם מנהלים בארגון או עוסקים בתחום של משאבי אנוש/גיוס- אני מקווה שהידע המצטבר שלכם בנושאים האלה הוא גדול, והסיבה לכך היא, שלפי מחקרים, התעלמות מהמאפיינים היחודיים של דור ה-Y  גוזר על הארגון: היעדר מחוייבות בקרב העובדים הצעירים, שיעורי עזיבה גבוהים ופגיעה בפרודוקטיביות. וכל זה למה? כי העובדות מעידות על פערים בין בני ה-30 ומטה לבין דורות אחרים במקום העבודה. הפערים הם בתפיסות, בהתנהלות, בהרגלים, וכל אלה משפיעים על כל מה שקורה בארגון. עובדה נוספת היא ששיעור העובדים מדור ה-Y הולך ונעשה גבוה יותר בארגונים. צירוף שתי העובדות האלה מביא אותנו למסקנה שמנהלים ומגייסים מחוייבים להיות יותר אפקטיביים בשילוב דור ה-Y במקום העבודה שלהם.

להבין את דור ה-Y הוא למעשה, להבין את העתיד.

טיפול בצרכים של הדור הצעיר יעודד תקשורת טובה יותר ויחסי עבודה טובים יותר במקום העבודה ויחזק בו-זמנית את היתרונות של כל אחד מהדורות בעבודה (X,Y ובייבי בומרס)
האם אתם מעוניינים ביותר שת"פ בין החברה' הצעירים, שמצטרפים אליכם לארגון, לבין עובדים ומנהלים בני דור ה-X (גילאי 32-46, נכון להיום) או הבייבי בומרס (גילאי 47-65)? אם כן- התאימו את תהליכי העבודה בארגון ואת המדיניות למאפיינים של הדור הצעיר.
אפשר להתחיל בשינויים קטנים, כמו מתן תגמולים על ביצוע העבודה לשביעות רצונם של המנהלים. כידוע, תגמולים, פידבקים והבעת הערכה מאוד חשובים לדור ה-Y. התגמולים, אגב,  לא צריכים להיות כספיים בהכרח. דור ה-Y אוהבים להיות מאותגרים (הדבר מתקשר בעיניהם לצמיחה אישית). זו דרך מאוד אפקטיבית לגייס ולשמר את דור ה-Y. כל עוד הם מרגישים מאותגרים- סביר יותר שהם ידבקו בתפקיד או בחברה.


שינויים פעוטים מעין אלה (וכמובן, שיתכנו עוד רבים מעבר לכך) מסייעים בבנייה של תרבות עבודה, המכבדת את השוני בין הדורות, ונותנת מענה לצרכים של הדורות השונים.
נוכחתי כבר כמה פעמים איך סטראוטיפים שליליים על דור ה-Y  או היעדר הבנה וידע על הדור הזה משפיעים על החלטות הגיוס של מנהלים וארגונים, ולעיתים, פוגמים בשיקול הדעת. למשל, מנהל בסטרט אפ, שדחה מועמד מצטיין מיחידת מחשבים נבחרת של חיל המודיעין, כיוון שבחלקו השני של הראיון המועמד, בן דור ה-Y, שטח בפניו במשך כחצי שעה איך עליהם לתכנן את המערכת באותו סטרט אפ. המנהל, שלא היה מיודע למאפייני הדור הצעיר הזה, ולצורך שלהם להביע את דעותיהם, להטיל ספק או לשים סימן שאלה ביחס לאיך שהדברים נעשים, על מנת לייעל תהליכים, ראה זאת כהתנשאות ואפילו חוצפה, ולא עזרו כל הסופרלטיבים שהמועמד קיבל מממליצים שונים, והוא דחה את המועמד על הסף.. חבל. הוא פיספס כך מועמד מצוין.
 
צריך לזכור שכל דור הוא יחודי ויש לו מה להציע. כשחושבים על זה, חלק מהדברים שדור ה-Y מצפה לו במקום העבודה- אלה דברים שגם דורות אחרים עשויים להנות מהם - יותר גמישות, יותר הערכה, יותר כסף ויותר הזדמנויות להתקדמות.

ע"י ההתאמה של מקום העבודה לצרכים של דור ה-Y, למעשה, הארגון יכול לתת מענה גם לרצונות של בני (ובנות) דורות אחרים. עובדים ומנהלים רבים (גם אם הם לא משתייכים לדור ה-Y) יהנו מאפשרות לעבוד, מפעם לפעם, מרחוק (מהבית ,למשל). כמה אמהות (לפחות כאלה שאני מכירה..) יקבלו זאת בברכה. כל עוד תהיה להן אפשרות להוציא ילדים מהגן ב- 16:00 או 17:00 (ואולי גם כמה אבות יעשו זאת..).  גמישות בשעות העבודה ( לא רק  8-17), והיכולת לעשות מטלות שונות (גם אם אישיות) במהלך היום, ולעבוד מאוחר יותר באותו יום (במידה ואנחנו צריכים זאת) גם הם נושאים שעוד עובדים, מלבד דור ה-Y, ישמחו לקראתם. כל אלה (ושינויים אחרים) יהפכו את מקום העבודה לטוב יותר עבור כולם, ולא רק עבור דור ה-Y.

נראה שארגון שלא יתאים את עצמו לדור ה-Y  יתקשה בגיוס בני ה- 30 ומטה, בשימור שלהם, ויהיה במרדף מתמיד אחר עובדים (בשל עזיבה והיעדר אטרקטיביות של הארגון בעיני הדור הצעיר). זו הסיבה המרכזית לחשיבות הגדולה של ההבנה והידע שלכם  ביחס לדור ה-Y.

כאמור, להבין את דור ה-Y הוא למעשה, להבין את העתיד. אל תישארו מאחור..כמה מילים אודותיי-
שמי אורית שיבר, ואני עוסקת למעלה מ-15 שנים בייעוץ למנהלים ובפיתוח וקידום  קריירה- בתחילה כשכירה בארגון ואח"כ כעצמאית, כבעלים של חברה. אני בעלת ניסיון עשיר בניהול משאבי אנוש, כולל ייעוץ וליווי מנהלים ועובדים, פיתוח ארגוני, אבחון מועמדים לעבודה, פיתוח הדרכה והנחיית קבוצות בארגונים. בשנים האחרונות התמחתי בגיוס, שימור והנעה של דור ה-Y או דור הפייסבוק.
מוזמנים להגיב כאן למטה או בדף הפייסבוק שלנו- איך לגייס, להניע ולשמר את דור ה-Y

 
 
להוספת תגובה לחצ/י כאן      להדפסה לחצ/י כאן

תגובות:
 
פורום משאבי אנוש | המכללה למשאבי אנוש | דרושים – משאבי אנוש | משאבי אנוש | משאבי אנוש מועדון הטבות | פורום תגמולים והטבות
בניית אתרים תפנית: 054-4780798